Gönderen Konu: DefenceTurk.com Veri Tabanı  (Okunma sayısı 7779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
DefenceTurk.com Veri Tabanı
« : 05 Kasım 2015, 00:40:50 »
DefenceTurk.com Veri Tabanı

Bugün DefenceTurk.com veri tabanı bir şekilde silindi! Site, dosyaların yedekleri tekrar yüklenerek yeniden aktif hale getirildi. Ancak son birkaç gün foruma girilenler kayboldu. Veri tabanının silinmesinin iki nedeni olabileceği söylendi sunucu şirketi yetkilisi tarafından;

1- Veri tabanına erişim yetkisi bulunan biri tarafından dosyaların silinmiş olabileceği!
2- Sisteme virüs bulaşmış olabileceği ve bu nedenle sistemin dosyaları silmiş olabileceği!

Veri tabanına erişim yetkisi sadece bende ve sitenin kuruluşunda destek aldığımız arkadaşta var. Kendi siteme ait dosyaları silmek gibi tuhaf bir huyum yok. Diğer arkadaşın da böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Ki çok uzun süredir siteyle teması bulunmuyor.

Siteye virüs bulaşma olasılığı da pek mantıklı gelmiyor. Bir virüs bulaşması, bütün veri tabanının silinmesine neden olabilir mi! Ayrıca yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz virüs taramasında herhangi bir virüs tespit edilmedi!

Bir süre önce, bugünkü olaya benzer bir olay daha yaşandı. Ancak o olayda birkaç dosya silinmişti!

DefenceTurk.com forum sitesinin düzenli olarak yedeği alındığı için bu tip sorunlar sitenin işleyişine engel olamaz!

Bilginize...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: DefenceTurk.com Veri Tabanı
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2015, 14:55:34 »
Gerçekten İlginç Olmuş !
Ne hikmetse artık,  hep de benim iletirim silinmiş gitmiş.
Seçim değerlendirme konusundaki yazılarım uçmuş resmen !
''Dış Güçlerin'' işi olsa gerek diye düşünüyorum- şaka :)
Oysa ki canımın sıkıntısından yazmış olduğum şeylerdi; zaten silecektim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2015, 15:34:11 »
Gerçekten İlginç Olmuş !
Ne hikmetse artık,  hep de benim iletirim silinmiş gitmiş.
Seçim değerlendirme konusundaki yazılarım uçmuş resmen !
''Dış Güçlerin'' işi olsa gerek diye düşünüyorum- şaka :)
Oysa ki canımın sıkıntısından yazmış olduğum şeylerdi; zaten silecektim.

Forumumuzun içeriği savunma sanayi ve teknolojileri ağırlıklı olmasına rağmen, pek çok defa ülkemizin savunmasını ve geleceğini ilgilendiren pek çok stratejik konu da ilgimiz dahilinde! Bu nedenle pek çok kez siyasi tartışmalar meydana geliyor.

Siyasi konuları tartışabilmek malesef bizim kültürümüzde mümkün değil. İnsanlar siyaset kurumunun kendilerine hizmet amacıyla olduğunun farkında değiller. Siyaseti herhangi bir konuda taraf olmak ve yanlışı/doğrusuyla taraf olduklarını körü körüne savunmak zorunda sanıyorlar. Bu konuda kendi şahsi çıkarları nedeniyle diğerlerini kandıran insanların payı çok büyük. Bunu yaparken insanların egolarına hitap ediyorlar. Kimi dini kullanıyor, kimi milliyetçiliği, kimi başka şeyleri vs. Israrla savunanların pek çoğu; kendileri sürekli fakirleşirken savunduklarının sürekli zenginleştiğini göremiyorlar. Sadece kendilerine gösterileni gerçek ve kusursuz sanıyor, diğerlerini yerden yere vuruyorlar! Kendilerine sunulanı sorgulama gereği bile duymuyorlar. Her geçen gün daha fazla fanatikleşiyorlar. Ne yazık ki insanlar aynı gemi içerisinde olduklarını unutarak kendileri gibi düşünmeyenlere ölesiye düşman olabiliyorlar.

İşte böyle zihniyetlerin hüküm sürdüğü ortamlarda yetişen bireyler nedeniyle, bu forum sitesinde siyasi tartışmalardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyoruz. Lütfen sizler de siyasi içerikli mesajlar ve konulardan uzak durunuz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Cakas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2015, 14:59:37 »
Geçmiş olsun diyelim. Paylaştıkça çoğalan, bilgi denilen mefrumdan tedirgin olan bir zihniyetin ürünü ise tek söyleyebileceğim yazıklar olsun olur.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2015, 13:01:28 »
SKYWOLF smf forumunun sürümünü daima kontrol etmen gerekiyor! sürüm güncellemelerini yapmazsan bu tür sorunlar sık sık olur.

Sen şuanda smf 2.0.6 sürümünü kullanıyorsun, 5 tane smf güncellemesini yapmamışsın!ihmal etmişsin! Smf nin şu anda son sürümü 2.0.11

Bu güncellemeler  smfnin açıklarını kapatmak için yapılır! yeni güncelleme çıktığında smfyi güncellemen gerekir.

Güncelleme yapmadan önce hatırlatayım
Cpanelden FULL backup al  yani site yedeğini al pcne indir, full backup ftp bildiğin gibi yedeğidir, siteye bişey olursa hostingine yolla siteyi eski haline getirirler
cpanelden ayrıca veri tabanı yedeğini al
phpmyadmin den smf veritabanı yedeğini dışarı aktararak yedek al, phpmy adminden dikkati ol yanlışlıkla birşey silme!

bunları pcne indir, sonrada smf sürümü yükselt

şu linkler işine yarıyabilir
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=539895.0
http://www.simplemachines.org/community/index.php?board=76.0    >>>>>>> smf ile ilgili bir sorunun olursa buraya yaz yardımcı olurlar
http://custom.simplemachines.org/upgrades/

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2016, 11:58:29 »
trmilitary yine çöktü galiba bir haftadır kapalılar
korkarım yine veritabanını sıfırlayıp sil baştan başlayacaklar
Türk savunma forumlarında bu veri kayıpları dramatik boyutlarda bunu tartışmak gerek
10 yıldır savunma forumlarında yazı yazıyorum yalan olmasın tayyareci.com daki bir kaç mesajdan başka şu anda internette bir tane okunabilecek mesajım yok. Toplasan aylarca zaman harcamışımdır o yazılara ama bir satır bir şey kalmadı. Burdada 7 tane varmış belki bir kaç tane daha vardır ama 20 yi geçmez yaşayan mesajım. Oysa binlerce yazdım. Trmilitary de ssf de daha öncekilerde adını bile unuttuğum sitelerde hatta en son sadfor da şimdi kapalı yedekledik diyorlar ama 5 gündür kapalılar orasıda gitti belliki. Terör örgütünün forumları bunları yaşamıyor bizimkiler ise çöken çökene.
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2016, 12:04:59 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2016, 23:04:38 »
Bu tarz forum çökmeleri yazılım sürümlerine, domain, host, site trafiği vs.. vs.. gibi olaylara karşı normal bir durum ancak normalin dışında gelişen durumlar var bunu sadece site düşmanlarına bağlamamak lazım çünkü bu tarz sitelerin takip edildiğine emin olabilirsiniz ve buralarda kendini bilmez kimseler çok fazla var buda bir tarafa bazen bu forumlarda o kadar çok bilgi akışı oluyor ve bilgi yüklenmesi oluyor ki forum tamamen bir açık istihbarat haline geliyor burada dolanan bilgiler sanmayın ki başka ellere geçmiyor sanmayınki ilgili kurumlar müdahalede bulunmayacak. Ne kadar dosya yedeklerseniz yedekleyin böyle bir karar çıktınmı değil veri internet aleminde böyle bir isim bırakmazlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #7 : 25 Nisan 2021, 20:56:04 »
Selamlar arkadaşlar,

Forum sürümünü yükseltme çalışmalarımızda yine bir aksaklık yaşadık. Bu defa kazara oldu diyebilirim. Düzeltme girişimleri olumlu sonuç vermedi. İşleme başlamadan önce aldığımız yedeği tekrar yükleyerek kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 261
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 25 Nisan 2021, 22:15:07 »
Cümleten geçmiş olsun.  :o

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #9 : 25 Nisan 2021, 22:57:07 »
Veri tabanıyla başın hiç dertten kurtulmuyor.

Sitenin defin işlerine başlayanlar bile oldu  ;D