Gönderen Konu: Ekvator Dhruv Sözleşmesini İptal Etti  (Okunma sayısı 1785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ekvator Dhruv Sözleşmesini İptal Etti
« : 15 Ekim 2015, 23:35:16 »
Ekvator Dhruv Sözleşmesini İptal Etti

Güney Amerika ülkesi Ekvator, Hint devlet kuruluşu Hindustan Aeronautics Limited ile 7 askeri helikopter için sözleşme imzalamıştı. Helikopterler 2009 ile 2012 yılları arasında teslim edildi. Ancak helikopterlerin dördü düştü. Hatta bunlardan biri Cumhurbaşkanı Rafael Correa için görevlendirilmişti. Helikopter düştüğünde cumhurbaşkanı helikopterden değildi.

Savunma Bakanı Fernando Cordero, Çarşamba günü düşen helikopterlerin ikisinin mekanik sorunlar nedeniyl düştüklerini duyurdu.  Kalan üç helikopterin artık uçuşlardan çekildiğini belirtti. HAL ile imzalanan sözleşme tek taraflı olarak iptal edildi.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Ekvator Dhruv Sözleşmesini İptal Etti
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2015, 20:25:27 »
Önceki IDE'lerden birinde bu helikopteri yakından inceleme şansı bulmuştum. Teknik özelliklerini hatırlamıyorum ama görünüşü BK-117'yi andırıyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com