Gönderen Konu: Mirage F-1  (Okunma sayısı 1886 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mirage F-1
« : 18 Ağustos 2015, 13:08:22 »
Mirage F-1

Mirage F-1 Uçağını Kuş Saldırısı Düşürdü
Fas'ta Mirage F-1 tipi bir savaş uçağı kuş sürüsüne çarpması sonucu düştü. Paraşütle atlayan pilot kazada yara almadan kurtuldu.

Savaş uçağını kuş saldırısı düşürdü
Fas resmi haber ajansının haberine göre, Fas Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan yazılı açıklamada, eğitim uçuşundan dönen Mirage F-1 tipi uçağın inişe geçtiği sırada ülkenin kuzeyinde bulunan Sidi Süleyman kentindeki hava üssünün 6 kilometre yakınında kuş sürüsüne çarpması sonucu motoru durarak düştüğü belirtildi.

Açıklamada, boş bir alana düşen uçaktan paraşütle atlayan pilotun olaydan yara almadan kurtulduğu kaydedildi.

Uçak boş bir alana düştüğü için kazada can kaybı yaşanmadı. Fas hava kuvvetlerinin de kullandığı Mirage F-1 tipi askeri uçaklar Fransız savunma sanayi devi Dassault tarafından üretiliyor.

http://www.milliyet.com.tr/ucagi-kus-surusu-dusurdu/dunya/detay/2103834/default.htm
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2016, 10:23:57 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mirage F-1
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2016, 10:36:32 »
Arjantin Mirage F-1 Almayı Düşünüyor

Arjantin Savunma Bakanlığı, Fransız Hava Kuvvetlerinden Arjantin Dassault Mirage F-1C savaş uçağı alımı için görüşmekte olduklarını duyurdu.

Arjantin Savunma Bakanı Julio Martinez,  Eurostatory 2016 savunma fuarına katılmak için Paris'teydi. Bakan fuarda Fransız meslektaşıyla bir araya geldi. Bakan La Nacion'a yaptığı açıklamada "Arjantin Hava Kuvvetleri süpersonik uçaklar olmadan yapamaz. Pilotlarımızın modern uçaklara eğitimi gerekli." dedi. Martinez görüşmelerin henüz devam ettiğini belirterek detay vermekten kaçındı.

Arjantin daha önce Kfir savaş uçakları için İsrail ile görüşmelerde bulunmuştu. Amerika Birleşik Devletleri Arjantin F-16 savaş savaşçıları satmayı teklif etti. Ancak Arjantinliler F-16'nın işletme maliyetini yüksek buldular.

Fransa ile görüşmelere, şu an uçamayan Arjantin yapımı 20 Pucaras uçağına motor alımı da dahil.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Mirage F-1
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2019, 12:50:18 »

Alıntı
TAH Savunma
@TAHSAVUNMA

Fas Silahlı Kuvvetleri, hava kuvvetlerine bağlı Mirage F1 tipi savaş uçağının 11.30'da teknik arıza nedeni ile düştüğünü bildirdi. Ülkenin kuzeyinde eğitim uçuşu icra eden pilot, kazada yaralanmadı.

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1087645508124971008