Anket

Sizce 2023 yılında insanlı yada insansız Ay a gidebilecek miyiz?

Hayır 2023 te hiçbir şekilde Ay a ulaşamayız.
4 (36.4%)
Evet 2023 e kadar bir şekilde Ay a ulaşacağız.
7 (63.6%)
Başka bir ülke yardım ederse Ay a ulaşabiliriz.
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 11

Oylama kapandı: 11 Mart 2021, 20:12:24

Gönderen Konu: Türkiye Uzay Ajansı  (Okunma sayısı 37768 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Türkiye Uzay Ajansı...
« Yanıtla #20 : 11 Mart 2016, 23:09:32 »
Türkiye, uzayın keşfinde 'vergisiz' yürüyecek
'Milli Yer İstasyonu Projesi' teşvik kapsamına alındı. Böylece vergi istisnası sağlanıp maliyetler düşecek.
http://m.milliyet.com.tr/turkiye-uzayin-kesfinde-gundem-2207206
« Son Düzenleme: 16 Mart 2016, 20:34:34 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
Ynt: Türkiye Uzay Ajansı
« Yanıtla #21 : 11 Mart 2016, 23:12:09 »
Marasli bizim göktürk 1 projesi ne oldu ?
« Son Düzenleme: 11 Mart 2016, 23:12:55 Gönderen: sephiroturk »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Türkiye Uzay Ajansı...
« Yanıtla #22 : 12 Nisan 2016, 22:09:53 »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Türkiye Uzay Ajansı...
« Yanıtla #23 : 01 Ekim 2016, 16:19:16 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 07 Ağustos 2019, 14:32:37 »
Alıntı
Resmi Gazete’de yayımlanan, Atama Kararı’na göre  Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı’na, Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri atanmıştır.

Çevrimdışı Hilal-i Ahmer

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 07 Ağustos 2019, 15:38:15 »
Kadro gayet iyi ve yeterlilik düzeyi yüksek şaşırdım doğrusu böyle okumuş,eğitimli ve kariyerli bir Ajans yönetiminin olması gerçekten beni memnun etti diyebilirim.

Diğer devlet destekli kurumlara da torpil ile değil böyle tipte başarılı insanların yerleştirilmesi dileği ile.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 07 Ağustos 2019, 17:54:40 »
Bir kaç tane daha fizikci ve astronom olsa mantıklı olmazmıydı. Bu yönetim kurulu bana biraz uzayı keşfetmekten çok uzayı yer için kullanmayı hedefleyen bir amaç var gibi geldi.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 07 Ağustos 2019, 22:09:01 »
Alıntı
Türkiye Uzay Ajansının daha ilk günü ve ajans başkanımız Ukrayna ile uzay alanında işbirliği anlaşmasına imza atıyor. Gökyüzümüz açık olsun.

@serdarhuseyiny

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 08 Ağustos 2019, 00:04:15 »
Bir kaç tane daha fizikci ve astronom olsa mantıklı olmazmıydı. Bu yönetim kurulu bana biraz uzayı keşfetmekten çok uzayı yer için kullanmayı hedefleyen bir amaç var gibi geldi.
Zamanla olacaktır , hatta birkaç yıla kalmaz bazıları ya hayal ettikleri gibi çıkmadıgı için kendileri gider yada yerlerine başkaları getirilir. Uzay Ajansının tamamen bir kurumsal kimliğe , fikre , beyne ve hafızaya kavuşması 2030ları bulacaktır. Bu süre zarfında kadrolar değişebilir. Benim için asıl önemli nokta mesela NASAda çalışan bir Türk neden NASAyı bırakıp Türkiye Uzay Ajansına gelmeli ? sorusuna cevap verebilmek. Bu soruya Türklük , aidiyet , milli duygular olarak bakarsak kaybederiz. NASA veya diğer uzay ajanslarındaki Türklere ne sunuyor bu ajans ? Çünki insanların milli duygularla hareket edip tüm kariyerlerini mahvetme riskide var ve bu risk öyle basit birşey değil. Ajansı kurmak çok kolay. Dünyanın en basit işi. Bir daire bir tabela bitti. O Ajans ne vaadediyor ? Kritik soru bu. Ben Milliyetçi bir insanım NASAda çalışsam Türkiye uzay ajansından davet alsam ve bunun karşılıgında NASA ile ilişkim kesilecek olsa abi kolay birşey değil. Bilmiyorum bu işler nasıl oluyor nasıl olacak zor biraz. Bu zorluktan dolayı Amerikada Avrupada uzay ajanslarında çalışırken Türkiyeyi seçen insanları el üstünde tutup gelmeyenlerinde nedenlerini anlamamız lazım. Yerli uçak fikride bilbordlarda geziyordu ama birden hayal oldu. Uzay Ajanasının bir hayalden ibaret olmadıgını karşı tarafa tam olarak anlatılması gerekiyor.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 102
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 08 Ağustos 2019, 19:28:45 »
yönetici kadrosuyla çalışan kadrosunu karıştırıyorsunuz bence.burada atanan insanlar en tepe kısmı altta çalışacak insanlarda fizikçisinden astronomi mezununa mekatronikçisinden matamatikçisine yüzlerce insan olacaktır.ondan dolayı idari kadro sadece gelecek öngörüsünde kurumun geleceğinin sağlam temeller üstüne kurulmasını sağlayacaktır