Gönderen Konu: İ SINIFI FIRKATEYN  (Okunma sayısı 177950 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
Ynt: İ SINIFI FIRKATEYN
« Yanıtla #600 : 09 Aralık 2021, 00:24:49 »
İ sınıfı fırkateynlerde MDAS'i kullanılacağı açıklanmıştı....

Savunma Sanayii Başkanı Demir, “Milli Dikey Atım Sistemi’nde HİSAR-RF mi yoksa SİPER Blok-I Füzesi mi kullanılacak?” şeklindeki soruyu ise yerli füze kullanılacak şeklinde cevapladı.

Ne demek istemiş İsmail Demir? Hisar da Siper de yerli sistem ... Cevap vermek istemediği için mi böyle konuştu acaba?
Siper Block-1 dese 90-100km menzilli; Hisar-RF dese 45km menzilli bir sistem olduğu ortaya çıkacak. Ne sizin, ne bizim, ne de düşmanımızın bunu bilmemesi daha iyi olmaz mı?
Sonra hakikaten her ikisi de olmayabilir. Midas’a özgün bir füze çantadan çıkabilir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 455
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #601 : 09 Aralık 2021, 10:34:40 »
Düşmanın bilmeyeceği bir sistem yapmıyoruz ki... Altı üstü hava savunma füzesi yapılacak... Düşmanın savunma stratejisini temelinden değiştirecek bir silah yok...

Bence sistem tam oluşturulmadığı için cevap vermek istemedi... Ben sürpriz bir Sage G-40 füzesi de görebiliriz diyorum....
Donanma vls için Sage üretimi soğuk atım yerine roketsan vls'si tercih etti diye illaha roketsan füzesi olacak diye bir şart olmayabilir...

Çünkü ben kovan içine katlanır kanatçık prototipi veya mock-up da olabilir sadece G40'ı gördüm...
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2021, 10:35:50 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #602 : 09 Aralık 2021, 12:23:26 »
Düşmanın bilmeyeceği bir sistem yapmıyoruz ki... Altı üstü hava savunma füzesi yapılacak... Düşmanın savunma stratejisini temelinden değiştirecek bir silah yok...

Bence sistem tam oluşturulmadığı için cevap vermek istemedi... Ben sürpriz bir Sage G-40 füzesi de görebiliriz diyorum....
Donanma vls için Sage üretimi soğuk atım yerine roketsan vls'si tercih etti diye illaha roketsan füzesi olacak diye bir şart olmayabilir...

Çünkü ben kovan içine katlanır kanatçık prototipi veya mock-up da olabilir sadece G40'ı gördüm...
Sn serkan1976’
Kusura bakmayın ama biraz yanılıyorsunuz.
Atmaca’yı ele alın. Herkes biliyor ses altı bir gemi savar füzesi olduğunu. Ama  bu füzenin ne zaman hangi dönüşü hangi algoritmaya göre yaptığını, gemiye yaklaşma açısının tam ne olduğunu kimse bilemez. Bir harpoon füzesini ele alın; bizde kullanıyoruz, bizim dışımızda Mısr, İsrail, Yunanistan gibi 20 başka deniz kuvveti de kullanıyor. Bu füzenin zayıf tarafları nedir nasıl CIWS ve “point-defence” sistemleri ile vurulur en iyi bu ülkeler bilir. Atmaca ise kapalı kutu. Acaba verilen menzil doğru mu? Elektronik karıştırmaya nasıl cevap verir vs vs vs.
Hava savunmada da bu böyledir. Geminin VLS leri içindeki füzelerin detayını kimse bilmiyorsa ona yaklaşmak ta tehlikeli olur. Füzenin ölü noktaları nedir? Menzili nedir? ESSM benzeri bile olsa uçuş parametreleri değişeceğinden karşı tarafın bilmemesi herzaman yeğlenir.
TB2 leri tam bilmediklerinden Rus harp malzemesi çok dayak yedi Libya, Suriye ve Azerbaycan’da. Şimdi birçok detayını öğrendiler karşı savunma hazırlıyorlar.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2021, 00:29:56 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #603 : 09 Aralık 2021, 18:08:52 »

Sn serkan1976’
Atmaca’yı ele alın. Herkes biliyor ses altı bir gemi savar füzesi olduğunu. Ama  bu füzenin ne zaman hangi dönüşü hangi algoritmaya göre yaptığını, gemiye yaklaşma açısının tam ne olduğunu kimse bilemez. Bir patriot füzesini ele alın; bizde kullanıyoruz, bizim dışımızda Mısr, İsrail, Yunanistan gibi 20 başka deniz kuvveti de kullanıyor. Bu füzenin zayıf tarafları nedir nasıl CIWS ve “point-defence” sistemleri ile vurulur en iyi bu ülkeler bilir. Atmaca ise kapalı kutu. Acaba verilen menzil doğru mu? Elektronik karıştırmaya nasıl cevap verir vs vs vs.
Hava savunmada da bu böyledir. Geminin VLS leri içindeki füzelerin detayını kimse bilmiyorsa ona yaklaşmak ta tehlikeli olur. Füzenin ölü noktaları nedir? Menzili nedir? ESSM benzeri bile olsa uçuş parametreleri değişeceğinden karşı tarafın bilmemesi herzaman yeğlenir.
TB2 leri tam bilmediklerinden Rus harp malzemesi çok dayak yedi Libya, Suriye ve Azerbaycan’da. Şimdi birçok detayını öğrendiler karşı savunma hazırlıyorlar.

Bizde Patriot mu var? Ve deniz kuvvetlerinde? Harpoon dan mı bahsediyoruz acaba ???

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
TCG İSTANBUL fırkateyni kuru havuza alındı.
« Yanıtla #604 : 10 Aralık 2021, 18:05:29 »
Alıntı
Bu yılın başında denize indirilen
TCG İSTANBUL fırkateyni kuru havuza alındı.
Test ve Donatım faaliyetleri devam ediyor.
https://mobile.twitter.com/Action1041/status/1469270392644804608

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #605 : 10 Aralık 2021, 21:56:14 »
Bu foto eski gibi geldi. Geminin helikopter hangarı yok. Bacası da beyaz. Suya inmeden önceki fotolarından biri olabilir.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #606 : 11 Aralık 2021, 00:29:16 »

Sn serkan1976’
Atmaca’yı ele alın. Herkes biliyor ses altı bir gemi savar füzesi olduğunu. Ama  bu füzenin ne zaman hangi dönüşü hangi algoritmaya göre yaptığını, gemiye yaklaşma açısının tam ne olduğunu kimse bilemez. Bir patriot füzesini ele alın; bizde kullanıyoruz, bizim dışımızda Mısr, İsrail, Yunanistan gibi 20 başka deniz kuvveti de kullanıyor. Bu füzenin zayıf tarafları nedir nasıl CIWS ve “point-defence” sistemleri ile vurulur en iyi bu ülkeler bilir. Atmaca ise kapalı kutu. Acaba verilen menzil doğru mu? Elektronik karıştırmaya nasıl cevap verir vs vs vs.

Bizde Patriot mu var? Ve deniz kuvvetlerinde? Harpoon dan mı bahsediyoruz acaba ???
Haklısınız. Dil sürçmesi ! Harpoon olacaktı!

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
İ SINIFI FIRKATEYN
« Yanıtla #608 : 09 Ocak 2022, 18:49:14 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
3 yeni gemisi es zamanli olarak uretilecek.
« Yanıtla #609 : 14 Ocak 2022, 16:02:17 »
Alıntı
Istanbul sinifinin ihaleye cikilan 3 yeni gemisi es zamanli olarak uretilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

▪️Üç savaş gemisini aynı anda inşa ederek bir ilke imza atıyoruz.
▪️Hava, kara ve deniz unsurlarının müşterek görev gerçekleştireceği sistemler hazırlıyoruz.
https://mobile.twitter.com/oztrk_aydnTR