Gönderen Konu: RQ-21A Blackjack İHA  (Okunma sayısı 2477 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
RQ-21A Blackjack İHA
« : 25 Ocak 2016, 12:55:46 »
RQ-21A Blackjack İHA

Boeing'in iştirakı olan Insitu, 22. Deniz Seferi Birimi'ne geçtiğimiz ay sonunda ilk RQ-21A Blackjack insansız uçak sistemlerini teslim etti. Blackjack Programı, ABD Donanması ve Deniz Piyadeleri için küçük taktik insansız hava sistemleri edinimini amaçlıyor. Program ile birlikte deniz filolarının istihbarat, gözetleme, keşif görev yetenekleri artırılacak.

8.2 feet uzunluğundaki Rq-21A; saatte 63 millik bir seyir hızı ve 10-12 saatlik bir havada kalış süresine sahiptir. Yaklaşık 135 pound ağırlığındaki insansız hava aracı ScanEagle insansız hava aracı ile aynı fırlatma sistemini kullanır.

ABD Donanma Hava Sistemleri Komutanlığı göre her Blackjack sistemi; beş hava aracı, iki yer kontrol sistemi, fırlatma ve yakalama desteği ekipmanlarından oluşmaktadır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
RQ-21A Blackjack Sözleşmesi İmzalandı
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2016, 12:54:55 »
RQ-21A Blackjack Sözleşmesi İmzalandı

Boeing'in iştiraki olan Insitu, ABD Donanması için RQ-21A Blackjack insansız hava aracı üretimi için 71,5 milyon ABD doları değerinde bir anlaşma imzaladı. İmzalanan anlaşmaya göre Insitu; insanız hava araçlarını üretecek, yer kontrol istasyonları, fırlatma ve kurtarma ekipmanlarını, Gemi donatım kitlerini temin edecek. Ayrıca sistem mühendisliği ve program yönetimi sağlayacak. Ekim 2017 tarihine kadar sürecek olan çalışma Washington ve Oregon eyaletlerinde gerçekleştirilecek.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Son Tedarik Tamam
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2019, 14:35:43 »
Amerika’nın Envanterinde bulunan RQ-7B Shadow’un yerine geçecek olan RQ-21A Blackjack İHA’ların son paketi teslim edildi ve sipariş verilen 21 adet tamamlandı.

RQ-21A Blackjack , ABD Deniz Kuvvetleri ve Deniz Piyadeleri Küçük Taktik İHA Program Ofisi tarafından Kuzey Karolina Deniz Kuvvetleri Hava İstasyonu (MCAS) Cherry Point'de teslim aldı. Komuta ve kontrol, haberleşme sistemleri, aviyonik, optik, lazer atama ve yükler üzerine kapasiteyi arttıracak olan Blackjack, askerler için önemli bir istihbarat, gözetim ve keşif kabiliyeti sağlayacak. Gereksinimleri karşılamak için ABD Donanması ile Boeing iş birliği içinde geliştirilen İHA RQ-21A, pistten bağımsız taktiksel görevleri desteklemek için kara ve denizde kullanılabiliyor. 6 bin 500 metre irtifada 16 saat hava görevi yapabilen İHA, 18 kiloya kadar yük taşıyabiliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/son-tedarik-tamam/8295/1