Gönderen Konu: ISV (Zırhlı İç Güvenlik Aracı)  (Okunma sayısı 3039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ISV (Zırhlı İç Güvenlik Aracı)
« : 24 Kasım 2015, 15:24:01 »
ISV (Zırhlı İç Güvenlik Aracı)

Zırhlı İç Güvenlik Aracı farklı iç güvenlik görevleri için tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Yüksek ve heybetli görünümü, kalabalıklarda fark edilmesini sağlarken, kargaşa esnasında kalabalık üzerinde cesaret kırıcı bir psikolojik etki yaratır. Aracın, Personel Taşıyıcı ve Su Topu olmak üzere iki farklı versiyonu mevcuttur.

Personel Taşıyıcı versiyonu, yüksek zırh koruması ile personelin riskli alanlarda güvenle taşınması için en doğru çözümdür. Araç, tüm personelin etrafı rahatça görebilmesini; araç dışındaki gelişen durumu kolayca takip etmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Düz ve çıkıntılardan arındırılmış gövdesi, aracın üzerine çıkılmasını önlerken; eğimli tavan yapısı, atılan molotof kokteyli gibi yanıcı maddelerin araç tavanında kalmasını engeller.

Su Topu versiyonu, sürücü ve operatör için zırhlı bir ön kabin ve arkaya yerleştirilmiş su topu sisteminden oluşur. Aracın arkasında su topu sistemini çalıştırmak üzere yardımcı bir motor bulunur. Su tankı, yardımcı motor ve sistem parçaları, araç dışından atılan objelere karşı yüksek sertlikte çelik ile koruma altına alınmıştır.

Tüm zırhlı araçların ihracatı ilgili hükümetlerin ihracat izinlerine tabiidir.

https://www.otokar.com.tr/tr-tr/urunler/Sayfalar/isv.aspx

https://www.otokar.com.tr/tr-tr/urunler/Documents/isv.pdf
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: ISV (Zırhlı İç Güvenlik Aracı)
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2015, 09:29:34 »
Bu aralar her gün bu araçlardan görüyorum. 30 saniye kadar önce yine biri geçti. Gördüklerim hep çöl kamuflajı renginde. An önce geçende bu kamuflajın üzerine yeşil renkli alanlar da var. Bun satırları yazarken, geçen yaz bol bol gördüğüm URAL aracından biri daha geçti. Yazın gördüklerim beyazdı. Dün ve bugün gördüğüm ise koyu renkli. Bu ara Cobralarda biraz azalma var sanki. her gün 7-8 araç görürdüm. Şimdi ise 1-2 gözüme çarpıyor. Tabi bütün gün yoldan geçen araçları takip etmiyorum. Belki daha fazla bir üretim söz konusudur!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com