Gönderen Konu: Northern Thunder(Kuzey'in Gök Gürültüsü) tatbikatı  (Okunma sayısı 8470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: Northern Thunder(Kuzey'in Gök Gürültüsü) tatbikatı
« Yanıtla #10 : 14 Şubat 2016, 16:05:20 »
Türkiye yalnız başına köşede biryerlerde ağlıyor malesef

Hiçte ölye olduğunu düşünmüyorum. suriye konusunda Siyasi politik hatalar yapılmıştır.  Bu siyasilerin sorunudur.  Türk Ordusu Oraya toplanan ordulardan daha deneyimlidir. Oraya toplanan orducukların eti ne budu ne. Hangisinin adam akıllı savaş deneyimi var, yada terör deneyimi var. hangisi meskun mahal çatışmalarına girdi.  Hepsi bir ara  toplanıp Tatbikat cıklar oynuyorlar. Ordumuzla siyasi hataları bir tutmayın. Ordumuz oradaki bütün orduları gömecek güçte ve deneyimdedir.

Mesele hristiyanların armagedon savaşına müttefik kazanmaktır. iyi kötü islam dünyası bir araya gelip Haçlı zihniyetine karşı birlik olduğunu göstermesi gerekir. Kimine göre kader kimine göre hayal, kimine göre de safsata olan armagedon savaşı Hatay'ın amik ovasında olacağı belirtiliyor. inanırsınız inanmazsınız herkesin kendi düşüncesidir. Pydyi hristiyanlar müttefik olarak görüyor rusyada, abde  de o yüzden destekliyor.

Suriye savaşı, sıradan savaşlara benzemiyor armagedon savaşına giden yolu açıyor. Buda belki kader, belkide planlı bir hareket olabilir. Sonuçta suriye de ırağın kuzeyinde kurulacak kukla devletin yaşaması, ticaret yapması için denize çıkışı olması gerekir. Önümezdeki günlerde, yıllarda Hatay dikkatli  biçimde izlenmesi gerekir

Arap ülkeleri suriyeye girecekse buyursun girsinler. Bakalım neler olacak. BM müsade verirse rusyanın alanını, suriyede bulunma amacını saf dışı bırakıp rusların elinini zayıflatabilir.

Kim orduyla ilgili birşey dedi,kim siyasetle ilgili birşey dedi,kim bizim ordumuz güçsüz dedi vs... bir tek cümleden bu yazdıklarının tamamını çıkaran hayal gücüne hayran kaldım... Yazmadıkları hakkında uydurup yorum yaparsan, karşındaki insana karşı önyargı oluşturmuş olursun üstad,heyecanlanıp yorum yapmadan önce bunu da bir düşünelim lütfen...Neden böyle yazdığımı sorup ,sonrasında yorum yapsaydın yazdıklarımla ilgili daha güzel olurdu..

Gelgelelim ağlama meselesine; Mısır'ın dahil olduğu bir tatbikata Türkiye'nin dahil olma ihtimali ne kadar sizce.Etrafımızda kendimize düşman etmediğimiz kaç tane ülke kaldı? Birileri napıyor? Darbeci Sisi,Siyonist İsrail,Esed Esed, bıdı bıdı...Barzani'yi müttefik ilan ettik,adam sarayına 4 parçalı sözde kürdistan heykeli yaptırdı.Diyeceksin ki Suudlar var f-15 falan da gönderdiler, Suud'u yönetenlerin kulağını Amerikan amcaları çeker çekmez alabandayla dönerler.Daha uzar da uzar,derdim büyük...

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #11 : 15 Şubat 2016, 00:25:19 »
Neyi neden tartıştıginizin bilmiyorum önceki iletileride okumadim lakin şu kelimeyi duyunca kizmamak elde degil,komşularimizla neden kavgaliymisiz,ve dis politikamiz cok yanlis,iktidar cok berbat siyasi karalamalari!!??!!??
   Yahu ermenistanla azerbaycanin durumu ortadayken biz iyimi olsaydik,
   Rusya ile aramiz rusyanin kendi ucagini bile bile yem etmesiyle bozuldu,iliskileri kendileri bozdu biz degil,
    Irak ille iliskimiz var fakat iran rusya faktoru bunu bozma egiliminde politika yurutuyor,
    Misirda darbeye karsi dik duruş sergilemek duruma göre dansöz olmaktan iyidir ,
   İsrail de katledilen bir halkin yaninda olmak filistini desteklemek bir müslumanlik meselesidir,bu bizim icin onur gurur meselesidir bunu israil bile anladi ve kendisi yanasiyor su siralar bize,
   Barzani odasina kurdistan portreside asar heykelde diker zamaninda özal dinlenseydi bugun bunlar olmazdi abd nin sayesinde ozerk bolge oldular buna kim hayir diyebilirdi yada engelleyebilirdi,
    Komsularimizla biz bozmadik aramizi olaylari carpitmayin lutfen.....

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #12 : 15 Şubat 2016, 00:48:16 »
Tabi ya hep kandırdılar bizi,mızıkçı bunlar...
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2016, 01:02:19 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #13 : 15 Şubat 2016, 09:45:07 »
Neyi neden tartıştıginizin bilmiyorum önceki iletileride okumadim lakin şu kelimeyi duyunca kizmamak elde degil,komşularimizla neden kavgaliymisiz,ve dis politikamiz cok yanlis,iktidar cok berbat siyasi karalamalari!!??!!??
   Yahu ermenistanla azerbaycanin durumu ortadayken biz iyimi olsaydik,
   Rusya ile aramiz rusyanin kendi ucagini bile bile yem etmesiyle bozuldu,iliskileri kendileri bozdu biz degil,
    Irak ille iliskimiz var fakat iran rusya faktoru bunu bozma egiliminde politika yurutuyor,
    Misirda darbeye karsi dik duruş sergilemek duruma göre dansöz olmaktan iyidir ,
   İsrail de katledilen bir halkin yaninda olmak filistini desteklemek bir müslumanlik meselesidir,bu bizim icin onur gurur meselesidir bunu israil bile anladi ve kendisi yanasiyor su siralar bize,
   Barzani odasina kurdistan portreside asar heykelde diker zamaninda özal dinlenseydi bugun bunlar olmazdi abd nin sayesinde ozerk bolge oldular buna kim hayir diyebilirdi yada engelleyebilirdi,
    Komsularimizla biz bozmadik aramizi olaylari carpitmayin lutfen.....

Yani!

Tabi ya hep kandırdılar bizi,mızıkçı bunlar...

+100000000000000000
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #14 : 15 Şubat 2016, 13:42:33 »
Türkiye yalnız başına köşede biryerlerde ağlıyor malesef

Hiçte ölye olduğunu düşünmüyorum. suriye konusunda Siyasi politik hatalar yapılmıştır.  Bu siyasilerin sorunudur.  Türk Ordusu Oraya toplanan ordulardan daha deneyimlidir. Oraya toplanan orducukların eti ne budu ne. Hangisinin adam akıllı savaş deneyimi var, yada terör deneyimi var. hangisi meskun mahal çatışmalarına girdi.  Hepsi bir ara  toplanıp Tatbikat cıklar oynuyorlar. Ordumuzla siyasi hataları bir tutmayın. Ordumuz oradaki bütün orduları gömecek güçte ve deneyimdedir.

Mesele hristiyanların armagedon savaşına müttefik kazanmaktır. iyi kötü islam dünyası bir araya gelip Haçlı zihniyetine karşı birlik olduğunu göstermesi gerekir. Kimine göre kader kimine göre hayal, kimine göre de safsata olan armagedon savaşı Hatay'ın amik ovasında olacağı belirtiliyor. inanırsınız inanmazsınız herkesin kendi düşüncesidir. Pydyi hristiyanlar müttefik olarak görüyor rusyada, abde  de o yüzden destekliyor.

Suriye savaşı, sıradan savaşlara benzemiyor armagedon savaşına giden yolu açıyor. Buda belki kader, belkide planlı bir hareket olabilir. Sonuçta suriye de ırağın kuzeyinde kurulacak kukla devletin yaşaması, ticaret yapması için denize çıkışı olması gerekir. Önümezdeki günlerde, yıllarda Hatay dikkatli  biçimde izlenmesi gerekir

Arap ülkeleri suriyeye girecekse buyursun girsinler. Bakalım neler olacak. BM müsade verirse rusyanın alanını, suriyede bulunma amacını saf dışı bırakıp rusların elinini zayıflatabilir.

Kim orduyla ilgili birşey dedi,kim siyasetle ilgili bir şey dedi,kim bizim ordumuz güçsüz dedi vs... bir tek cümleden bu yazdıklarının tamamını çıkaran hayal gücüne hayran kaldım... Yazmadıkları hakkında uydurup yorum yaparsan, karşındaki insana karşı önyargı oluşturmuş olursun üstad,heyecanlanıp yorum yapmadan önce bunu da bir düşünelim lütfen...Neden böyle yazdığımı sorup ,sonrasında yorum yapsaydın yazdıklarımla ilgili daha güzel olurdu..

Gelgelelim ağlama meselesine; Mısır'ın dahil olduğu bir tatbikata Türkiye'nin dahil olma ihtimali ne kadar sizce.Etrafımızda kendimize düşman etmediğimiz kaç tane ülke kaldı? Birileri napıyor? Darbeci Sisi,Siyonist İsrail,Esed Esed, bıdı bıdı...Barzani'yi müttefik ilan ettik,adam sarayına 4 parçalı sözde kürdistan heykeli yaptırdı.Diyeceksin ki Suudlar var f-15 falan da gönderdiler, Suud'u yönetenlerin kulağını Amerikan amcaları çeker çekmez alabandayla dönerler.Daha uzar da uzar,derdim büyük...

Ucu açık cümleler yazıp biri cevap yazdığından da ağlıyorsunuz.  Sizin yazdığınız cümle için kahinler, psikologlar bulup, hangi anlama geldiğini soracak değiliz.  Ucu acık cümleler yazarken dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Ucu size de dokunabilir. Sonra buralarda neden yazdım, niye yazdım sorsaydınız diye ağlarsınız.

Not: aşağıdaki cümleler yukarıdaki zat için değildir alınganlık yapıp "köşesinde ağlamasın"

Maalesef vatan sever görünümlü vatan hainleride türedi, Herkes kendi inançlarının, kendi sempatizanlarının peşinde koşuyor. savunma sanayi forumlarında polis taşladığı için gurur duyan insanları gördük, Milleti sokağa dökmek için terör örgütleriyle omuz omuza eylem yapan terör sevici vatan severleri de gördük. Polislerimiz askerimiz şehit olurken el ovuşturan sahte vatan severler,de görüyoruz. Sırf hükümet gitsin diye terör örgütlerine sempati besleyen vatan sever zihniyetini de gördük. Atatürkçü geçinip hdpye oy verenleri de gördük.

@Skywolf  sitenin arama kutusuna chp yazıp arattım sadece bir sonuç çıkıyor. Hiç chp haberi eklemiyorsun galiba. Terörist cenazelerine katılan, katil devlet diye bağıran kaç tane chp haberi ekledin. iktidar kötü kabul ediyoruz Allah aşkına muhalefet iyimi sanki. Terör örgütlerine Atatürk'ün partisini ele geçirmiş sözde Atatürkçü geçinen çıkarcı Atatürkçüler dut yemiş bülbül misali sadece izliyor.

Chp Daha geçen seçim hdp ile seçime birlikte girmek isteyen, koalisyon yapmak isteyen zihniyet değilmiydi. Nerede miras varsa orada kavga vardır CHPde kaç tane gerçek Atatürkçü kaldı zorlasanız  5-10 belki!

MHP nin iktidara gelmesi çok zor, keşke gelse. kadrolar fosileşmiş. Koltuğa oturan ölene kadar kalkmıyor. Mhpde bir yenilik olursa oyları 5-10 puan artacağını düşünüyorum. Yinede iktidara gelmesi mümkün değil olsa olsa koalisyonun parçası olur.

Hep kısa vadeli düşünüyoruz. önümüzdeki yıllarda ülkemizi büyük bir tehlike bekliyor. Hükümet kuramama tehlikesi. hdpnin meclise girdiğini düşünürsek. koalisyon yapılmak zorunda kalınacak. Allah aşkına CHP dışında hangi vatan sever hdp ile koalisyonu ister.

Yıllar sonra yazdıklarımı okuruz doğrumu çıkmış yanlış mı çıkmış görürüz.
Konu fazla dağıldı. kusura da bakmayın.

« Son Düzenleme: 15 Şubat 2016, 13:58:01 Gönderen: TR(B) »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #15 : 15 Şubat 2016, 14:09:55 »

@Skywolf  sitenin arama kutusuna chp yazıp arattım sadece bir sonuç çıkıyor. Hiç chp haberi eklemiyorsun galiba. Terörist cenazelerine katılan, katil devlet diye bağıran kaç tane chp haberi ekledin. iktidar kötü kabul ediyoruz Allah aşkına muhalefet iyimi sanki. Terör örgütlerine Atatürk'ün partisini ele geçirmiş sözde Atatürkçü geçinen çıkarcı Atatürkçüler dut yemiş bülbül misali sadece izliyor.

Chp Daha geçen seçim hdp ile seçime birlikte girmek isteyen, koalisyon yapmak isteyen zihniyet değilmiydi. Nerede miras varsa orada kavga vardır CHPde kaç tane gerçek Atatürkçü kaldı zorlasanız  5-10 belki!

MHP nin iktidara gelmesi çok zor, keşke gelse. kadrolar fosileşmiş. Koltuğa oturan ölene kadar kalkmıyor. Mhpde bir yenilik olursa oyları 5-10 puan artacağını düşünüyorum. Yinede iktidara gelmesi mümkün değil olsa olsa koalisyonun parçası olur.

Hep kısa vadeli düşünüyoruz. önümüzdeki yıllarda ülkemizi büyük bir tehlike bekliyor. Hükümet kuramama tehlikesi. hdpnin meclise girdiğini düşünürsek. koalisyon yapılmak zorunda kalınacak. Allah aşkına CHP dışında hangi vatan sever hdp ile koalisyonu ister.

Yıllar sonra yazdıklarımı okuruz doğrumu çıkmış yanlış mı çıkmış görürüz.
Konu fazla dağıldı. kusura da bakmayın.

Bu iktidarın ülkeyi karanlığa sürüklediğini aklı başında olan herkes görebiliyor! Ülkede muhalefet ise mevcut iktidarın varlığını koruması için atanmışlar topluluğu gibi davranıyor! Hiçbir siyasi partiyi desteklemiyorum. Çünkü hiçbirinden umudum yok!

Kusura bakma ama biz sitede gerçekten siyasi propaganda yapmıyoruz. Ülkeyi muhalefet değil iktidar partisi yönetiyor. Sorumluluk tamamıyla ona ait ve dolayısıyla eleştirilerin de hedefi olması gayet doğal! Gemiyi yöneten kimse sorumluluk ona aittir demiştim geçenlerde! Daha önce de defalarca dile getirdiğim gibi seçenlerin, kendilerine hizmet vaad ederek seçilenleri eleştirme ve hesap sorma hakları bulunuyor. Bu demokrasinin bireylere sağladığı en doğal hakkıdır. Şu an geleceğimize kimler karar veriyorlarsa sorumluluk sadece ve sadece onlara aittir!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #16 : 15 Şubat 2016, 15:15:43 »
@skywolf yukarda eklediğin resim bile siyasi propagandanın yapıldığını göstermeye yeterde artar.

iktidarın iktidar olmasını muhalefet sağlar. Muhalefet başarısız oldukça iktidar güçlenir.
iktidarı eleştirirken muhalefetin hatalarını eleştirmezseniz  üstü kapalı siyaset yapmış olursunuz.

Savunma sanayine ilgi duyan biri olarak yıllardır savunma sanayi forumlarını takip ediyorum. Yorum yazan eski üyeleri az çok  tanıyorum. kimin ne olduğu ne düşündüğünün az çok farkındayım.

ülkenin çekilmek istenildiği girdaba güçlü iktidarla girmek zorundayız. Bu A olmaz B partisi olur fark etmez. Güçlü  iktidar şart. Ülke meselelerin particilikten, ideolojiden farklı düşünmemiz gerekiyor. Ülke menfaatleri Tüm siyasi partilerin üstünde olması gerekiyor.

« Son Düzenleme: 15 Şubat 2016, 15:17:10 Gönderen: TR(B) »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #17 : 15 Şubat 2016, 15:46:48 »
Yukarıdaki resim siyasi bir propaganda değildir! Hiç alakası yoktur. Bizi yönetenlerin söylemleri ve eylemleri arasındaki uyumsuzluğun sadece basit bir kanıtıdır!

İktidarın iktidar olmasını sağlayanın muhalefet olduğuna katılıyorum. Zaten yukarıda da bunu belirtmiştim. Okumadığın için yine aynı şeyleri yazmışsın. Ancak Ülkeyi yöneten iktidardır. Muhalefetin hiç bir resmi yönetimi söz konusu değildir. Ülkenin geleceği ile ilgili kararları iktidar alır. Sorumluluk gemiyi yönetene, yani iktidara aittir. Dünyanın her yerinde de böyledir!

Gemiyi yöneten, yönetimi devralırken sorumluluğu da devralmış olur! Geminin rotasında karşılaşılacak engeller, çıkacak fırtınalar vs bahane olamaz! Bunlar zaten olacağı bilenen, beklenen şeylerdir. Kaptan fırtına çıktı gemi battı diyemez! Bir girdaba yakalandık bizi içine çekiyor diyemez! Buna benzer bahaneler uyduramaz! Önceden her türlü olasılığa karşı önlemini almak zorundadır!

Kaptan A partisinden olmuş, B partisinden olmuş farketmez!

Büyük işleri başarmak için cahil cesareti gerekir. Ancak milyonlarca insanın geleceğine yön verecek kararlar için cahil cesareti felakettir. Dünyada bunun pek çok örneğini görebilirsiniz. Mesela Hitler hızla Almanya'yı büyüttü, aynı hızla da yıkılmasına neden oldu! Osmanlı'da bir girdabın içerisinde balıklama atlamıştı! Şimdi aynı şeyi Osmanlıcılık oynayanlar yapıyor! Osmanlı'yı çökerten empreryalizmin taşeronluğunu yaparak Osmanlı'yı kurmak! Güçlü iktidar her zaman şart. Ama ben mevcut siyasi partiler arasında bunu şartı yerine getirecek bir parti göremiyorum!

Bakın Osmanlı asırlarca neden ayakta kaldı ve bugünün siyasetçileri ile karşılaştırın. O zaman nasıl yıkıldığını da anlarsınız...

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #18 : 15 Şubat 2016, 16:05:21 »
Girdaba yalnız biz değil tüm islam alemi ordularıyla birlikte giriyor yada çekiliyor.

Sadece tüm sorunlar bizde yaşanmıyor. Azerbeycanlı kardeşlerimiz ermenilerle küçük çaplı çatışmalar yaşıyor.
Suidiler yemende operasyon yapıyor.
Kırımda yaşanalar ortada
ırakın hali ortada.
Kuzey afrika ülkelerinin hali ortada.

Resme büyük çerçeveden bakmıyoruz. sadece bizim sorunlarımız yok. islam dünyasına karşı bir savaş yürütülüyor.
Her konuda düşman olan rusya abd, avrupa suriyede omuz omuza mücade ediyor.

« Son Düzenleme: 15 Şubat 2016, 16:06:06 Gönderen: TR(B) »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #19 : 15 Şubat 2016, 16:19:09 »
Rusya ve ABD arasında örtülü bir savaş var. Gürcistan ve Ukrayna'dan sonra şimdi Suriye'de kozlarını paylaşıyorlar. İslam dünyasına karşı değil, kendi çıkarlarının çatışması! Genişletilmiş Kuzey Afrika ve Büyük Ortadoğu Projesi ve ona karşı olanlar arasında bir savaş!

Yukarıda belirttiğim Osmanlı'yı yıkan emperyalizmin taşeronluğunu yaparak Osmanlı'yı kurmak! Anlayan anlamıştır!