Gönderen Konu: İ SINIFI FIRKATEYN  (Okunma sayısı 178872 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: İ SINIFI FIRKATEYN
« Yanıtla #740 : 21 Haziran 2023, 11:14:09 »
Gökdeniz'in küçülmesi gerektiğini defalarca forumda konuştuk gelişmesi devam edecektir...

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
« Yanıtla #741 : 21 Haziran 2023, 11:35:09 »
Paylaşılan fotoya böyle isim yazmak folklorik ilkellik. O kadar fuarlara gittim binlerce fotom videom internette dolaşıyor hala daha görüyorum bunu ben çekmiştim diyorum mutlu oluyorum bir tanesine bir şey yazmak aklımdan bile geçmedi. İnsan nasıl kıyar da güzelim fotosunu böyle bok eder çok ayıp ve saçma ve internetin ruhuna aykırı

+1

Zamanında internetin ilkel çağlarında foto albümlerim vardı, internet ortamına yükleyip sergilediğim y , bir tanesinin üstüne de lök diye isim ya da logo basmadım, isteyen alsın istediği gibi kullansın
 bir sefer sadece , fotografımı ticari amaçla kullanan bir firmayı uyarmıştım onlar da zaten hemen kaldırdılar.
İnsan kamuya mal olsun diye çektiği bir fotoyu niye zedelerler kendi reklamı için kullanır ki , bundan para kazanma amaçlı yapacaksan zaten profesyonel olarak yapacaksın. Wowturkey’de hala tonla fotom dolaşımda kimseye de birley söylemiyorum, kendime saklamak isteseydim evde bilgisayarımda saklardım yüklemezdim. Birilerinin foto mu beğnmesi kullanması bana mutluluk verir , hor kullanmadıkları sürece..

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
« Yanıtla #742 : 21 Haziran 2023, 12:08:26 »
Yeni İ SINIFI FIRKATEYN lerimzden  istanbul serisi ,gercekten guzel gorunmekte emegi gecenlerin ellerine saglik.
yalniz geminin tek begenmedigim kismi arka kismina monte edilmis Korkut."korkut muadillerine gore hem daha iri cusseli , sanirim daha kisa menzil sahibi yaninda daha dusuk atim yapmakta" Korkut uzerinde ya daha fazla calisilmasi ya da daha kucuk ve etkin bir sistem gelistirmemiz daha uygun olur diye dusunuyorum"

Durmak yok .Yola devam.

4bin metre etki menzili fena bir değer değil, cüsse olarak ise yapılacak çok birşey yok çift beslemeli çift namlulu silahın büyüklüğü bu kadar olabiliyor demek ki.
Muadili olan Millennium gun ‘ın boyutları da aşağı yukarı aynı düzeyde,  bizimkinin üzerindeki arama ve takip radarı silüetini arttırıyor

Çevrimdışı ocelot

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #743 : 21 Haziran 2023, 16:12:00 »
bu gemi quadpack siper block 0 ve hisar O+  (64 hss füzesi), 21 füzeli yerli yakın hava savunma sistemi eklendiğinde akdenizin en iyi fırkateyni olacak göreceksiniz.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #744 : 21 Haziran 2023, 17:08:46 »
Tek namlulu GÖKER-D ; GÖKDENİZ-D sistemine göre daha küçük ama o da tek namlulu...

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #745 : 21 Haziran 2023, 17:59:48 »
    Denizde bu sistem için tek namluya kalmak istemem--tabi ki tek namlu/sistem sorun çıkarsa da diğer namlu/sistem devam edebiliyorsa...

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #746 : 21 Haziran 2023, 18:21:23 »
Yeni İ SINIFI FIRKATEYN lerimzden  istanbul serisi ,gercekten guzel gorunmekte emegi gecenlerin ellerine saglik.
yalniz geminin tek begenmedigim kismi arka kismina monte edilmis Korkut."korkut muadillerine gore hem daha iri cusseli , sanirim daha kisa menzil sahibi yaninda daha dusuk atim yapmakta" Korkut uzerinde ya daha fazla calisilmasi ya da daha kucuk ve etkin bir sistem gelistirmemiz daha uygun olur diye dusunuyorum"

Durmak yok .Yola devam.

4bin metre etki menzili fena bir değer değil, cüsse olarak ise yapılacak çok birşey yok çift beslemeli çift namlulu silahın büyüklüğü bu kadar olabiliyor demek ki.
Muadili olan Millennium gun ‘ın boyutları da aşağı yukarı aynı düzeyde,  bizimkinin üzerindeki arama ve takip radarı silüetini arttırıyor
Gökdeniz bildiğimiz Korkut ve ilk yapılan prototipten çok daha ufak bir silah. Daha da küçültülecektir.

Artık süpersonik anti gemi silahları yaygınlaşmaya başladı. Hisar RF ya da Siper 0 veya ESSM tipi füzeler bu tip silahları vurabilecek yapıda. Bunlar kaçırırsa en son koruma CIWS lere düşüyor.
PHALANX 1500m altında vuruş yapabiliyor. Aynı anda iki adet Brahmos füzesinin geldiği bir mizansende ilkini vursa dahi ikincisini vurması çok zor. 1500m’nin altındaki vuruşta da terminal hızı 2.4 Mach olan Brahmos bu mesafeyi 1.5-2 saniyede alıyor demektir. 2.5 tonluk bir füze olan bu silah yakıtını tüketmiş dahi olsa en az 1.5 tondur. 1000m civarında vurulsa dahi, taşıdığı momentum ve kinetik enerji ile büyük parçaları gemiye çok zarar verecektir.

Gökdeniz ise 4000m mesafede füzeleri vuracaktır. Hatta aynı anda gelecek çoklu saldırıya karşı parçacıklı mermileriyle çelik bir duvar oluşturup birden çok füzeyi devre dışı bırakacaktır. uzun menzili ile ayrı ayrı olarak ta gemiye ulaşıncaya kadar çok sayıda hedefe angaje olabilecektir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #747 : 21 Haziran 2023, 18:38:47 »

Bir tek TF-2000 eksik...

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #748 : 21 Haziran 2023, 22:20:53 »
Geminin birde ön kısmına Sea RAM mi koysaydık ?

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #749 : 21 Haziran 2023, 22:40:45 »
MİDLAS ise; Tüm bunlardan sonra enteğre edilecek, sıralama bu şekilde ve böylece Roketsan'a 2'li paket için zaman tanınmış olacak... Roketsan ise ilk etapta 2'li Hisar-RF önerdi ancak Deniz kuvvetleri haklı olarak, ilk etapta 2'li Siper-0, olmazsa Hisar-O+ da ısrarcı.

Beni en çok heyecanlandıran haber ikili paketleme. Malum dörtlüsünü yapmak oldukça zor. İkili paketlemeyi bir yıl içinde halledebilirlerse. 32 Siperle düşman çatladır. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.