Anket

Sizce 2023 yılında insanlı yada insansız Ay a gidebilecek miyiz?

Hayır 2023 te hiçbir şekilde Ay a ulaşamayız.
4 (36.4%)
Evet 2023 e kadar bir şekilde Ay a ulaşacağız.
7 (63.6%)
Başka bir ülke yardım ederse Ay a ulaşabiliriz.
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 11

Oylama kapandı: 11 Mart 2021, 20:12:24

Gönderen Konu: Türkiye Uzay Ajansı  (Okunma sayısı 38713 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye Uzay Ajansı
« Yanıtla #170 : 21 Ocak 2024, 17:47:25 »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #171 : 21 Ocak 2024, 18:25:09 »
Bati'da olan şey iki tarafında kendi köşelerine çekilip kendi isleriyle ugrasmalari...mücadelenin anlamsiz, gereksiz ve faydasız olduğunda anlastilar...

"Organize" din (kiliseler) bilimin bulduklari Kutsal kitaplara (ya da kitaplarda yazanlarin yorumlarina ) uyuyormu uymuyor mu hesabini bıraktı. Dini yaşam ve inanclarin bireysel ve toplumsal faydalari üzerine yogunlasti..

Bilim de din ile ugrasmayi bıraktı, bilimsel metodlar ile ispatlanamayan veya yanlislamamayan şeyler bilimin alanı değildir dedi çıktı işin içinden...

Ayri dunyalarin insanlariyiz, ikimizde kendi basimiza daha mutluyuz diye ayrildilar yani :) Her ikiside kendi kulvarlarinda önemli ve değerli..

Doğu dunyasi ise bosanmak ayiptir hesabı inatla evlilikte ısrar ediyor :)  onun için patirti gurultu devam :)
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2024, 18:29:09 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #172 : 21 Ocak 2024, 21:44:13 »
Error 404 (Not Found)!!1

videoyu izledim uzaya uydu göndermek istiyorsak

bir kac ton uydulari  bunu  tersine mühendislikle yapmamiz sart

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #173 : 21 Ocak 2024, 22:39:03 »

Yazınızda "Bizde ise şu oldu ; İLİM'in (yani dinin) söyledikleri ile Bilim'in söylediklerinin uyuşmadığı"  nı yazmışsınız islam dini ile bilim arasında nasıl bir aykırılık tespit ettiniz.
Yanlış anlamayın ben bu kadar araştırma yaptım kendi çapımda böyle bir tezatlığı göremedim bilmediğim için soruyorum bana bu aykırılık konusunu açabilirmisiniz neresinde gördünüz bu tezatlığı öğrenmek istiyorum.

""Örneğin ESA tarafından bir kuyruklu yıldıza gönderilen Philae uzay aracının, 1 milyar Euro'luk yolculuğu konuşulurken, Cübbeli Ahmet Hoca'nın yorumu :""
Bu zatı hiç sevmem.
İslam dininin ne söylediğini bu zatın söyledikleri üzerinden algılamanız bana göre yanlış bu zatın söylediği KURANI KERİMİN yazdıklarıan tam ters istikamette bazen yorum yapmaktadır.
Bu 80 ler filmindeki İCAT ÇIKARMA BAŞIMIZA ile aynı yorumu yapmış o cübbeli kişi bu gibi insanlar bana göre din tüccarlarıdır.
Kitabı kuranı tam olarak anlamaz idrak edemez, bizim gibi dini bilgi olarak zayıf olup araştırmaktan incelemekten imtina eden toplum ve toplumları bu gibi zatlar istedikleri yönde bilgiler vererek bilgi kirliliğine sebep olmaktadır ve bizleri kandırmaktalar.
Toplum olarakta bizdede hata var her gün gazete okuruz lakin dinimizi anlamak öğrnmek ve biz din adına sömürülmemizi engellemek için günde 1 sayfa KURANI KERİM açıp okumayız.

Hadisi şerifte
""Bilim Ve İlim ALLAHU TEALANIN inananlara mirasıdır."" der

Benim bildiğim ne zaman islamiyetten uzaklaşmışız o zaman bilimde fende geri kalmışız gayrimüslümlerde ne zaman dine yakınlaşmışlar ilimden fenden kopmuş geri kalmışlardır.
Yanlış anlaşılmamak için tekrar ediyorum bilmediğim için soruyorum....

Din ile bilim uyuşmaz. Din dogmadır, bilimde dogma olmaz.

Kim diyor bunu? Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum demiş Hz. Ali. Yine Peygamberimiz İlim Çin'de dahi olsa gidip alın diyor. Bilimle Dinin aynı ayna olmayacağı tezi Taliban, DAEŞ kafasıdır. Bağnazlık ve sorgulamazlık içerir çünkü. İslam dünyası orta çağa kadar bilimin, gelişmişliğin, araştırmanın merkeziydi. İslam dünyasında astronomi çalışmaları yapılırken Kilise dünya düzdür diyordu.

Dindeki dogma konusu da dinin şartlarıdır. Ayetler, İslam'ın ve İmanın şartlarını sorgulayamazsın.

Öte yandan bilimde olmasa bile bilim insanlarında dogma gayet de var. Bilimin asla yanılmayacağını, hata yapmayacağını düşünen azımsanmayacak kadar bilim insanı var.

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #174 : 22 Ocak 2024, 09:18:40 »
Arkadaşlar KURANI KERİMDE şu anda bilimsel gelişmeler sonucu kazandığımız teknolojinin her zerresi KURANI KERİMDE mevcuttur ve bundan sonrada gelişecek olan yeni ve bilmediğimiz daha nice teknolojiler KURANI KERİMDE yazmaktadır fakat bunları ancak Din ALİMLERİ bilir.Size bir örnek vereyim.
Peygamberimiz s.a.v. bir hadisinde yeni doğan çocukların 1 haftayı doldurmadan saçlarının kesilmesini tavsiye etmiştir.NEDEN?
Eğer saçı kesilirse çocuk daha zeki oluyormuş bu tıp tarafından ispatlanmıştır.
KURANI KERİM yıldızları ve gezegenlere ithafen biz onları belli bir yörüngede ....diye devam eden ayetler vardır.
bir ayetinde DEMİRE AND OLSUN der ve devam eder dini normal din görevlileri  bu işin detayını bilenler bu bilimsel konuları ortaya çıkartır.Benim nacizane tavsiyem en azından günde 1 sayfa KURANI KERİM okuyun KURANI KERİMDE asla ihtilaf yoktur bilim ile asla çatışmaz bilakis bilime yol gösterir...

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #175 : 22 Ocak 2024, 09:20:37 »
Asıl konumuza geri dönersek roket teknolojisi çok eski olduğu gibi çok da pahallı bir teknoloji ve bu teknoloji ile uzayda fazla ileri gidemeyeceğimiz bellidir.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #176 : 22 Ocak 2024, 09:43:07 »
Arkadaşlar belki inancımız veya dinimiz bilime karşı değildir.

Fakat uygulamalara baktığımız zaman hep inanç sistemimiz bilimsel gelişmelere engel olmuştur..

-Matbanın geç gelişi
-Uçan ilk insanlar Türk olmasına rağmen devamının geri getirilememesi

Gibi örnekler buna ait en güzel örneklerdir..

Ne kadar İslam dini bilime karşı değil desenizde işin pratiği öyle değil..

Biz Osmanlı zamanında değil Laik ve modern Türkiye Cumhuriyeti ile bilim ve sanat'ta ilerleme yaşamaya başladık..

Unutmayın heykel yapmak,resim yapmak yasak onlara tapmış olursunuz diye saçma sapan argümanlar sunmuşuz...

Sanat'ta bile geri kalmışız

Dansa fuhuş demişiz

Vesaire vesaire..

Kısaca Avrupa Amerika Rusya Çin Japonya G.Kore ki bunlardan bazıları ikinci dünya savaşı gibi yıkıcı savaş yaşamalarına karşın:Bizim üretemediğimiz Uçakları bizim üretemediğimiz arabaları bizim üretemediğimiz tankları,bilgisayarları,cep telefonlarını vesaire vesaire üretmiştir...

Acaba bu geri kalmışlığın arkasında din olmasın...

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #177 : 22 Ocak 2024, 10:37:28 »
Arkadaşlar belki inancımız veya dinimiz bilime karşı değildir.

Fakat uygulamalara baktığımız zaman hep inanç sistemimiz bilimsel gelişmelere engel olmuştur..

-Matbanın geç gelişi
-Uçan ilk insanlar Türk olmasına rağmen devamının geri getirilememesi

Gibi örnekler buna ait en güzel örneklerdir..

Ne kadar İslam dini bilime karşı değil desenizde işin pratiği öyle değil..

Biz Osmanlı zamanında değil Laik ve modern Türkiye Cumhuriyeti ile bilim ve sanat'ta ilerleme yaşamaya başladık..

Unutmayın heykel yapmak,resim yapmak yasak onlara tapmış olursunuz diye saçma sapan argümanlar sunmuşuz...

Sanat'ta bile geri kalmışız

Dansa fuhuş demişiz

Vesaire vesaire..

Kısaca Avrupa Amerika Rusya Çin Japonya G.Kore ki bunlardan bazıları ikinci dünya savaşı gibi yıkıcı savaş yaşamalarına karşın:Bizim üretemediğimiz Uçakları bizim üretemediğimiz arabaları bizim üretemediğimiz tankları,bilgisayarları,cep telefonlarını vesaire vesaire üretmiştir...

Acaba bu geri kalmışlığın arkasında din olmasın...

""-Matbanın geç gelişi"" O dönemin hattatları ekmeğimizden olucağız düşüncesi ile matbaanın gelişini engellemeye çalışmışlardır....
""Uçan ilk insanlar Türk olmasına rağmen devamının geri getirilememesi "" Hezarfen Ahmet Çelebi uçtuğunda bazı dalkavuklar padişahım bu kişi uçarak hazinenize girip hazineyi çalacak diye vesveseler vererek engellemişlerdir....

""Ne kadar İslam dini bilime karşı değil desenizde işin pratiği öyle değil.."" Kişilerin şahsi çıkarları sebebi ile yapmış oldukları hal hareket ve söylemleri dine yüklemek o kişilerin din konusundaki zayıflıklarını belirtir.

""Biz Osmanlı zamanında değil Laik ve modern Türkiye Cumhuriyeti ile bilim ve sanat'ta ilerleme yaşamaya başladık..
"" Eminmisiniz; LAİKLİK dinsizlikmidir eğer öleyse (haşa)peygamberimiz dinsiz o zaman.
Burdan 1400 yıl önce insan nufusu ile bugunku nufusun aynı olduğu gibi çarpık bir düşünce yapısı ile anlamayın o dönemde insan nüfusu az olduğu için durum öyleydi.

"Unutmayın heykel yapmak,resim yapmak yasak onlara tapmış olursunuz diye saçma sapan argümanlar sunmuşuz..""
Acaba neden o dönemlerde puta tapma ateşe tapma gibi olayların olduğundan dolayı olabilirmi ki teknolojide eskiye göre çok üstün seviyelerde insanlık olduğu halde hala hinduzimde hala günümüzde heykellere ve ineklere tapıldığı ülkeler var....Bunlardan dolayı olabilirmi acaba.
Peygamberimiz zamanında peygamberimiz bir süre kabir ziyaretlerini yasaklamıştı (kabirlere tapma olayı sebebi ile)

""Sanat'ta bile geri kalmışız "" hangi sanatlarda  yukardakiler ise zaten açıkladım.

""Dansa fuhuş demişiz"" Ateş ile barut aynı yerde dururmu. Ben 54 yaşındayım 20 yaşındayken 55 60 yaşındaki büyüğüm şunu demiştir eskiden kadının ayak bileğini gördüğümüzde ağaca çıkarırdık (kadının ne kadar çok kendini koruduğu yönünde deyim) şimdi ise kadınlar erkeği ağaca çıkarıyor demişti...

""Kısaca Avrupa Amerika Rusya Çin Japonya G.Kore ki bunlardan bazıları ikinci dünya savaşı gibi yıkıcı savaş yaşamalarına karşın:Bizim üretemediğimiz Uçakları bizim üretemediğimiz arabaları bizim üretemediğimiz tankları,bilgisayarları,cep telefonlarını vesaire vesaire üretmiştir...""
1876 yılında fransada ÜÇ KIZ KARDEŞLER yeni fikirler üretmek için toplantı tertipliyorlar ve bu toplantı sonucu fransız ihtilali oluyor ondan önce o arşa yükselttiğimiz avrupanın sokakları pislikten geçilmiyordu tuvalet kültürünü bugun bazı kesimler tarafından red edilen beğenilmeyen öcü gibi görünen osmanlı getirmiştir.

Hristiyanlar ne zaman dine yaklaştılarsa ilimden bilimden uzaklaşmıştır.Müslümanlarda ne zaman dinden uzaklaşmış ise ilimden bilimden geri kalmıştır bunun aksini iddia etmek o kişinin islam ve Hristiyan dinleri hakındaki bilgisizliğini gösterir....

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #178 : 22 Ocak 2024, 10:54:53 »
İşte yanlış kaynaklardan öğrenen tarih

Peki Avrupa'da Osmanlı'dan önce tuvalet yoktu ....
Hatta bunun daha ilersi banyo kültürleri yoktu yıkanmazlardı bunun yerine parfüm vesaire kullanırlardı..

Öyle mi?

Madem öyle peki nasıl olduda Roma döneminden kalma hamam ve tuvaletlere ilişkin kalıntılara yada eserlere veya karikatürlere ulaşılıyor...hatta bu Roma dönemindeki hamam banyo ve tuvaletlerin olduğu yerlerde fuhuş bile yapıldığı söylenir..

Biz hep aynı hataya düşüyoruz..

Bize cumhuriyet'ten önce demiryolu yokmuş tren yokmuş gibi öğretiyorlar..

Daha sonra ilk demiryolu hatlarının lokomotif setlerinin Osmanlı zamanında yapıldığını öğreniyoruz...

Ayrıca laiklik dinsizlik değil ki

Din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması...

Peki konu dışı olcak sapcak ama benimde bazı şeyler kafama takılıyor

Süre veya ayetin adını bilmiyorum..ama hatırladığım

Hristiyan ve Yahudileri dost edinmeyin onlar sizin çok açık düşmanınızdır

Neye ve kime göre düşman...

Adamlardan araba alıyoruz cep telefonu alıyoruz bilgisayar alıyoruz...

Uçak yapmamıza helikopter yapmamıza lhd yapmamıza yardımcı oluyorlar teknoloji transferi yapıyorlar .

Hatta flimlerini seyrediyoruz tiyatrolarını kendimize uyarlıyoruz müzik tarzlarını kendimize uyarlıyoruz (pop,rock)fakat bunlar düşman öyle mi

Yada beraber tatbikat yapıyoruz beraber  savaşa giriyoruz beraber paktlar olusturuyoruz (AB,NATO,BM)

Ama düşman olan dinlere ait insanların neden teknolojisini alıyoruz neden kültürlerini alıyoruz yada düşmanınız size bunları verir mi?

Şimdi buna göre dindeki bu ayetin günümüzde geçirliliği yok yada  günümüzde uygulanabilirlik yanı yok..
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2024, 11:12:58 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #179 : 22 Ocak 2024, 11:12:21 »
Uzay Ajansı konusu uzayın derinliklerinde kaybolmuşa benziyor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com