Gönderen Konu: Project 1241 Korvet  (Okunma sayısı 2410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Project 1241 Korvet
« : 18 Ağustos 2015, 15:04:43 »
Project 1241 Korvet

Rusya'dan Mısır'a Füze Korveti Transferi

Mısır Savunma Bakanlığı 15 Ağustos'ta yaptığı açıklama ile 6 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen Süveyş Kanalı açılışına katılan R-32 Rus füze korvetinin Mısır donanmasına transfer edildiğini duyurdu. Açıklamaya göre korvet; dünyada kendi sınıfının en hızlı Süpersonik gemisavar füzesi (SS-N-22 Sunburn) Moskit ile donatılmış durumda. Diğer donanımlar arasında Positiv-E Hava/yüzey arama radarı, Garpun B yüzey arama radarı ve bir MR-123 ateş kontrol radarı da bulunuyor. Geminin transferi çok hızlı geliştiği için şu an Mısır donanmasında gemiyi kullanacak personel bulunmuyor. Yakın gelecekte belirlenen gemi mürettebatı eğitim için Rusya'ya gönderilecek.

Mısır'a transfer edilen gemi esasen 1980'lerde Hindistan için Vympel tersanesinde yapımına başlanılan ancak daha sonra siparişinin iptal edilmesi nedeniyle 2000 yılına kadar inşası tamamlanan  Project 1242 programının ilki. Rus Donanmasında kullanılan Korvet için uzun süre yabancı alıcı araştırıldı. 2000'lerin ortalarında Hazar Denizi'nde kullanılmak üzere Türkmenistan'a transfer için anlaşılmıştı. Ancak Moskit-E füzelerinin karmaşıklığı nedeniyle anlaşma iptal edilmişti. Türkmenistan daha sonra Baltık Filosundan Uran (SS-N-25 Switchblade) füzeleri ile donatılmış iki Project 1241.8 korveti almıştı.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2016, 21:45:00 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Project 1241 Korvet
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2016, 21:46:17 »
Habere konu olan gemi 4 Ağustos'ta Mısır Donanmasında resmen göreve başlamış.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com