Gönderen Konu: İ SINIFI FIRKATEYN  (Okunma sayısı 178879 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: İ SINIFI FIRKATEYN
« Yanıtla #730 : 20 Haziran 2023, 20:10:05 »
En kısa zamanda deneme atışlarını bekliyoruz. Yunanın gözüne uyku girmez artık Pirireis deniz testlerinde ve şimdide İstanbul fırkateyni testlere çıktı. Amerikalılar mk-41'i vermediklerinde Yunan bayram etmişti. iyice paranoyak oldu adamlar :)

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #731 : 20 Haziran 2023, 20:11:46 »
Selamlar,
İlk önce mekanik, seyir, motor, dişli vs, seyir ses frekans seviyesi, dümenleme oranları (buralarda Milgem devşirmesi nedeniyle büyük sorun beklemiyorum.), Kuru SYS testleri gibi Silah ve sistemlerinin haricinde tüm testler yapılacak. Sonra Silah ve/veya Mermi sisteme peyderpey tanıtılıp konuşlanacak... MİDLAS hariç bunlar yıl sonunu bulur,  tabi testlerde bir sorun çıkmazsa ki özellikle mekanik ve Seyirde.

MİDLAS ise; Tüm bunlardan sonra enteğre edilecek, sıralama bu şekilde ve böylece Roketsan'a 2'li paket için zaman tanınmış olacak... Roketsan ise ilk etapta 2'li Hisar-RF önerdi ancak Deniz kuvvetleri haklı olarak, ilk etapta 2'li Siper-0, olmazsa Hisar-O+ da ısrarcı. İlk gemi ve ilk sistemler olduğu için sabırlı olmak gerekir. Tekli Siper bile olsa şu aşamada kabulümdür ki Akdeniz'e bile açılmadan gerek GKRC gerek ise Girit'teki ABD hava üstlerini baskılamak/bastırmak etkinliği demek bu.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2023, 20:21:29 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #732 : 20 Haziran 2023, 21:54:47 »
yakin zamanda 2024 sonu siper block 2 gelecek

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #733 : 21 Haziran 2023, 08:50:21 »
Donatılınca fırkateyn değil destroyer e benzemiş heybet olarak. Belki de destroyer bu ölçmek lazım. Perspektif hissiyatı sanırım izometrik bir perspektif geminin kıçını alın düzlemide boy gibi görüyor göz buradan bakınca ondan heybeti artmış. Yüksekliği ama sanki destroyer gibi baksanıza

« Son Düzenleme: 21 Haziran 2023, 08:56:40 Gönderen: re »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #734 : 21 Haziran 2023, 08:59:01 »
Donatılınca fırkateyn değil destroyer e benzemiş heybet olarak. Belki de destroyer bu ölçmek lazım. Perspektif hissiyatı sanırım izometrik bir perspektif geminin kıçını alın düzlemide boy gibi görüyor göz buradan bakınca ondan heybeti artmış. Yüksekliği ama sanki destroyer gibi baksanıza

Bakıyorum ama resim üzerindeki yazılardan göremiyorum ki! Gemi mi deneniyor yoksa Enes mi anlayamadım!  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #735 : 21 Haziran 2023, 09:26:57 »

Gözünüz gönlünüz açılsın

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #736 : 21 Haziran 2023, 09:27:14 »
Paylaşılan fotoya böyle isim yazmak folklorik ilkellik. O kadar fuarlara gittim binlerce fotom videom internette dolaşıyor hala daha görüyorum bunu ben çekmiştim diyorum mutlu oluyorum bir tanesine bir şey yazmak aklımdan bile geçmedi. İnsan nasıl kıyar da güzelim fotosunu böyle bok eder çok ayıp ve saçma ve internetin ruhuna aykırı
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2023, 09:27:46 Gönderen: re »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #738 : 21 Haziran 2023, 09:49:19 »
Paylaşılan fotoya böyle isim yazmak folklorik ilkellik. O kadar fuarlara gittim binlerce fotom videom internette dolaşıyor hala daha görüyorum bunu ben çekmiştim diyorum mutlu oluyorum bir tanesine bir şey yazmak aklımdan bile geçmedi. İnsan nasıl kıyar da güzelim fotosunu böyle bok eder çok ayıp ve saçma ve internetin ruhuna aykırı

İsim yazılır da o isim fotoğrafın önüne geçmeyecek şekilde yazılır. Hayal meyal görülebilir. Fotoğrafa bakan, fotoğrafta merak ettiği objeyi net olarak görebilir. Bunun dışındaki bildiğin narsistlik.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #739 : 21 Haziran 2023, 10:00:30 »
Yeni İ SINIFI FIRKATEYN lerimzden  istanbul serisi ,gercekten guzel gorunmekte emegi gecenlerin ellerine saglik.
yalniz geminin tek begenmedigim kismi arka kismina monte edilmis Korkut."korkut muadillerine gore hem daha iri cusseli , sanirim daha kisa menzil sahibi yaninda daha dusuk atim yapmakta" Korkut uzerinde ya daha fazla calisilmasi ya da daha kucuk ve etkin bir sistem gelistirmemiz daha uygun olur diye dusunuyorum"

Durmak yok .Yola devam.