Gönderen Konu: İ SINIFI FIRKATEYN  (Okunma sayısı 176802 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: İ SINIFI FIRKATEYN
« Yanıtla #320 : 17 Ağustos 2020, 00:39:28 »
Yok ya, ABD'nin emekliye ayırdığı birkaç gemi varsa onları toplardık yine.

Bu saatten sonra abd'nin emekliye ayırdığı gemiler bizi aşar hocam. Burkeleri ilerde birilerine vereceklerine ihtimal vermiyorum. ilk gemi geldi 30 yaşına gemilerin gövde ömürleri 35 sene diyorlardı.  Amerika zaten bu konfigürasyon da kimseye vermez vereceği adamlarında benzer gemileri var.

Açıkçası ben şunu da merak ediyorum bu kadar vls ve SPY-1D radarı nereye gidecek. SPY-1D hala çok başarılı bir radar. Aslında daha küçük ölçekli ve mütevazi zumwalt formlu bir gemide yine spy-1d leri daha sonra gerekirse değişebilecek şekilde s band radar olarak kullanıp birde çafrad çfr gibi 150+ km menzilli aesa xband radar ve ayr ekleseler , yine burkelerdeki vls'ler ile maliyeti etkin ve zumwalt yaklaşımını kaybetmeden iyi bir çözüm olabilir.

Bakalım göreceğiz.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 65
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #321 : 17 Ağustos 2020, 01:48:53 »
Açıkçası çafrad çalışmaları ve deniz denemelerini yapmasalar bende tf2000 e inanmazdım fakat çafrad'ı gabya üzerinde denedikten sonra inanıyorum
Belki ilk i sınıfı denize indirildikten sonra kızağa konulur.

Abd nin eskisi derken bize enfazla ek gabya fırkateyni verirdi

Cidden arleigh burke vb. Gemilerini verme yada transfer işine girişmezdi.

En son supraunce sınıfı gemilerini yada kruvazörlerini vericekti bundan 8-10 yıl öncesinjn konusu onda da bazı sistemleri söküp vericekti kritik sistemler diye tabiki kritik olarak belirttiği sistemler gemiden tomahawk füzesinide atmayı sağlayan mk41 vls sistemleri idi yani geminin değerini öldürtükten sonra bol yakıt tüketen devasa ve boş gemileriniz olacaktı

İyiki milli savunma sanayi var
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2020, 11:40:35 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #322 : 17 Ağustos 2020, 09:46:42 »

Skywolf hocam kinaye yapmış😉😉😉
Amerikan hurdası aldığımız günler geride kaldı...

35 sene Navy hizmeti görmüş , hizmet dışı kalmış gemileri Gölcük'te bir de utanmadan törenle yeni gemiymiş gibi "hizmet geçmişi okunarak🤬🤬🤬" şanlı donanmamız hizmete alanları da buradan kınıyorum...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #323 : 17 Ağustos 2020, 10:03:38 »

Skywolf hocam kinaye yapmış😉😉😉
Amerikan hurdası aldığımız günler geride kaldı...

35 sene Navy hizmeti görmüş , hizmet dışı kalmış gemileri Gölcük'te bir de utanmadan törenle yeni gemiymiş gibi "hizmet geçmişi okunarak🤬🤬🤬" şanlı donanmamız hizmete alanları da buradan kınıyorum...

+1
Aynen öyle.
Mesela MEKO'ları ve denizaltıları burada inşa edebiliyorduk. Ancak yine de ABD'den G sınıfı ikinci el gemiler aldık. O zamanki durum için belki mantıklıydı. Halen kullanıyoruz o gemileri.

Şimdi ise gemi inşa yeteneğimizin üzerinde diğer eksiklerimizi tamamlayarak yeni yetenekler ekledik ve eklemeye de devam ediyoruz. Her şey bir anda olmuyor, tabi ki zaman gerekli. Ancak bizim için zaman kavramı sık sık daralabiliyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #324 : 17 Ağustos 2020, 10:19:08 »
Sadece Milgemij uzatılmış ve vls eklenmiş halı bunu yapmakta ne var anlamıyorum. Zaman konusunda çok sıkıntıya giriyoruz bakınız modernize iptal edildi. İ sınıfı daha yapılıyor umarım diğer gemiler hızlı yapılır.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı mimkemal

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #325 : 17 Ağustos 2020, 14:41:48 »
Sadece Milgemij uzatılmış ve vls eklenmiş halı bunu yapmakta ne var anlamıyorum. Zaman konusunda çok sıkıntıya giriyoruz bakınız modernize iptal edildi. İ sınıfı daha yapılıyor umarım diğer gemiler hızlı yapılır.

Hangi modernizasyon iptal edildi gündemi takip edemedik şu zamanlarda pek. Benim bildiğim deniz kuvvetlerinde gündemde 2 modernizasyon projesi var biri alman menşeli gemiler diğeri de Fransa dan aldığımız korvetler için.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #326 : 17 Ağustos 2020, 14:59:45 »

Hangi modernizasyon iptal edildi gündemi takip edemedik şu zamanlarda pek. Benim bildiğim deniz kuvvetlerinde gündemde 2 modernizasyon projesi var biri alman menşeli gemiler diğeri de Fransa dan aldığımız korvetler için.

Alman olanı...

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=8866.30
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2020, 15:00:27 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #327 : 17 Ağustos 2020, 20:30:32 »
İptal edilmedi ertelendi.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #328 : 22 Ağustos 2020, 23:58:47 »
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, YouTube canlı yayınında, deniz sistemleri projelerine ilişkin bilgiler de verdi.

Prof. Dr. İsmail Demir:

“TF-2000, Türk Deniz Kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusunda evrimleşiyor ve olgunlaşıyor. MİLDEN ile ilgili olarak ise temaslarımız devam ediyor. İ sınıfı fırkateynde ilk gemi üretilmeye devam ediyor, diğer 3’ü için gerekli olan altyapı ve hazırlıklar ise tamamlandı. Hem özel sektör tersaneleri hem de Deniz Kuvvetleri tersaneleri gündemde. İnşa sürecinin paralel ve hızlı yürümesi adına yol haritası net. Bize yeşil ışık yakıldığı anda ihaleye çıkarız.”

Kaynak: savunmasanayi.org Fatih Atasoy

Paralel üretimden bahsetmiş. Bu sevindirici. Bence özel sektör ve deniz kuvvetleri tersaneleri işi paylaşıp hızlı bir şekilde her yıl 1 adet envantere i sınıfı dahil edilmeli. Umarım en kısa sürede ihaleye gidilir.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2020, 00:02:13 Gönderen: Cetin »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #329 : 23 Ağustos 2020, 00:08:28 »
He şükür yani çoktan verecektik özel sektöre takır takır yapılırdı TF-2000 de özele verilmesi lazım.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.