Gönderen Konu: Northern Thunder(Kuzey'in Gök Gürültüsü) tatbikatı  (Okunma sayısı 8216 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: Northern Thunder(Kuzey'in Gök Gürültüsü) tatbikatı
« Yanıtla #20 : 15 Şubat 2016, 16:50:33 »
Türkiye yalnız başına köşede biryerlerde ağlıyor malesef

Hiçte ölye olduğunu düşünmüyorum. suriye konusunda Siyasi politik hatalar yapılmıştır.  Bu siyasilerin sorunudur.  Türk Ordusu Oraya toplanan ordulardan daha deneyimlidir. Oraya toplanan orducukların eti ne budu ne. Hangisinin adam akıllı savaş deneyimi var, yada terör deneyimi var. hangisi meskun mahal çatışmalarına girdi.  Hepsi bir ara  toplanıp Tatbikat cıklar oynuyorlar. Ordumuzla siyasi hataları bir tutmayın. Ordumuz oradaki bütün orduları gömecek güçte ve deneyimdedir.

Mesele hristiyanların armagedon savaşına müttefik kazanmaktır. iyi kötü islam dünyası bir araya gelip Haçlı zihniyetine karşı birlik olduğunu göstermesi gerekir. Kimine göre kader kimine göre hayal, kimine göre de safsata olan armagedon savaşı Hatay'ın amik ovasında olacağı belirtiliyor. inanırsınız inanmazsınız herkesin kendi düşüncesidir. Pydyi hristiyanlar müttefik olarak görüyor rusyada, abde  de o yüzden destekliyor.

Suriye savaşı, sıradan savaşlara benzemiyor armagedon savaşına giden yolu açıyor. Buda belki kader, belkide planlı bir hareket olabilir. Sonuçta suriye de ırağın kuzeyinde kurulacak kukla devletin yaşaması, ticaret yapması için denize çıkışı olması gerekir. Önümezdeki günlerde, yıllarda Hatay dikkatli  biçimde izlenmesi gerekir

Arap ülkeleri suriyeye girecekse buyursun girsinler. Bakalım neler olacak. BM müsade verirse rusyanın alanını, suriyede bulunma amacını saf dışı bırakıp rusların elinini zayıflatabilir.

Kim orduyla ilgili birşey dedi,kim siyasetle ilgili bir şey dedi,kim bizim ordumuz güçsüz dedi vs... bir tek cümleden bu yazdıklarının tamamını çıkaran hayal gücüne hayran kaldım... Yazmadıkları hakkında uydurup yorum yaparsan, karşındaki insana karşı önyargı oluşturmuş olursun üstad,heyecanlanıp yorum yapmadan önce bunu da bir düşünelim lütfen...Neden böyle yazdığımı sorup ,sonrasında yorum yapsaydın yazdıklarımla ilgili daha güzel olurdu..

Gelgelelim ağlama meselesine; Mısır'ın dahil olduğu bir tatbikata Türkiye'nin dahil olma ihtimali ne kadar sizce.Etrafımızda kendimize düşman etmediğimiz kaç tane ülke kaldı? Birileri napıyor? Darbeci Sisi,Siyonist İsrail,Esed Esed, bıdı bıdı...Barzani'yi müttefik ilan ettik,adam sarayına 4 parçalı sözde kürdistan heykeli yaptırdı.Diyeceksin ki Suudlar var f-15 falan da gönderdiler, Suud'u yönetenlerin kulağını Amerikan amcaları çeker çekmez alabandayla dönerler.Daha uzar da uzar,derdim büyük...

Ucu açık cümleler yazıp biri cevap yazdığından da ağlıyorsunuz.  Sizin yazdığınız cümle için kahinler, psikologlar bulup, hangi anlama geldiğini soracak değiliz.  Ucu acık cümleler yazarken dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Ucu size de dokunabilir. Sonra buralarda neden yazdım, niye yazdım sorsaydınız diye ağlarsınız.

Not: aşağıdaki cümleler yukarıdaki zat için değildir alınganlık yapıp "köşesinde ağlamasın"

Maalesef vatan sever görünümlü vatan hainleride türedi, Herkes kendi inançlarının, kendi sempatizanlarının peşinde koşuyor. savunma sanayi forumlarında polis taşladığı için gurur duyan insanları gördük, Milleti sokağa dökmek için terör örgütleriyle omuz omuza eylem yapan terör sevici vatan severleri de gördük. Polislerimiz askerimiz şehit olurken el ovuşturan sahte vatan severler,de görüyoruz. Sırf hükümet gitsin diye terör örgütlerine sempati besleyen vatan sever zihniyetini de gördük. Atatürkçü geçinip hdpye oy verenleri de gördük.

@Skywolf  sitenin arama kutusuna chp yazıp arattım sadece bir sonuç çıkıyor. Hiç chp haberi eklemiyorsun galiba. Terörist cenazelerine katılan, katil devlet diye bağıran kaç tane chp haberi ekledin. iktidar kötü kabul ediyoruz Allah aşkına muhalefet iyimi sanki. Terör örgütlerine Atatürk'ün partisini ele geçirmiş sözde Atatürkçü geçinen çıkarcı Atatürkçüler dut yemiş bülbül misali sadece izliyor.

Chp Daha geçen seçim hdp ile seçime birlikte girmek isteyen, koalisyon yapmak isteyen zihniyet değilmiydi. Nerede miras varsa orada kavga vardır CHPde kaç tane gerçek Atatürkçü kaldı zorlasanız  5-10 belki!

MHP nin iktidara gelmesi çok zor, keşke gelse. kadrolar fosileşmiş. Koltuğa oturan ölene kadar kalkmıyor. Mhpde bir yenilik olursa oyları 5-10 puan artacağını düşünüyorum. Yinede iktidara gelmesi mümkün değil olsa olsa koalisyonun parçası olur.

Hep kısa vadeli düşünüyoruz. önümüzdeki yıllarda ülkemizi büyük bir tehlike bekliyor. Hükümet kuramama tehlikesi. hdpnin meclise girdiğini düşünürsek. koalisyon yapılmak zorunda kalınacak. Allah aşkına CHP dışında hangi vatan sever hdp ile koalisyonu ister.

Yıllar sonra yazdıklarımı okuruz doğrumu çıkmış yanlış mı çıkmış görürüz.
Konu fazla dağıldı. kusura da bakmayın.

O zaman ucunun açık olduğunu düşündüğün şeylerle ilgili kafandan birşeyler uydurup yazmıycaksın,yada önemsemediğin ZAT'ların söylediklerini yorumlamayacaksın

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #21 : 15 Şubat 2016, 18:44:59 »
O zaman ucunun açık olduğunu düşündüğün şeylerle ilgili kafandan birşeyler uydurup yazmıycaksın,yada önemsemediğin ZAT'ların söylediklerini yorumlamayacaksın
Ağlama seanslarına yine başlamışsınız.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türkiye'nin de Katıldığı 'İslam Ordusu' Tatbikatı Başladı
« Yanıtla #23 : 29 Şubat 2016, 08:31:34 »
Türkiye'nin de Katıldığı 'İslam Ordusu' Tatbikatı Başladı
Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 20 ülkeden oluşan 'İslam Ordusu'na bağlı yaklaşık 200 bin askerin katıldığı 'Kuzey Fırtınası' tatbikatı Suudi Arabistan'da başladı.

20 ülkeden oluşan ve aralarında  Türkiye'nin de bulunduğu 'İslam Ordusu'  Suudi Arabistan'da başlayan. 'Kuzey Fırtınası' tatbikatından bir araya geldi.

'TERÖRLE MÜCADELE TATBİKATI' BAŞLATTI

Saudi Gazette'nin haberine göre,  Suudi Arabistan öncülüğünde oluşturulan ve  Türkiye'nin de dahil olduğu 'İslam Ordusu' birlikleri,  Suudi Arabistan'ın kuzeydoğusundaki Hafar el Baten bölgesinde 'terörle mücadele' tatbikatı başlattı.

ORTADOĞU'NUN 'EN BÜYÜK ASKERİ TATBİKATI'

Ortadoğu'da gerek katılan asker sayısı gerekse tatbikat bölgesinin genişliği açısından bugüne kadar düzenlenen en büyük askeri tatbikat olarak niteleniyor.

DÜŞÜK YOĞUNLUKLU HAREKATA GEÇİŞ

'İslam Ordusu' birlikleri geleneksel harekattan düşük yoğunluklu harekata geçiş manevraları gerçekleştirecek.

İRAN VE SURİYE DESTEKÇİLERİNE MESAJ

20 ülkeden 200 bine yakın askerin yanı sıra, 100 savaş uçağı ve yüzlerce kara savaş aracının da katıldığı tatbikat aynı zamanda,  İran'a ve  Suriye'deki rejimi destekleyen ülkelere bir mesaj niteliği taşıyor.

http://www.sondakika.com/haber/haber-dha-dis-haber-turkiye-nin-de-katildigi-islam-8206257/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Suudi Arabistan’da büyük tatbikat
« Yanıtla #24 : 29 Şubat 2016, 12:45:43 »
hurriyet.com.tr28 Şubat 2016 - 20:50:00

Suudi Arabistan, “Ortadoğu’da şu ana kadar gerçekleştirilen en büyük tatbikat” olarak nitelendirilen Ra’du’ş Şimal (Kuzey Gök Gürültüsü) adlı askeri tatbikatı önceki gün başlattı. Türkiye gözlemci statüsünde katıldığı tatbikata iki subay gönderdi.

Suudi haber ajansı SPA, 20 ülkenin katılım gösterdiği tatbikatın amacının terör gruplarının yol açtığı tehdide cevap vermek olduğunu bildirdi.

Kara, hava ve deniz kuvvetlerinin yer aldığı tatbikata Suudi güçlerin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Bahreyn, Senegal, Sudan, Kuveyt, Fas, Pakistan, Katar, Malezya ve Mısır gibi ülkelerin ordu kuvvetleri de iştirak etti.

TÜRKİYE GÖZLEMCİ

Türkiye ise tatbikata katılmadı sadece gözlemci olarak iki subay gönderdi.

DHA, Suudi Arabistan'ın Irak sınırı yakınlarındaki tatbikata 200 bine yakın asker, 100 savaş uçağı ve yüzlerce kara aracının da katıldığını bildirdi.

Ortadoğu’da gerek katılan asker sayısı, gerekse kapsadığı bölgenin genişliği açısından bugüne kadar düzenlenen en büyük askeri tatbikat olarak nitelenen tatbikat, terör örgütleriyle mücadele yöntemlerine odaklanıyor.

Suudi Arabistan’ın kuzeydoğusundaki Hafar el Baten bölgesinde gerçekleştirilen tatbikat üç hafta sürecek.

CNN International, tatbikatın, Suudi Arabistan'ın aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 33 ülkeyle birlikte 'Teröre karşı İslam ittifakı' oluşturduğunu açıklamasından yaklaşık 2.5 ay sonra yapıldığına dikkat çekti.

http://www.hurriyet.com.tr/suudi-arabistanda-buyuk-tatbikat-40061508
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #25 : 29 Şubat 2016, 12:53:13 »
Işid gibi İslam'ın adını kullanarak kan döken cani örgütlerle mücadele edecek mi bu ülkeler!