Gönderen Konu: JDAM  (Okunma sayısı 5823 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: JDAM
« Yanıtla #10 : 02 Mart 2016, 17:38:01 »
Bizim NEB ne işe yarar?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 02 Mart 2016, 19:00:38 »
Buyuk ihtimal bizim uretimler f16 blok 30/40  tan yukari olanlara sertifiye degildir.

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #12 : 02 Mart 2016, 20:44:27 »
Yerli NEB lerin f-4 lere sertifiyede sorun yaşanmışmıki? böyle bir sorun olmaması gerekir, çünkü bu bombaları genelde f-4 lerin taşıması gerekir.670 milyon dolarlık bu siparişin başka bir anlamı olmalı benim için moral bozucu bir durum hadi hayırlısı.Eğer NEB ler testlerde başarısız olduysa böyle bir durum hasıl olmuş olabilir ama test videolarında da gayet başarılı olduklarını görmüştük.Hatta bu tip bombalara çukur imla başlık bile geliştirilmişti,şaşırmamak elde değil.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
JDAM
« Yanıtla #13 : 02 Mart 2016, 22:02:34 »
İlk sayfadaki ilk haber 4 aylik ve orda 70 milyon$ lik yaziyor. Bu ayni haber olabilirmi.  Yok haber dogruysa 2021 senesine kadar teslimat var. O yillara f4 kalirmi. Bu haber dogruysa ayrica bu son gelen Suud f15 leri  daha gitmez gibi...

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #14 : 03 Mart 2016, 08:13:04 »
Buyuk ihtimal bizim uretimler f16 blok 30/40  tan yukari olanlara sertifiye degildir.

hatta kuvvetle muhtemel sadece block 30 bu da demekki bomardıman görevlerini milli mühimmat ile 40 küsür f4 ve 30 küsür f-16 block 30 yapabilir dolayısı ile block40/50/50+ için bu mühimmatlar gerekli
« Son Düzenleme: 03 Mart 2016, 08:19:32 Gönderen: bostancıbaşı »

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #15 : 03 Mart 2016, 11:57:58 »
Mantıken sığınak delici bombalar belliki pkk ve benzeri terör örgütleri için bize gerekli,ortalama 70 uçak dediğiniz gibi bu NEB leri kullanabiliyorsa f-16 blok 50 ve üzeri uçaklar için ayrıca sığınak delici bomba atabilme özelliği kazandırmaya çalışmak terör örgütleri için biraz fazla savurganlık değilmi?670 milyon dolar gibi devasa parayı sırf tüm uçaklar JDAM atabilsin diye harcamak benim mantığım almadı dogrusu.Bu parayla eldeki NEB ler daha bir üst versiyon için geliştirilebilir nebileyim tüm f-4 lere aselpod takılabilir,yada 100 lerce kirpi alınabilir birim fiyatı nedir bilmiyorum ama tahmini ortalama 3 milyon dolar olsa 200 adet bayraktar tb-2 alınabilir amaç terörle mücadele ise..Hadi bu saydılkarım farazi kabul edelim,bu parayla yapılabilecek cok işler varken neden bu kadar JDAM siparişi ABD ye verdik?Biz ABD savunma sanayisini güçlendirmeye mecburmuyuz ülkemde bir yığın savunma projeleri bütçe beklerken sipariş beklerken yapabildiğim bir bomba için sırf tüm uçaklarda kullanabilsin diye....varsın hepsi kullanmasın nedir yani eldeki uçaklarla 5-10 tane mağarayı yerle bir edemiyormuyuz,elbetteki ediyoruz edemiyorsak bu NEB in daha güçlüsünü yaparız bu parayla ..Valla nebileyim benim mantığım bunları diyor kuvvetin yine vardır bir bildiği diyelim ve tatmin edici bilgiler bekleyelim artık....selamlar sevgiler

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #16 : 03 Mart 2016, 12:20:48 »
bizim için tek tehdit pkk mı ya da hava kuvvetlerinin asli görevi ne terörle mücadelemi ki değil
hava muharebesi ve hava desteği asıl görevi o 280 civarı muharip uçak var elinde kuvvetin ve 200ü hava yer görevini layıkıyla yapamayacak
şunu unutmayın ki uçak silah değil platformdur silah taşır ve hedefe bırakır eğer bu imkanı yoksa yakıt zaman ve para israfıdır
aynı mantıkla aim 120c7 niye alalım ya da aldık demek lazım
bu işin kuralı budur eğer sende yoksa parayla almaya mecbursun
niye bu kadar yırtınıyor Türkiye milli uçak tank top diye şimdi daha iyi anlaşılmıştır
ha derseniz ki milli uçak şart evet ama  mevcut durumda elde yok milli uçağımız yok 
inşallah 2020 küsürlerde niyet ve projesi var ama o zamana kadar hava gücümüzü hem hava hava hem hava yer harbi için hazır tutulması gerekir
74 Kıbrıs'ta hava kuvvetlerinin çektiği sıkıntılar ( lastik yok yedek parça yok mühimmat yok) ortada

o zamana kadar işler böyle devam edecek MALESEF