Gönderen Konu: HARPOON  (Okunma sayısı 4694 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
HARPOON
« : 19 Kasım 2015, 20:50:25 »
HARPOON

Güney Kore Harpoon Füzesi İstiyor

Güney Kore, UGM-84L Harpoon Block II füzeleri ve füze kitleri için ABD'den  Yabancı Askeri Satışlar (FMS) anlaşması istedi. FMS programını yöneten ABD Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, tahmini değeri 110 milyon $ olan önerilen paketin zaten ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylandığını ABD Kongresine tebliğ etti.

Güney Kore Donanması'nda zaten şu an 13 adet Block II kiti bulunuyor. Güney Kore UGM-84L Harpoon Block II füzelerinden 19  adet istiyor. Güney Kore; yedek ve onarım parçaları; araçlar ve alet setleri; destek ekipmanları; personel eğitimi ve eğitim ekipmanları; yayın ve teknik veriler;  lojistik destek hizmetleri, yeniden yapılandırma desteğini içeren paket anlaşma istiyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Harpoon Block II + Test Edildi
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2015, 20:53:13 »
Harpoon Block II + Test Edildi

ABD Donanması, Harpoon füzesinin son sürümü olan AGM-84N Harpoon Block II + ile testler gerçekleştirdi. ABD Donanma Hava Sistemleri Komutanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre Boeing ile birlikte 152  laboratuvar, 15 uçakla yer testi ve 16 da uçuş testi gerçekleştirildi.

Yeni Harpoon füzesi, hareketli deniz hedeflerine hedeflemek için uçuş bilgilerini paylaşabilir. Kaliforniya'da yapılan testte, harp başlığı bulunmayan bir Harpoon Block II+ füzesi, bir F/A-18 uçağından hedef bilgilerini etkin veri ağı üzerinden aldı. Uçaktan aldığı verilerle hedefe yönelen füze, daha sonra kendi radarını akif olarak kullanarak hareketli hedefi takip etti ve vurdu.

Deniz ve kara hedeflerine karşı geliştirilen AGM-84N Harpoon Block II + füzesi için ek testlerin önümüzdeki yıl gerçekleştirilmesi planlanıyor. ABD Donanması bu füzeyi 2017 yılından itibaren kullanmaya başlamak istiyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mısır'a Harpoon
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2016, 12:08:31 »
Mısır'a Harpoon

ABD Dışişleri Bakanlığı, Mısır'a Harpoon füzelerinin satışını onayladı. Mısır Donanması'nın denizaltıları için talep edilen füzeler Yabancı Askeri Satışlar programı aracılığıyla satılacaklar. Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, anlaşma detaylarını ve dışişleri bakanlığının onayını belirten sertifikayı Kongreye sundu.

Olası anlaşmanın yaklaşık değerinin 141 milyon ABD Doları civarında olması bekleniyor. Anlaşma; 20 kapsül içerisinde UGM-84L Harpoon Block II füzesi, 2 kapsül içerisinde eğitim aracı ve konteynerler, destek ve test ekipmanları, yedek ve onarım parçaları, lojistik destek unsurlarını kapsıyor.

Bu füzeler Mısır Donanması'nda görev yapan  Type 209 denizaltılarının yüzey savaş yeteneklerine katkı sağlayacaklar.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Fas 64 milyon dolara 10 adet AGM-84L Harpoon Block-II siparisi verdi.
« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2020, 06:09:52 »
Alıntı

Fas 64 milyon dolara 10 adet AGM-84L Harpoon Block-II havadan atılan anti-gemi füzesi siparişi verdi. Fas füzeleri F-16 savaş uçaklarında kullanacak. Türk Hava Kuvvetleri envanterinde AGM-84 füzesi bulunmuyor. SLAM-ER füzeleri havadan atılan anti-gemi füzesi olarak kullanılıyor

ROKETSAN üretimi SOM seyir füzelerinin C1-C2 ve J versiyonları ile Türk Hava Kuvvetleri havadan atılan yerli anti-gemi füzelerine kavuşmuş olacak.
https://mobile.twitter.com/mavivatannet/status/1250560827897319425

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Tayvan kıyı savunma füzesi alıyor
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2020, 19:18:38 »
Tayvan Milli Savunma Bakanlığı, kıyı konuşlu mobil gemisavar füze sistemi tedarikiyle ilgili olarak Boeing ile satın alım müzakerelerine başladı.

Tayvan basınına göre Taipei yönetimi, ABD’den kıyı konuşlu mobil gemisavar füze sistemi tedarik etmeye karar verdi. Tayvan Savunma Bakanlığı, bu karara binaen ABD’li Boeing şirketi ile Harpoon Blok II Gemisavar Füzesi tedariki için müzakerelere başladı.

Tayvan Savunma Bakan Yardımcısı Chang Zhe-Ping’e, Harpoon Blok II füzelerinin, 2023 yılından itibaren Tayvan Silahlı Kuvvetleri envantere gireceğini açıkladı.

Harpoon Blok II Gemisavar Füzesi, ABD merkezli Boeing şirketi tarafından geliştirilmiştir. Havadan satha ve satıhtan satha kullanılabilen Harpoon Blok II, 120+ kilometre menzile ve 226.7 kilogram ağırlığında bir harp başlığına sahiptir. Türk Deniz Kuvvetleri envanterinde de bulunan füze, GPS/INS navigasyon sistemine sahiptir.

https://www.savunmasanayist.com/tayvan-kiyi-savunma-fuzesi-aliyor/

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
Ynt: HARPOON
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2020, 19:38:51 »
Bir şunun atmaca versiyonunu yapamadık ya. Yapacaksın tabi ki Atmacayı geliştirip mümkünse 250+km koy Akdeniz'e ve Karadeniz'e arkana yaslan.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2020, 04:06:43 »
Commander hocam, maalesef, doğu blokunda ki sesten hızlı ve daha uzun menzilli füzeler bu keyfe erdirmiyor. Daha yol almamız gerek, kafamız rahat olsun dersek.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2020, 11:20:42 »
Doğru söylüyorsunuz hocam da en azından kafamız rahatlar Atmacayı geliştirirken. Çünkü Rusların Karadeniz filosu cidden kötü bir hal almaya başladı. Birde Akdeniz krizi var bir yandan da Ege bölgesi. Ne olacağı belli olmaz burası orta doğu.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2020, 13:14:27 »
Hipersonik , 500+km menzilli , hareketli hedefleri vuran Bora2 bir ölçüde bizi rahatlatır. Hedefine 5-6 mach hızla vuran Bora , tüm Karadenizi kontrol altında tutar.
Ancak hipersonik te olsa , Bora gibi Quasi balistik (yarı balistik - balistik gibi hareket eden) de olsa bu tip füzeler, hedefine,  ben geliyorum diyor. Atmaca füzesi denizi yalayarak uçtuğundan hedefe 25-30 km kalıncaya kadar kendisini belli etmiyor. Son yaklaşma anında da zig zag lar çiziyor. Aynı hedefe çoklu atımda geminin kaçması neredeyse imkansız. Bu füzeyi terminal safhada 2-3 mach hıza çıkarabilsek korkunç bir şey olur. Gemiye 100saniye yerine 30 saniye reaksiyon zamanı tanıyorsunuz demektir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Tayvan’a 2.37 milyar dolarlık RGM-84L-4 HARPOON satışına onay
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2020, 12:15:32 »
ABD Dışişleri Bakanlığı, Tayvan’a yönelik RGM-84L-4 Harpoon Satıhtan Atılan Füze Sistemi satışını kapsayan olası bir yabancı askeri satış kararını onayladı.

Edinilen bilgiye göre söz konusu satış; 400 adede kadar RGM-84L-4 Harpoon Blok II Satıhtan Atılan Füze Sistemi, 4 adet RTM-84L-4 Harpoon Blok II Eğitim Füzesi, 411 adet Konteynır, 100 adet Harpoon Kıyı Savunma Sistemi Taşıyıcı ve Fırlatma (TEL) Aracı, 25 adet Radar Kamyonu ve ilgili lojistik unsurlardan oluşan 100 adet Harpoon Kıyı Savunma Sistemi (HCDS)’ni içeriyor.

Toplam tahmini değeri 2.37 milyar ABD Doları olan satış kapsamında ana yüklenici, ABD merkezli Boeing şirketi olacak.

https://www.savunmasanayist.com/tayvana-2-37-milyar-dolarlik-rgm-84l-4-harpoon-satisina-onay/