Gönderen Konu: İ SINIFI FIRKATEYN  (Okunma sayısı 176690 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
Ynt: İ SINIFI FIRKATEYN
« Yanıtla #40 : 23 Mayıs 2018, 14:04:09 »
Kaştan Ruslar için eskimiş tukaka haline geldi, MİLGEM`in 3/1 kadar büyüklükte  800 tonluk Karakurt projesi var. Pantsir`in naval modeli olan Pantsir-M taşıyor üzerinde.
8 gözenekli VLS var, supersonic Brahmos gemisavar füzesi ve Kalibr sınıfı seyir füzelerini taşımak için. AESA radarlı ve pasif radarı olan ufak ama dişli canavar.

MİLGEM`i bazıları gözünde hala fırkateyn gibi görenler de var ama artık modernize edilmesi gereken korvet, hava savunması neredeyse koca sıfır denilecek kadar zayıf.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #41 : 04 Haziran 2018, 20:25:09 »
İ-sınıfı fırkateynlerin diğer 3 gemisinin inşaalarına önümüzdeki günlerde başlanılacağına dair bilgiler var. İ-Sınıfı fırkateynlerde Ada sınıfından farklı olarak 16 hücreli vls ve ek gemisavar füze sistemleri mevcut olacak.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2018, 20:26:01 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 12 Temmuz 2018, 10:05:27 »

Waff'tan Hanerat nickli arkadaşımız biraz photoshopla Milgem'i İ sınıfına evirmiş.

Kişisel fikirlerinize saygı duyarım ancak ben hala bu gemi için verilen emeğe üstündeki donanım'ın yeterli olmadığını düşünüyorum.

Umarım altta sayacağım ekipman ve silahlar geliştirildiğinde gemiye entegre edilir ve gemi işte o zaman gerçek bir canavara dönüşür.

Ana Radar = Çadrad-Light (Sadece İff, Ayr ve Çfr li hali Umr'siz ufaltılmış hali)- Üstlerindeki Smart-s mk2 lerde hücumbotlara felan yollanılır.
Baş topu = 76mm Stealth
Ciws = 1x Ram( yerine Roketsan Sapan), Öne ufak bir kaide eklentisiyle 1x Korkut Ciws
SSM = 16x Süpersonik Atmaca
16x Vls = 6x Som-Er Naval 10x4 = 40 ( Quadpack özellikli essm block2 veya Göktuğ Naval)
6x Milli Hafif Torpido

Stam, Stop....
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 12 Temmuz 2018, 10:47:50 »

Waff'tan Hanerat nickli arkadaşımız biraz photoshopla Milgem'i İ sınıfına evirmiş.

Kişisel fikirlerinize saygı duyarım ancak ben hala bu gemi için verilen emeğe üstündeki donanım'ın yeterli olmadığını düşünüyorum.

Umarım altta sayacağım ekipman ve silahlar geliştirildiğinde gemiye entegre edilir ve gemi işte o zaman gerçek bir canavara dönüşür.

Ana Radar = Çadrad-Light (Sadece İff, Ayr ve Çfr li hali Umr'siz ufaltılmış hali)- Üstlerindeki Smart-s mk2 lerde hücumbotlara felan yollanılır.
Baş topu = 76mm Stealth
Ciws = 1x Ram( yerine Roketsan Sapan), Öne ufak bir kaide eklentisiyle 1x Korkut Ciws
SSM = 16x Süpersonik Atmaca
16x Vls = 6x Som-Er Naval 10x4 = 40 ( Quadpack özellikli essm block2 veya Göktuğ Naval)
6x Milli Hafif Torpido

Stam, Stop....
Önerimiz gayet mantıklı birde ben bir ekleme yapayım donanmayı yetersiz buluyorum i sınıfı fırkateynlerden en 12 tf2000 den de en az 12 tane gerekli bence donanmamımızı kuvvetlendirmeliyiz üretilen her milli gemiden fazla sayıda uretmeliyiz 3 tarafı denizlerle kaplı bir ülkeyiz sonuçta ki hedefimiz önce bölgesel sonrada küresel güç olmak bunun için donanma çok çok önemli modern hale getirmeli ve gemi sayısını arttırmaliyiz her sınıftan geminin sayısını deniz piyadelerini arttırıp daha nitelikli hale getirmeliyiz artık gemiden inen m48 görmemeliyiz mesela
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #44 : 21 Temmuz 2018, 08:15:43 »

Arkadaşımız tasarıma çafrad'ın hafif bir versiyonunu eklemiş. Çok deli makine oldu kerata.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 21 Temmuz 2018, 11:50:42 »
Öndeki 76 mm topa ATOM'un 76 mm lik mühimmat versiyonu ana radara bağlı olarak çalışılsa aktif koruma, anti-korsan faaliyetleri vs için hazırda beklese acaba efektif olurmu?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #46 : 09 Ağustos 2018, 12:21:17 »

İ sınıfında kullanılmasını teklif ettiğim radar mastı SSB bakanlığı sitesinde çafrad başlığında yayınlanmış. Projeyi Mast faz-1 ve gövdeye gömülü olanları Faz-2 olarak ayırmışlar. Belki Faz-1 İ sınıfına yetişir. Tabi kullanılmadan önce Çfr'nin menzilinin arttırılması ve İff'nin  sınırlandırılması lazım.Aselsan duydu sesimi...

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 13 Ekim 2018, 18:31:25 »
Bazı haber kaynaklarında SSİKten 5. Milgem için izin cıktığı , 5. milgem olan İ sınıfı fırkateynlerin inşaasına başlanacagı yazıyor. Kaynak (http://www.denizhaber.com/deniz-kuvvetleri/milgem-in-5-incisi-icin-onay-cikti-h76278.html)

Biz İ sınıfı fırkateyn inşaasına 2017 başlarında başladık zaten hatta üzerinden 2 yıl geçecek nerdeyse ben mi yanlış biliyorum ?
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2018, 18:34:00 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #48 : 15 Ekim 2018, 08:55:58 »
MİLGEM'in 5'incisi geliyor

Eray GÖRGÜLÜ
egorgulu@hurriyet.com.tr

Milli Gemi Projesi kapsamında dört korvet geminin ardından İ sınıfı firkateyn olarak üretilecek olan 5’inci geminin üretimi için Savunma Sanayii İcra Komitesi’nden onay çıktı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan komitede, savunma sanayi sektörünün beklediği birçok proje için bazı kararlar alındı.
CumhurbaşkanıI Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi’nde önemli kararlara imza atıldı. Yerli ve milli projelerin görüşüldüğü toplantı yaklaşık üç saat sürdü. Hürriyet’in edindiği bilgiye göre toplantıda alınan önemli kararlar arasında savunma sanayi sektörünün merakla beklediği MİLGEM 5, ADVENT Savaş Yönetim Sistemi, TUSAŞ Silah Fabrikası ile HÜRKUŞ simülatörü gibi önemli projeler bulunuyor.

FİRKATEYN SINIFI GEMİ

Savunma Sanayi Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen ve Türkiye’de ilk kez korvet tipi bir askeri geminin üretilmesine olanak veren Milli Gemi Projesi (MİLGEM) kapsamında dört adet korvet geminin ardından, İ sınıfı firkateyn olarak üretilecek olan 5’inci geminin üretimi için komiteden onay çıktı. Proje kapsamında 5. geminin tasarımı ve inşasını İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nın yapması planlanırken, projenin 6, 7 ve 8. gemilerinin özel sektör tersanelerinde inşa edilmesi hedefleniyor.

MİLGEM’le birlikte tüm donanmada kullanılacak olan Ağ Destekli Veri Entegre Savaş Yönetim Sistemi (ADVENT SYS) projesi de İcra Komitesi’nin onay verdiği projelerden biri oldu. HAVELSAN tarafından üretilen ve testlerinin son aşamaya geldiği sistem, birden fazla birime hep birlikte kendi kaynakları, silahları ve sensörlerini ortaklaşarak kullanarak harp etme yeteneği kazandıracak. Ani tepki gerektiren durumlarda donanmanın daha hassas ve daha hızlı karar vermesini sağlayacak sistem, tüm donanmanın daha koordineli bir şekilde çalışmasını sağlayacak.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/milgemin-5incisi-geliyor-40985414
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Scorpioraptor

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 15 Ekim 2018, 13:54:54 »
Bazı haber kaynaklarında SSİKten 5. Milgem için izin cıktığı , 5. milgem olan İ sınıfı fırkateynlerin inşaasına başlanacagı yazıyor. Kaynak (http://www.denizhaber.com/deniz-kuvvetleri/milgem-in-5-incisi-icin-onay-cikti-h76278.html)

Biz İ sınıfı fırkateyn inşaasına 2017 başlarında başladık zaten hatta üzerinden 2 yıl geçecek nerdeyse ben mi yanlış biliyorum ?

Ben mi bir şey kaçırdım diye söylüyordum kendi kendime. İstanbul sınıfının inşası başlamamış mıydı? Yoksa korvet sınıfı bir Milgem daha mı üretilecek?