Gönderen Konu: Amphibious Combat Vehicle (ACV)  (Okunma sayısı 2249 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Amphibious Combat Vehicle (ACV)
« : 27 Kasım 2015, 17:45:03 »
Amphibious Combat Vehicle (ACV)

BAE Systems ve SAIC, Deniz Piyadeleri için prototip amfibi savaş araçları üretmek için sözleşme imzaladı. Amfibi Muharebe Aracı (ZMA) 1.1 programı için mühendislik, üretim ve geliştirme (EMD) aşaması sözleşmesi 255.500.000 $ toplam değerinde olduğunu ABD Savunma Bakanlığı duyurdu.

BAE Systems'in Iveco Savunma Araçları  ortaklığıyla teklifi, bir Iveco platformuna dayalı 8x8 açık okyanusta yüzebilme yeteneğine sahip bir araç. 6 silindirli, 700HP motor ile donatılmış araç 13 denizci taşıyabiliyor. BAE Systems / Iveco anlaşması 103.700.000 $ değerinde. BAE Systems ve Iveco, Deniz Piyadeleri tarafından testlerde kullanılmak üzere 16 prototip araç üretecek. Testler  önümüzdeki yılın üçüncü çeyreğinde başlayacak.

SAIC EMD sözleşmesi yaklaşık 121 milyon USD değerinde ve üçü opsiyonla birlikte 13 prototipi içeriyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: Amphibious Combat Vehicle (ACV)
« Yanıtla #1 : 29 Şubat 2020, 12:54:49 »
Deniz Piyadelerine İlave Amfibik Zırhlı Araç

Deniz piyade gücünün zırhlı araç kabiliyetinin yenilenmesi ve modernize edilmesi kapsamında yürütülen çalışmalar devam ediyor. BAE Systems, söz konusu süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Amerikan Deniz Piyade Kolordusu envaterindeki AAV7'lerin yenilenmesi için başlatılan ACV Programı'nda yeni bir tedarik haberi duyuruldu. Bu kapsamda Amerikan Deniz Piyade Kolordusu, 26 adet ilave ACV (Amphibious Combat Vehicle / Amfibik Muharebe Aracı) edinecek. LRIP (Low Rate Initial Production / Düşük Yoğunluklu Başlangıç Seviye Üretim) kapsamında tedarik edilecek araç sayısı son siparişle 116 adede yükselirken ABD, söz konusu adımla tam kapasiteli seri üretim safhasına biraz daha yaklaşıldığını belirtti.

ABD envanterindeki AAV7 paletli araçların yerini alması planlanan ACV, 8x8 konfigürasyonda. IVECO firmasının geliştirdiği platform, gücünü altı silindirli 700 BG motordan alıyor. Mayına karşı korumalı gövdesine ek olarak patlamanın şokunu absorbe eden koltuk yapısı sayesinde araçlar, bünyesinde taşıdığı üç mürettebat ve 10 personele üst düzey koruma sağlıyor

https://www.c4defence.com/Gundem/deniz-piyadelerine-ilave-amfibik-zirhli-arac/9413/1