Gönderen Konu: AW609 Tiltrotor Prototipi Düştü  (Okunma sayısı 1508 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
AW609 Tiltrotor Prototipi Düştü
« : 31 Ekim 2015, 01:22:13 »
AW609 Tiltrotor Prototipi Düştü

Bir AgustaWestland AW609 tiltrotor test uçağı İtalya'nın Kuzeyinde düştü. İki pilot hayatını kaybetti. İtalyan hava kaza araştırma ajansı ANSV, Vercelli ilinde kaza yerine bir ekip gönderdiklerini duyurdu. Yerel basında çıkan haberlere göre kaza;  AgustaWestland'ın Cascina Costa merkezine ve Vergiate üretim tesisine yaklaşık 48 km mesafedeki Santhià kenti yakınlaarında meydana geldi.

N609AG numaralı düşen uçak, 2003 yılında üretilen ve ikinci uçuş testi prototipi. AW609, dünyanın ilk sivil tiltrotor sertifikasına sahip, 8.6t azami kalkış ağırlığında, iki Pratt & Whitney Canada PT6 motorları ile güçlendirilmiş ve dokuz yolcu ve iki mürettebata kadar taşıyabilen hava aracı.  AW609'un 2017 yılında kullanıma girmesi bekleniyor. Şu an belgelendirme amaçlı olarka ABD'de iki ve İtalya'da bir prototoip uçuş testlerine devam ediyor. Prototipler Eylül ayı itibarıyla 1.200 saatin üzerinde uçuş süresine ulaşmıştı.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com