Gönderen Konu: JAVELIN Tanksavar Füze  (Okunma sayısı 23242 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
JAVELIN Tanksavar Füze
« : 22 Aralık 2015, 11:31:10 »
JAVELIN Tanksavar Füze

Litvanya'ya Javelin

ABD Dışişleri Bakanlığı Yabancı Askeri Satışlar programı aracılığıyla Litvanya'ya Javelin füze ve rampalarının olası satışını onayladı. Anlaşma 220 tanksavar füzeyi, 74 fırlatma kontrol birimini ve 10 eğitim füzesini içeriyor. Anlaşmanın tahmini değeri 55 milyon ABD doları.

Javelin; Raytheon ve Lockheed Martin tarafından üretilen, bir asker tarafından taşınabilir tanksavar silah sistemidir. Yaklaşık 2500 metre etkili atış menziline sahiptir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Katar'a Javelin Onayı
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2016, 13:03:27 »
Katar'a Javelin Onayı

Katar, satın almak istediği Javelin füzeleri için Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı'nın onayını aldı. ABD Dışişleri Bakanlığı Yabancı Askeri Satışlar programı aracılığıyla Javelin füzeleri temin etmek isteyen Katar'ın niyetine resmi yeşil ışık yaktı. ABD Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, Dışişleri Bakanlığının onayını kongreye sundu.

Tahmini olarak 20 milyon ABD doları değerinde olan satış; 50 Javelin güdümlü füze ve 10 gündüz/termal görüş entegre edilmiş fırlatma ünitesini içeriyor. Olası anlaşmaya ayrıca Geliştirilmiş Temel Beceriler Antrenör ve yaşam döngüsü yüklenici desteği ve Javelin simülasyon mermileri de dahil. 

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD, Ukrayna'ya Javelin Füzeleri Verebilir
« Yanıtla #2 : 21 Şubat 2018, 17:50:53 »
ABD, Ukrayna'ya Javelin Füzeleri Verebilir

Aralık 2017'de ABC News web sitesinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın Ukrayna’daki Donbas bölgesindeki Rus destekli ayrılıkçılarla mücadelede Ukrayna hükümetine ölümcül mühimmat satışını onayladığı duyuruldu. 47 milyon dolarlık toplam savunma sözleşmesi, 210 Javelin anti-tank füze ve 35 fırlatma birimi satışı içeriyor. Ukrayna Savunma Bakanı Stepan Poltorak, Birleşik Devletler'in bu yıl tanksavarı füze sistemlerini Ukrayna'ya verebileceğini söyledi.

FGM-148 Javelin, Amerikan yapımı, at ve unut tipi orta menzilli taşınabilir bir tanksavar güdümlü füze sistemidir. Amerikan Şirketleri Raytheon ve Lockheed Martin tarafından kurulan ortak bir girişim tarafından geliştirilmiş ve üretilmektedir. Omuza ateşlenerek kullanılabildiği gibi paletli, tekerlekli veya amfibi araçlar üzerinden de atşlenebilir. Javelin füze sistemi dünyadaki 20 orduyla hizmet halindedir.

Javelin sistemi, CLU (Ateşleme Kontrol Birimi) ve füzeden oluşur. 6.4 kg'lık bir taşıma ağırlığına sahip CLU, entegre bir gündüz görüş ve termal görüntüleme görüş özelliğine sahip bir pasif hedef toplama ve ateş kontrol birimi içerir. Füzeyi ateşleyen personel CLU'dan kontrol eder. Gündüz görüşünde x4 büyütme ve gece görüşünde  x4 ve x9 büyütme optiklerine sahip özelliği bulunur.

Javelin, ateşlemeden önce otomatik olarak kendiliğinden yönlendirilen bir ateş-unut füze füzesi Burunda küçük bir termal görüntüleme TV kamerası var ve bir kez bir tanka kilitlendiğinde yeterince sofistike bir bilgisayara sahip olan bir füze. Füze, zırhın inceltildiği bir tankın tepesine saldırmak üzere tasarlandı. Fırlatma işleminden sonra, füze 330-660 ft'lik bir yüksekliğe tırmanıyor ve 45 derecelik bir açıyla dalış yapıyor. 2,500 m maksimum etkili atış menzili var.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2018, 19:12:30 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: JAVELIN Tanksavar Füze
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2018, 19:26:35 »
Yapabilir. Kırım'ı Rusya'ya verdikleri gibi...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Ynt: Güdümlü Anti Tank Füzeleri(ATGM)
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2018, 09:16:23 »
Dünden beri bu haberi görüyorum.
Daha önce vermiyorlardı şimdi ne oldu acaba ?

Ayrıca Arda MEVLÜTOĞLU dün bir tweetinde bize javelin satışı gerçekleştiği takdir de, yunanistana 2. el M1 tankının satışı da eş zamanlı gündeme gelebilir dedi.

http://www.kokpit.aero/javelin-fuzesi

KORNET

Origin:Russia
History In service:1994-present
Designer:KBP Instrument Design:Bureau Manufacturer:KBP Instrument 
Variants: 9M123, 9M123-2, 9M123F, 9M123F-2

Specifications:
 (9M133)
Weight: 27 kg (29 kg with launch tube)
 Length :1200 mm Diameter :152 mm

Warhead: 1000-1200 mm RHA [1] penetration after ERA with Tandem HEAT , Thermobaric Warhead weight 7 kg HEAT, 10 kg TNT equivalent
Thermobaric

Engine: Solid-fuel rocket

Operational
range: 100-5500m

Guidance
 system: SACLOS laser beam riding

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
Ynt: Ynt: Güdümlü Anti Tank Füzeleri(ATGM)
« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2018, 09:35:56 »
Envanterde güvenebileceğin ürünler olması iyidir , sayı bellimidir ki acaba? Ayrıca bu alım, OMTASı olumsuz etkilermi?

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Ynt: Ynt: Güdümlü Anti Tank Füzeleri(ATGM)
« Yanıtla #6 : 24 Şubat 2018, 10:00:58 »
6 ülkeye satılıyor fakat adet belli değil, sadece 6 ülkenin toplam maliyeti 95 M$ olacakmış.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: OMTAS PROJESİ
« Yanıtla #7 : 24 Şubat 2018, 11:58:32 »
Nereya yazacağımı bilimededim buraya yazbım.kokpit.aora da ABD Türkiye ve 6 ülkeye javalin satışina onay vermis diye yazıyor.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 24 Şubat 2018, 21:45:59 »
Hangi dağda kurt öldü de bize bu Javelinleri vermeye karar verdiler anlamadım. Bu işin altındada vardır gene birşeyler.

Çevrimdışı Muzoo77

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 24 Şubat 2018, 22:22:51 »
Hangi dağda kurt öldü de bize bu Javelinleri vermeye karar verdiler anlamadım. Bu işin altındada vardır gene birşeyler.
Yunanların eline para geçti herhalde onlarda Amerikadan tank veya zırhlı araç alırlar aynı Amerikada karşılığında bize bunu satar kısacası denge politikası...
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2018, 22:24:52 Gönderen: Muzoo77 »