Gönderen Konu: JAVELIN Tanksavar Füze  (Okunma sayısı 23267 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: JAVELIN Tanksavar Füze
« Yanıtla #20 : 05 Mayıs 2018, 15:20:42 »
Suriye deki antitank füzelerinin her çeşidi Ukrayna da zaten üretiliyor. Ukrayna eski SSCB nin silah üretim silah ARGE merkezi idi. Ukrayna'nın mühendislik kabiliyetleri ünversiteleri dünyaca meşhur bu ülke garip bir ülke şu halleri ile Rusya ya bu kadar yenilmişler ise ben hiç bir kurtuluş yoluda göremiyorum doğrusu çünkü her silahı üretiyorlar adamlar tankından topuna tüfeğine uzaya uydu gönderen füzesine kadar.
beğen

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #21 : 05 Mayıs 2018, 16:43:07 »
Rusya'ya yenilmediler, batiya yenildiler. Bati, muhatap olarak rusyayi seçti, diğer herkesi budadi. Şimdi de hatalarinin farkina vardilar. Semiren ayiyla mücadele ediyorlar. Becerebilirlerse cepheye sürecekler.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 05 Mayıs 2018, 17:02:17 »
Ukrayna kendisine yazık etti. Rusya ile kriz öncesi, Putin Ukraynaya 15 milyar dolar maddi yardım ve Gaz fiyatlarını yarı yarıya indirme teklifi etmişti. Ukrayna ise elinin tersi ile itti mi diyelim yoksa olayların bu raddeye geleceğini düşünemediler mı diyelim bilmiyorum. Sonuç olarak, kırım elden gitti, ülkede savaş var ve kişi başı ekonomileri 2 bin doların altına inmiş vaziyette. Batının ileri karakol görevini yapıyorlar. Ne karşılığında ? Hiç bir fikrim yok. Bilen varsa beni aydınlatsın.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 05 Mayıs 2018, 17:21:53 »
Ukrayna ve Rusya kelimenin tam anlamı ile kardeştir. Hatta dahada ötesi Ukrayna gerçek Rusya'nın yani Rusların anayurdunun kendileri olduğunu iddia etmektedir
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2018, 17:22:50 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #24 : 05 Mayıs 2018, 17:23:11 »
Kirim stalin zamaninda elden gitmisti. Tatarlari sürüp ruslari yerleştirdiler. İkiyüzlü batililarin oyunlariyla ve de suriye'deki dalavereler karşiliğinda kirim'a cökülmesine göz yumuldu.

Ukrayna bence geleceğini kurtardi 2014'te. Varyag'i Çin'e ne karşiliğinda sattilar? Asil soru o?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #25 : 05 Mayıs 2018, 17:25:34 »
Ukrayna ve Rusya kardeş mardeş değildir. Burada ciddi miktarda Leh(polonyali) ve Cermen nüfus vardir. Dilleri ortak ama o Türk-Kürd arasinda da var.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 05 Mayıs 2018, 17:38:01 »
Ukrayna ve Rusya kardeş mardeş değildir. Burada ciddi miktarda Leh(polonyali) ve Cermen nüfus vardir. Dilleri ortak ama o Türk-Kürd arasinda da var.

Sana inanıp demin baktım
Almanlar nüfusun % 0.1 i yani binde biri Lehler % 0.3 ü yani binde üçü.

Wikipedia da şu ifade var demografi kısmında. 

...Bu konuda, günümüz Ukrayna'sında yaygın kaynaklar aslında Rusların Ukraynalılardan kaynaklandığını iddia eder. Yaklaşık 14. yüzyıla kadar varlığını sürdüren eski Kiev Rus Devleti'nde yaşayan ulus, Ukraynalılarmış; Moğollar geldikten sonra Ukraynalıların çoğu, Kiev'i terk edip kuzeye doğru göç etmeye başlamış ve sonra, yeni bir devletin başkenti olacak Moskova adlı bir kenti kurmuş. Yeni devletin adı, Moskova Rus Devleti; sonra Rus Çarlığı, sonra da Rus İmparatorluğudur yani bu görüşe göre, günümüzde Moskova'da ve etrafında yaşayan ulus, Kiev'den gelen Ukrayna kökenli ulustur...
beğen

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #27 : 05 Mayıs 2018, 17:46:01 »
Neye göre yapmişlar o anketi? Bizim 90'lardaki resmi ideolojimiz de "kürd yoktur dağ türkü vardir" idi. Bi tarafimizda patladi!

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 05 Mayıs 2018, 17:59:58 »
Ukrayna bence geleceğini kurtardi 2014'te.
Uyvar hocam, biraz açar mısınız ? Neye göre mesela ? Devrim yapmasalardı gelecekleri neden kötü olurdu ? Merak ettiğimden soruyorum. Çünkü şuanda ki durum pek hayırlı görünmüyor.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #29 : 05 Mayıs 2018, 18:03:38 »
@mermi

Ben rusyada suanda hüküm süren resmi ideolojinin mafyokrasi oldugunu dusunuyorum. Bu ideoloji bizim ulkemiz tr'de kendine yandas buldu ama diger her yerde kaybetti. Ukrayna kaybedenlerden olmamayi seçti.