Gönderen Konu: İ SINIFI FIRKATEYN  (Okunma sayısı 178162 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: İ SINIFI FIRKATEYN
« Yanıtla #330 : 23 Ağustos 2020, 00:14:48 »
Türkiye gibi bir ülke 2 yılda ;  2 İ sınıfı , 1 Tf-2000 ,1 denizaltıyı aynı anda yapabilmeliydi...

Çok yatmışız çooook.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #331 : 23 Ağustos 2020, 00:24:18 »
Ben Çinlilere bayılıyorum adamlar aynı anda 10 tane savaş gemisi üretmeye başlıyor biride uçak gemisi.

Ama en azından o kadar olmasa bile 2 yılda bir 3 adet savaş gemisi denize indirsek zamanla 1 yıl da olabilir.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #332 : 23 Ağustos 2020, 00:29:56 »
MİLGEM İhalesini RMK (Koç Grubu) kazandığı halde ihaleyi iptal etmişlerdi. RMK Tersanesi 6 Korvet için 1 Milyar 150 Milyon EURO teklif vermişti. Böl 6' ya; yaklaşım 192 Milyon Euro... Bu ihaleyi iptal ettiler. tabii olarak niye iptal ettiklerini anlayabilirsin!!! Hatırladığım kadarıyla bu ihale iptalinden sonra RMK tersanesi askeri gemi pazarından çekilmişti... Halen öyle midir, bilmiyorum...

Şimdi yumurta kapıya dayandı... Dört tarafımız cadı kazanı. Allah etmesin, beşi bir yerden geliyor! Ne yapacağız şimdi. Hepsi birden üstümüze çullanırsa ne yapacağız? 

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #333 : 23 Ağustos 2020, 00:55:19 »
MİLGEM İhalesini RMK (Koç Grubu) kazandığı halde ihaleyi iptal etmişlerdi. RMK Tersanesi 6 Korvet için 1 Milyar 150 Milyon EURO teklif vermişti. Böl 6' ya; yaklaşım 192 Milyon Euro... Bu ihaleyi iptal ettiler. tabii olarak niye iptal ettiklerini anlayabilirsin!!! Hatırladığım kadarıyla bu ihale iptalinden sonra RMK tersanesi askeri gemi pazarından çekilmişti... Halen öyle midir, bilmiyorum...

Şimdi yumurta kapıya dayandı... Dört tarafımız cadı kazanı. Allah etmesin, beşi bir yerden geliyor! Ne yapacağız şimdi. Hepsi birden üstümüze çullanırsa ne yapacağız?

Bak ben bunu hatırlamıyorum hocam. Güzel hatırlattın. 1 gemi prototip yapılmıştı. Toplamda 7 korvet yapar. 7'de Tf-2000 vardı. Aslında +3 Milgem haberleri de vardı.

Ben biryerde 10 i sınıfı isteniyor diye okumuştum. Muhtemelen +4 adette Tf-100 planlaması vardı. Orjinal plan buydu sanırım.

Bakalım görelim ne olacak.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2020, 03:53:40 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #335 : 23 Ağustos 2020, 01:33:42 »
Hocam tanesi 1 milyar olan yaklaşık o zamanki durum ile geçer ilk gemi geçecek zaten. 7 gemi hesaplandı 1 tanesi yedek parça için mi kullanılacak yoksa ilk gemi üzerinden bir şeyler ekleye ekleye mi gideceğiz.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #336 : 23 Ağustos 2020, 08:21:30 »
İ sınıfı deniz kuvvetlerinin ayrık otu olması lazım. Çünkü, sonar, vls v.s ile çok yönlü bir gemi. Boyutuda ideal. Akdeniz ç, karadeniz, ege için hücumbotlarla beraber başat gemi olur.

Hava savunma, yüzey ve kara saldırı imkanı var. Atmaca, gelirse Gezgin takıkır.  Su altı harbi imkanı da var.

Tek eksiği, AESA radar. Çafrad ın özelleştirilmiş bir modeli takılırsa çok daha etkili olur.

Aman, Koç a bi iş verilmesin. Onlar yeterince büyüdü. Başka bi tersane ile yol alınsın ki, tecrübeli bi tersanemiz daha olsun.

Ayrıca, Ali koc un yabancı istihbarat başkanı ile çıkan fotoları beni çok kıllandırdı. Güven problemi oluştu.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #337 : 23 Ağustos 2020, 08:37:09 »
İ sınıfı deniz kuvvetlerinin ayrık otu olması lazım. Çünkü, sonar, vls v.s ile çok yönlü bir gemi. Boyutuda ideal. Akdeniz ç, karadeniz, ege için hücumbotlarla beraber başat gemi olur.

Hava savunma, yüzey ve kara saldırı imkanı var. Atmaca, gelirse Gezgin takıkır.  Su altı harbi imkanı da var.

Tek eksiği, AESA radar. Çafrad ın özelleştirilmiş bir modeli takılırsa çok daha etkili olur.

Aman, Koç a bi iş verilmesin. Onlar yeterince büyüdü. Başka bi tersane ile yol alınsın ki, tecrübeli bi tersanemiz daha olsun.

Ayrıca, Ali koc un yabancı istihbarat başkanı ile çıkan fotoları beni çok kıllandırdı. Güven problemi oluştu.

Kahvaltı yapmadan yorum yazmayın bence...
Ali Koç'u ne yapsın mossad,cia? Fenerbahçe'nin yeni stoperini mi öğrenecekler gizliden...
Fazla akit gazetesi okuyorsunuz gibime geldi...

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #338 : 23 Ağustos 2020, 12:11:03 »
Bazılarının Koç’la bir derdi var herhalde. Koç bireyleri Atatürkçü düşünceye sahip çıkıyor diye devlet destekli düşmanlık propogandasına maruz kalıyorlar.
Her özel kuruluş gibi onlarda kar amaçlı kurulmuş bir şirket sahibi kişiler. Mutlaka hataları da oluyor. Ama bu şekilde bir cadı avı propogandasını ben yanlış görüyorum. Başkaları çok mu temiz?
Bilakis Koç’a daha çok iş verip arge’ye yatırım yapmaya zorlamak lazım. Bu kadar büyük şirketin mali gücünü kullanmamak akılcı değil.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #339 : 23 Ağustos 2020, 12:33:26 »
Bazılarının Koç’la bir derdi var herhalde. Koç bireyleri Atatürkçü düşünceye sahip çıkıyor diye devlet destekli düşmanlık propogandasına maruz kalıyorlar.
Her özel kuruluş gibi onlarda kar amaçlı kurulmuş bir şirket sahibi kişiler. Mutlaka hataları da oluyor. Ama bu şekilde bir cadı avı propogandasını ben yanlış görüyorum. Başkaları çok mu temiz?
Bilakis Koç’a daha çok iş verip arge’ye yatırım yapmaya zorlamak lazım. Bu kadar büyük şirketin mali gücünü kullanmamak akılcı değil.

+1