Gönderen Konu: HİNDİSTANIN UZUN MENZİLLİ, RADAR GÜDÜMLÜ FÜZESİ “ASTRA”  (Okunma sayısı 3136 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com

Hindistan hava-hava füzesi yaptı!
Hindistan uzun yıllardır kendi uçağını tasarlamanın peşinde. Sadece uçak değil, hava-hava füzesi de geliştiriyor. Hakan Kılıç yazdı...

HİNDİSTANIN UZUN MENZİLLİ, RADAR GÜDÜMLÜ FÜZESİ “ASTRA”

Hindistan’ın DRDO (Savunma Araştırma ve Geliştirme Organizasyonu), 19 Mart 2015 tarihinde Astra (MKI) BVRAAM (Beyond-visual-range air-to-air missile-Görüş ötesi menzilli havadan-havaya füze) testinde son aşamaya gelindiğini açıkladı. Test atışı Hindistan’ın Rus yapımı SU-30MKI uçakları ile Odisha sahillerinde yapıldı. DRDO yetkilileri Astra’nın BVR füzeleri içinde en moderni olduğunu iddia etmekteler.

http://kokpit.aero/hakan-kilic-hava-hava-fuzelerine-bakis

Çevrimdışı ATA-Türk

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
Hint Ordudan para hortumlamak icin uyduruk birsey
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2015, 16:58:35 Gönderen: ATA-Türk »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Bu hindistandan bir sey olmaz

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
O b,rşey olmaz dediğiniz Hindistan çatapat gibi nükleer füze denemeleri yapıyor. Adamlar uzayda bile imza sahibi oldular. Belki 30 sene sonra kör topal bir savaş uçağı yaptılar. Ama bizde daha uçağın söylentisi var. Tasarımı bile yok. İlkokul çocukları gibi birilerini kötülemek için hep olumsuz yönlerini görmek yerine, bardağın dolu tarafına da bakmak daha iyi olur bence.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ATA-Türk

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
Hindistana nukleer silah teknolojisini rusya satmadimi?

Onlarin pek kendilerince birsey gelistirecegini sanmiyorum. Stratejik anlamda Hindistanin müttefikligine ihtiyaci var rusyanin...
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2015, 22:33:13 Gönderen: ATA-Türk »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Bizimde incirlikde  Atom bombamiz var uzaya gidemedik ama  2500 menzilli yaptigimiz zaman uzaya programiz  ileridedir

Hindisdan  silah ve uzay  icin  Rusyaya bagimlidir

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Bizimde incirlikde  Atom bombamiz var uzaya gidemedik ama  2500 menzilli yaptigimiz zaman uzaya programiz  ileridedir

Hindisdan  silah ve uzay  icin  Rusyaya bagimlidir

Bizim İncirlik'de atom bombamız yok!
Hindistan silah ve uzay için ne kadar Rusya'ya bağlıysa biz de o derece ABD'ye bağlıyız!
Biz halen yapacağız edeceğiz diyoruz, Hindistan yaptı, geliştirmeye çalışıyor! Kalabalık olduğu kadar fakir nüfusuna rağmen Çin ve Pakistan gibi ülkelerin baskısı nedeniyle ayakta durmaya mecbur!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com