Gönderen Konu: Z-19E Hafif Saldırı Helikopteri  (Okunma sayısı 3048 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Z-19E Hafif Saldırı Helikopteri
« : 12 Eylül 2015, 13:01:20 »
Z-19E Hafif Saldırı Helikopteri

WZ-19E Çin Helikopter Fuarında Sergilendi

AVIC tarafından üretilen ve WZ-19 hafif saldırı helikopterinin ihracat versiyonu olarak geliştirilen  WZ-19E hafif saldırı helikopteri  bu hafta Tianjin'de gerçekleştirilen Üçüncü Çin Helikopter Furarı'nda sergiledi.

Çin Havacılık Sanayi Şirketi baş helikopter tasarımcısı Wu Ximing; China Daily'e yaptığı açıklamalarda Çin hükümetinin bu helikopterin ihracatına izin verdiğini söyledi. Ximing'e göre bu helikopteri satın almak isteyen birkaç ülke ile görüşmeler devam ediyor. Potansiyel alıcıların kimliklerini açıklamayan Ximing, helikopterin üzerindeki silah sistemlerinin her kullanıcının istediği şekilde düzenlenebileceğini de belirtti.

Halk Kurtuluş Ordusunun geçen hafta gerçekleştirdiği geçit töreninde uçan diğer tür saldırı helikopterleri WZ-10 ve WZ-9 helikopterleri arasında 30 WZ-19 hafif saldırı helikopteri de bulunuyordu. WZ-9 temel alınarak geliştirilen WZ-19 helikopteri; esasen Fransız Eurocopter AS365 Dauphin helikopteri üzerinden tasarlanmış bir hava aracı. Askeri yetkililere göre orta sınıf bir saldırı helikopteri olan WZ-10 ile birlikte görev yapabilir. AVIC'in  Harbin Uçak Sanayi Grubu tarafından geliştirilen helikopter, iki turboşaft motoru tarafından tahrik edilen dört bıçaklı pervane ile uçmaktadır. 4,5 ton azami kalkış ağırlığına sahip helikopter, saatte 245 km seyir hızı ile 700 km menzile ulaşabiliyor. Tanklar ve diğer zırhlı araçlar gibi hedeflere havadan saldırabilen helikopter ayrıca düşman hava hedefleri için havadan havaya füzeler de taşıyabiliyor. Kanatçıkları altında taşıdığı iki lançer ile düşmana 8 füze ateşleyebilir. Pilotları korumak için zırhlı ve çarpışmaya dayanıklı koltuklara sahiptir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2018, 17:52:25 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: WZ-19E Çin Helikopter Fuarında Sergilendi
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2015, 21:16:54 »
Atak buna 5  ceker

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
AVIC Z-19E Saldırı Helikopteri Üretim İçin Hazır
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2018, 16:45:56 »
AVIC Z-19E Saldırı Helikopteri Üretim İçin Hazır

Çin'in geliştirdiği Z-19E silahlı hafif helikopteri, geliştiricisi Çin Havacılık Endüstrisi Kurumunun (AVIC) Cumartesi günü yaptığı açıklamayam göre bugün seri  üretime başlıyor.

AVIC, Z-19E helikopterinin performans testleri ve onayları ile ilgili profesyonel incelemelere tabi tutulduğunu ve modelin üretim aşamasına girebileceğini gösterdiğini söyledi.

İhracat odaklı Z-19E helikopter modeli, kuzeydoğu Çin'in Heilongjiang Eyaleti'nde bulunan AVIC Harbin Uçak Sanayi Grubu A.Ş. tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında başarılı bir uçuş yapan Z-19E helikopteri hafif ağırlıkta. 4,25 tonluk maksimum kalkış ağırlığı ile, büyük etkili yükler, seyir hızı, tavan ve menzilde belirgin avantajlara sahiptir.

Model, atış kontrol sistemi için kapsamlı bir testten geçirilmiş, daha sonra fonksiyonlar ve uçuş performansı için test doğrulamaları gerçekleştirmiştir.

AVIC'ye göre; küçük boyutu, iyi manevra kabiliyeti ve birden fazla görevi gerçekleşirebilecek iyi performansı Z-19E helikopterine geniş bir pazar beklentisi sunuyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: WZ-19E Çin Helikopter Fuarında Sergilendi
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2018, 16:59:50 »
Adamlar ATAK yapmış resmen
beğen

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
Ynt: Z-19E Hafif Saldırı Helikopteri
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2018, 20:24:44 »
Commanche Cobra ve Mangustayı harmanlayıp helikopter yapmışlar resmen.

İhraç amaçlı yaptık demişler ama kime satacaklar. Saldırı helikopteri piyasası kurtlar sofrasına dönmüş. Türkiye de Atak, Amerika da Ah 1 z ve Ah 64, Rusya Mi 28 den sonra Ka 52nin başarısı ile fazlasıyla ön plan da bir de İtalya Hindistan ve G.Afrika var.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Z-19E Hafif Saldırı Helikopteri
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2018, 20:28:05 »
Tabiki Afrika pazarina. Orada ciddi yatirimlari var ve bunu korumak icin kendileri ile calisan hukumetlere hibe edecekler. Farkli bir pazarlama yontemi.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''