Gönderen Konu: JAVELIN Tanksavar Füze  (Okunma sayısı 23513 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: JAVELIN Tanksavar Füze
« Yanıtla #30 : 05 Mayıs 2018, 18:16:44 »
@mermi

Ben rusyada suanda hüküm süren resmi ideolojinin mafyokrasi oldugunu dusunuyorum. Bu ideoloji bizim ulkemiz tr'de kendine yandas buldu ama diger her yerde kaybetti. Ukrayna kaybedenlerden olmamayi seçti.
Haklı olabilirsiniz belki ama batı Ukraynayı istemiyor. Yani Ukrayna hiç bir zaman hayallerinde ki Ukrayna olmayacak. Rusya yüzünden devamlı batıya taviz veren, batının ileri karakolu olacak. Aynı oyuna 2015 yılında Rus uçağını düşürerek bizide alet etmek istemişlerdi ama başarılı olamadılar. Bende Rusya konusunda seninle aynı fikirdeyim. Ama Ukrayna Rusya ile düşman olarak hiç birşeyi başaramaz. Rusya, Ukrayna için hayatın gerçeği.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #31 : 05 Mayıs 2018, 18:23:14 »
Yok öyle bişey. Silah açisindan bağimli değil. Denize açilan kapisi var. Eğitilebilir nüfusu var. Bir tek doğalgaz açisindan bağimli. Parasini verir, işini gorur.

Mesela İngilizlerin Polonya'ya ciddi yatirimlari var. Ukrayna neden ikinci Polonya olmasin?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #32 : 05 Mayıs 2018, 18:41:19 »
Rusya'nın batıya biçtiği Ukraynadan Polonya çıkmaz. Zaten Rusya işte senin dediğin şeyi gördüğü için çok sert tepki verdi. Ukrayna madem bana yaramayacak, batıyaysa hiç yaramasın dedi. Denize açılan hangi kapıdan bahsediyoruz hocam. Karadeniz Rus gölü olmuş Kırım elden gitmiş. Nereden açılacak. Fabrikalar çalışmıyor, işsizlik hat safhada, ekonomi dibe vurmuş daha ileri ülkenin doğusunda savaş var vede Rusyanın bu savaşı bitirmeye hiç niyeti yok. Ukrayna anca batı ile Rusyanın bilek güreşi sahası olur. Tıpkı Suriyede olduğu gibi.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #33 : 05 Mayıs 2018, 19:25:13 »
Haritaya bak bakalim Odessa limani Tuz gölüne mi açiliyormuş?

Arkadaşlar anliyorum. Tarihin dönüm noktasinda bölünmemek için müttefik olarak rus mafyokrasisini seçtiniz. Ya da seçtirildiniz. Ama bu kadar fanatikçe savunmayin.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #34 : 05 Mayıs 2018, 19:46:14 »
Yahu kim fanatikçe savunuyor ? Diyorum ki bende Rusyanın ne olduğunu biliyorum. Ama ortada Rusya gibi bir gerçek var. Bana burada hayal satmayın. Gerçekleri konuşuyorum ben. Ayrıyetten ben size Ukraynanın denize kıyısı yok mu dedim ? O odessa limanı dediğin yerden açılan gemi, Rusyadan izin almadan bırak denize açılmayı, 1 metre ileri gidemez. Hemen işinize gelmeyince şucu, bucu diye eleştirmek ne kadar kolay. Önce yazdıklarımı iyi oku, sonra idrak et, öyle yorum yaz.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #35 : 05 Mayıs 2018, 19:50:46 »
Rusya başkalarinin gemilerine "izin" vermeden önce havada uçan uçaklarini korusun. Daha geçen gün suriye'de bir tanesi denize düşüp boy abdesti aldi.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Aralarında Türkiye de var! ABD harekete geçti
« Yanıtla #36 : 25 Temmuz 2018, 19:27:14 »
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yurtdışına sevkiyatı yapılmak üzere Javelin taşınabilir tanksavar füze sistemlerinin üretimi için 308 milyon dolar bütçe ayırdı. Sistemlerin sevkiyatı yapılacak ülkeler arasında Türkiye de var.

ABD Savunma Bakanlığı’nın yayınladığı anlaşma listesine göre, Javelin tanksavar füze sistemlerinin üretimi için 380 milyon dolar (1 buçuk milyar TL) ayırıldı.

Üretim çalışmalarında Raytheon ve Lockheed Martin şirketleri yer alacak. Üretilecek sistemlerin Türkiye, Avusturya, Litvanya, Tayvan, Ukrayna ve Estonya’ya sevk edilmesi planlanıyor.

Üretim çalışmaları, 2021 yılının ağustos ayının sonuna kadar Arizona’da gerçekleştirilecek.

Washington, 2017 yıklında Ukrayna’ya Javelin sistemlerinin de aralarında bulunduğu bazı silahların sevkiyatı için Kiev’le anlaşmıştı. ABD Başkanı Donald Trump’ın halefi Barack Obama, Kiev’in taleplerine rağmen sevkiyatı reddetmişti.

Javelin sistemlerinin sevkiyatı halihazırda yapıldı. Sistemlerin nasıl kullanılacağı konusunda ABD’li uzmanlar eğitim verecek.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2676873-aralarinda-turkiye-de-var-abd-harekete-gecti

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Gürcistan’a “JAVELİN” teslimatı tamam
« Yanıtla #37 : 04 Nisan 2019, 23:02:08 »
Gürcistan, ABD’ye sipariş verdiği Javelin tanksavar füze sistemlerinin tamamını teslim aldı.

Gürcistan Savunma Bakanı Levan Izoria 4 Nisan’da mecliste yaptığı konuşmada Javelin sisteminin tamamının ABD tarafından ülkeye teslim edildiğini söyledi.

ABD Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı Gürcistan’ın ABD’den toplam değeri 75 milyon dolar olan 410 adet Javelin anti tank füzesi ve 72 adet Javelin fırlatıcı istediğini ve söz konusu tutarın teknik destek, eğitim ve nakliyeyi de kapsadığını kaydetmişti.

At-Unut gerisi Javelin’in işi

Raytheon ve Lockheed Martin ortak üretimi Javelin (FGM-148) tanksavar füzesi, tank ve zırhlı araçların yanı sıra meskun mahal operasyonlarında da (bina, mevzi, barınak) gece/gündüz kullanılabiliyor.

2500 metre menzile, 22.3 kg ağırlığa sahip olan ve hedefe kilitlendikten sonra müdahale gerektirmeyen at-unut tipindeki füze hedefini doğrudan, cepheden ya da tank zırhının en zayıf olduğu yer olan üst kısmında yükselerek yukarıdan vurabiliyor.

ABD Ordusu tarafından Afganistan ve Irak Harekatında yoğun şekilde kullanılan, iki parçalı yapısı sayesinde personel tarafından kolayca taşınabilen füze dünyanın en etkili tanksavarları arasında gösteriliyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/04/04/gurcistana-javelin-teslimati-tamam/

Bizimkilerde Javelin alacaktı teslim edildimiki hala ses seda yok.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2019, 23:04:32 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #38 : 05 Nisan 2019, 11:53:49 »
Çok mantıklı bir alım. Gürcistanın yerinde olsam. Javeline artı olarak, kara konuşlu gemisavar füzesi alırdım. Karadenizde ki Rus gemileri için tehdit olurdu. Bunun yanında Özel kuvvetler birimine önem verirdim. Ve 1 , 2 batarya Patriot alımı. Bunlara ek deep strike için Hımars alımı yapardım. Kısaca toparlarsak; Javelin, kara konuşlu gemisavar füzesi, Patriot, Hımars, Özel kuvvetleri nitelik ve nicelik olarak iyi bir noktaya getirmek.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Raytheon ve LM’ye 185.6 milyon dolarlık Javelin siparişi
« Yanıtla #39 : 15 Eylül 2019, 20:04:00 »
ABD merkezli Raytheon ve Lockheed Martin firmaları, Javelin Silah Sistemi tam oranlı üretimi ve eğitim faaliyetleri ile ilgili olarak 185.601.502 dolarlık bir sözleşme kazandılar. Söz konusu sözleşme kapsamında firmalar, teslimatları 31 Ağustos 2023 tarihine kadar tamamlayacaklar. Çalışmalar, ABD’nin Arizona eyaletinde yer alan Tucson şehrinde gerçekleştirilecek.

FGM-148 Javelin füzesi, en tehlikeli anti-tank füzelerindendir. Çünkü bu sistem; yerleştirilen füzeyi tankların ve zırhlı araçların en zayıf ve kritik bölgelerinden birisi olan tavan kısmına gönderebilmekte, çok ince bir zırh ile karşılaştığı için de delip geçebilmekte ve hedefini imha etmektedir. 800mm’ye kadar zırh delebilmekte olan sistem, 2.5 kilometre menzile sahiptir. Sistem, birçok ülke tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca ABD, söz konusu sistemi YPG terör örgütüne de aktarmıştır.

https://savunmasanayist.com/haberler/raytheon-ve-lmye-185-6-milyon-dolarlik-javelin-siparisi/