Gönderen Konu: Hint Balistik Füze Savunma Programı  (Okunma sayısı 706 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

  • SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • *****
  • İleti: 41699
  • 454
Hint Balistik Füze Savunma Programı
« : 24 Kasım 2015, 22:53:05 »
Hint Balistik Füze Savunma ProgramıHindistan Pazartesi günü Odisha kıyılarındaki bir test merkesinde yerli olarak geliştirilen süpersonik önleme füzesini denedi. Hint Balistik Füze Savunma Programının bir parçası olan testi Savunma Araştırma Geliştirme Örgütü ( DRDO) gerçekleştirdi.  Testte füzenin uçuş modunda çeşitli parametreler değerlendirildi. Yekililere göre deneme başarılı oldu.

DRDO sözcüsü Ravi Kumar Gupta,  ANI gazetesine konuştu. Açıklamaya göre yerel saatle 12:52' de avcı füze yaklaşık 15.000 kilometre yükseklikte başarıyla hedefi vurdu. Gelişmiş Hava Savunma füzesi, düşman balistik füzelerini önlemek için taarlandı. Denemede düşman balistik füzesi rolünü yerden havaya fırlatılan bir Prithvi füzesi üstlendi. Gelişmiş Hava Savunma füzesi, izleme radarlarından gelen sinyalleri takip ederek dört dakika içinde düşman balistik füzesini imha etti.

7,5 metre uzunluğundaki füze, bir bilgisayar ve elektro-mekanik aktivatör ile birlikte bir füze donanımlı navigasyon sisteminiyle uçuyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com