Gönderen Konu: Strom Shadow  (Okunma sayısı 2370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Strom Shadow
« : 09 Kasım 2015, 12:53:45 »
Strom Shadow

Storm Shadow Typhoon'dan Fırlatıldı

6 Kasım'da İngiltere'deki  Aberporth test merkezinde yürütülen denemede Alenia Aermacchi'nin IPA2 kodlu Typhoon savaş uçağı, kanat altında taşıdığı hassas güdümlü Storm Shadow füzesini fırlattı.

Eurofighter konsorsiyumunun açıklamasına göre deneme; uçağın silah sistemi ile füzenin uyumunu başarıyla sergiledi. Denemeler de, fırlatma öncesi kontroller için silah sistemi ile füze arayüzünün uyumunun doğrulanması, fırlatma sonrası güvenli ayrılma ve sonrasında füzenin uçuşa başlaması başarıyla gerçekleştirildi.

Yaklaşık 5 metre uzunluğunda ve 1300kg ağırlığındaki Storm Shadow füzesi, 250km menzile sahip.  Bu entegrasyon, görüş ötesi menzile sahip havadan havaya Meteor ve havadan yere Brimstone füzeleri ile birlikte, Avrupalı Typhoon uçaklarının gelişim programının bir parçası.

İngiltere'nin Panavia Tornado GR4 uçaklarının 2019  yılında emekliye ayrılacağı göz önüne alındığında, Storm Shadow füzesinin onaylı P2E standart yazılımının 2017 ortalarında kullanıma hazır olması gerekiyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2016, 11:20:23 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Strom Shadow Füzeleri İşıd Hedeflerine Karşı Kullanıldı
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2016, 11:29:35 »
Strom Shadow Füzeleri İşıd Hedeflerine Karşı Kullanıldı

Güney Kıbrıs'daki Akrotiri'de bulunan İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri Üssü'nde Işid ile mücadele görevinde bulunan Tornado uçakları, bir görev uçuşunda Storm Shadow füzelerini kullandı.

Irak'ın batısında bulunan ve Saddam döneminde inşa edilen güçlendirilmiş bir silah deposunu imha etmek için Storm Shadow füzelerinin kullanılması uygun görüldü. 26 Haziran'da iki Tornado GR4, Işid tarafından kullanılan bu cephaneliğe dört Storm Shadow füzesi gönderdi. Füzeler betonu delerek cephaneliğin içerisine nüfuz etti ve hedefi imha etti.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2016, 11:30:37 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com