Gönderen Konu: JAVELIN Tanksavar Füze  (Okunma sayısı 23248 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: JAVELIN Tanksavar Füze
« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2018, 00:27:23 »
hükümetin beceriksizligi politikasi

javelin alimi

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • Ne Mutlu Türküm Diyene...
« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2018, 09:59:25 »
Bu siparişler çok önce verilmişti ama bekletiliyordu. Ne değişti de satmaya karar verdiler?
Tillerson' un gelişinden sonra olması dikkat çekici.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #12 : 25 Şubat 2018, 16:21:57 »
Ne mi degisti, benim tahminim Karaok fuzesi yapim asamasina yaklasmistir.

Bize pahali JDAM satan Amerika HGK teslimatlari basladiginda ayni JDAM'a damping yaparak dorte bir fiyatina onermeye basladi.

Çevrimdışı Tuğrul

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 25 Şubat 2018, 16:40:02 »
Aldığımız javelin füzelerini bizim karaoklarla karşılıklı test etmek gibi bir durum olabilir mi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #14 : 25 Şubat 2018, 16:52:08 »
Bizim alacağımız javelin füzeleri özel kuvvetler için sipariş edilen az sayıda olan füzeler değil mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuğrul

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 25 Şubat 2018, 16:59:29 »
Alınan füze miktarı konusun da sanırım net bir bilgi yok. Esasın da benim söylemek istediğim bu javelinlerden bir kaçını açıp kurcalasak bir kaçını da test amaçlı kullanıp performanslarını değerlendirsek be bu bilgileri bizim karaok lar için kullansak sanırım kimse bizden hesap sormaz

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ukrayna'ya Raytheon FGM-148 Javelin Antitank Füze Sistemleri Satışı Onaylandı

ABD hükümeti, 37 tanksavar fırlatma rampası ve 210 füzenin Ukrayna hükümetine satılmasını onayladı. Bu satış Ukrayna’nın doğu illerinde devam eden savaşı hedefliyor.

Rus destekli ayrılıkçılara karşı yürütülen bu savaş dört yıl önce Rusya'nın Kırım yarımadasına müdahale ettiği dönemde başladı.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergei Ryabkov, ABD’yi 47 milyon dolarlık satışı onaylayarak "savaşı körüklemekle" suçladı. “Javelins ayrıca, Rus komutanları arasında, ABD'nin omuzlarına monte edilen Stinger hava savunma füzelerinin, 1989'da Sovyetler Birliği'nin Afganistan'dan çekilmesine zorlanmasında oynadıkları rolün rahatsız edici anıları muhtemelen yeniden canlanacak. O zamanlar, Afganistan Mücahitlerine askeri transfer, CIA tarafından gizlice yapıldı.

Bu satış Ukrayna tarafından Moskova'ya bir mesaj olarak kabul ediliyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #17 : 04 Mayıs 2018, 20:54:00 »
Abd şov yapiyor. 210 füzenin hiçbir eykisi olmaz. Belki Ukrayna'ya gidenlerin sikça yaşadiği gibi sifirlarda hata vardir.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 05 Mayıs 2018, 12:26:16 »
Burada rakamı az bulup işe yaramaz dememek gerek. Önemli olan o ordunun bu silahı envanterine geçirmesi eğitim alt yapısına silahı bilen kadroların oluşmuş olması önemli olan. İsterse 10 tane olsun yeterli Ukrayna ordusu bu silahı kullanmaya hazır hale gelsin ilk parti sayesinde. Sonra ne olur bir çatışmada iki nakliye uçağı dolusu silahı ABD nin ordu stoğundan yükler gönderirsin 100 tane dediğin silah sayısı bir anda bir hafta da 5000 tane oluverir.  Bu 210 tane silah yani bu işe yarayacak
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2018, 12:27:40 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #19 : 05 Mayıs 2018, 14:58:12 »
Olasi bir catismada atgm'ler leblebi gibi atilacak. Suriye'de gorduk. Suudilerin depolari yetmedi. Resmi gayriresmi yollardan aldilar.

210 fuze demek "alin koklayin" demektir. Sahayi baskasina kaptirmamaya calismaktir. Suriyedeki suç ortağin rusya'yi küstürmemeye çalişmaktir.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''