Gönderen Konu: Afganistan'a MSFV  (Okunma sayısı 3318 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Afganistan'a MSFV
« : 22 Şubat 2013, 22:21:38 »
Afganistan'a MSFV

Textron Afganistan'a 2014 yılı sonuna kadar  teslim etmek üzere  627 adet Mobil Strike Force Vehicles (MSFVs)  sözleşmesi imzaladı. 50 adet araç havanlı tip olacak. Zırhlı tavan kapakları olan aracın 120mm havan ile donatılmıştır ve 82 adet mermi taşıyabilir. Havan yatayda 360 derece, dikeyde 48 dereceden 85 dereceye kadar hareket edebilir. Textron ayda 25-30 araç teslim edecek. Havan aracı ambulans ve kuleli tipleri içeren içeren Textron'un Comando araç yelpazesinin bir parçasıdır. 17.237 kg  brüt araç ağırlığındaki araç 280 hp Cummins 6CTA8.3  motoru sayesinde 100kph bir hıza ulaşabilir, doğrudan ve dolaylı silah, mayın ve IED karşı koruma sağlar.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Afganistan'a MSFV
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2013, 22:26:39 »
<a href="http://youtu.be/-TsRNbJY26g" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/-TsRNbJY26g</a>
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Afganistan'a Ek Commando Araçları
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2015, 23:11:18 »
Afganistan'a Ek Commando Araçları

Textron Systems Marine & Land Systems; Afgan Ulusal Ordusu (ANA) için 55 ek commando aracını kapsayan, 56.2 miyon ABD doları değerinde sabit fiyat anlaşması imzalandığını duyurdu. Sözleşme kapsamındaki araçlar ABD Ordusu Yabancı Askeri Satışlar (FMS) kanalıyla satılıyor. Teslimatlar bu ay başlayacak ve Şubat 2016 tarihine kadar tamamlanacak. Araçların 36 adedi silahçı koruma setleri, 15 adedi 40mm/0,5 kalibre silahlı kuleler ile donatılmış, 4 adedi de ambulans aracı olacak.

Mobil vurucu güç araçları (MSFV) olarak da adlandırılan bu araçlardan Afgan Ulusal Ordusuna 2012 yılından bu yana 630'dan fazla teslim edildi.

DefenceTurk.com