Gönderen Konu: Oyun için Hangisi sizce ? Para-Performans değerlenidirmesi ?  (Okunma sayısı 28056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Oyun için Hangisi sizce ? Para-Performans değerlenidirmesi ?
« Yanıtla #20 : 07 Mayıs 2010, 19:45:22 »
Abi benim geçen sene 1700 liraya aldığım sistemi söyleyeyim(Tabii şimdi o paraya daha iyi bir şey alabilirsin :) ) :

INTEL Core2 Quad Q8400 2.66GHz 4MB Cache 1333FSB İşlemci 
ASUS P5QC P45 1600 FSB/DDR2/DDR3 GLAN+SATA2 16X ANAKART
4(2*2) DDR3 (1333 mhz) Kingston Ram
SAPPHIRE ATI HD 4850 256BIT 512MB DDR3 DUAL DVI Ekran KArtı
Seagate 500GB 7200 RPM 16MB  SATA2
Coolermaster RC-690 KKP2-GP 460W Atx Kasa      
Monitör, Speaker, Klavye, Mouse müim değil :D

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #21 : 09 Mayıs 2010, 01:49:44 »
Şuan için yeni bir makinaya ihtiyacım olmadığını düşünmeye başladım.Sonuçta elimin altında çok iyi oldugunu düşündüğüm bir laptop var.
4 Gb DDr3 ram
1 GB 256 bıt EK
P7450 çift çitlek 2.13 işlemci
32o GB hdd

bunları birde LCD + klavye + mouse e bağlayınca oyun canavarı oluyor.
Sizce masaüstü bilgisayar almalı mıyım?

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #22 : 09 Mayıs 2010, 15:33:37 »
Şuan için yeni bir makinaya ihtiyacım olmadığını düşünmeye başladım.Sonuçta elimin altında çok iyi oldugunu düşündüğüm bir laptop var.
4 Gb DDr3 ram
1 GB 256 bıt EK
P7450 çift çitlek 2.13 işlemci
32o GB hdd

bunları birde LCD + klavye + mouse e bağlayınca oyun canavarı oluyor.
Sizce masaüstü bilgisayar almalı mıyım?

Bu sistemle bence şimdi alma ilerleyen aylarda falan alabilirsin. Bu seni 1-2 yıl daha idare eder. Ben geçenn sene aldım teknoloji bayağı boy attı, sonuçta gelişmeler hızlı. Şu USB 3.0 anakartlarda yaygınlaşsın daha iyi olacak.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #23 : 09 Mayıs 2010, 17:08:13 »
Bende USB 3.0 denen zımbırtı var dizüstünde ama neye yarar bilmiyorum.=)

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #24 : 14 Mayıs 2010, 15:51:28 »
Bende USB 3.0 denen zımbırtı var dizüstünde ama neye yarar bilmiyorum.=)
Flaş bellekler oluyor ya TÜRKÇE tabirle onun daha hızlısı daha hızlı veri aktarımı falan yapıyorsun.Şunu söylemek gerekirse biraz daha beklemelisin FELİX Nvıdıa'da çıkarsın ekran kartlarını mallarını falan ATI düşücek sakın Nvıdıa alam deme bu biraz argoya giricek ama aptallık olur.
Bütçeni biraz daha yükseltebilirsen ve biraz daha beklersin oyun için 3-4 sene normal kullanım ise 5-10 yıl kullanımına bağlı.Verdiğim sistemde AMD seçiyorum çünkü DDR3 bellek ram var INTEL'de ise DDR2 bu yüzden kaybetti.Bütçeni 1600 1700 yaparsan veya 1500 TL 6 çekirdekli bir sistem bile toplarım emin ol sipariş vereceğin yeride söylerim.:D
Biraz daha bekle piyasa iyice kızarsın pişşin :D 300 TL'ye x6 alır 400 TL'ye 5850 hatta 5870 alabilirsin.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #25 : 14 Mayıs 2010, 20:28:28 »
O zımbırtı USB 2.0 dan çok daha yüksek hızlarda dosya transverine yarıyor :D. Şöyle sıralayalım: USB 1.0: At Arbası, USB 2.0: Araba, USB 3.0: Uçak :). Senin dizüstü bayağı iyiye benziyor şimdilik almana gerek yok. Nvdia son kozunu oynasın, Intel i serisini daha geliştirsin o zaman alınabilir.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #26 : 15 Mayıs 2010, 01:45:00 »
Peki , tavsiyelerinize uyuyorum.
Dizüstü de biraz sıkıntı yaşadı.Bir elektrik kesintisinden dolayı çöküşlerde ama ''Recovery Solutions'' denen zımbırtı ile güzelce format attım.Sanırm R522 inin üzerine Samsung bir kaç dizüstü daha çıkarttı ama memnunum hala =)
Hiram adlı yöneticimize de üst versiyonlarından birini aldık da :D.
Sağlam cihaz kim ne derse desin.Ama insan gibi kullanıyorsanız:D:D

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #27 : 15 Mayıs 2010, 14:52:37 »
Peki , tavsiyelerinize uyuyorum.
Dizüstü de biraz sıkıntı yaşadı.Bir elektrik kesintisinden dolayı çöküşlerde ama ''Recovery Solutions'' denen zımbırtı ile güzelce format attım.Sanırm R522 inin üzerine Samsung bir kaç dizüstü daha çıkarttı ama memnunum hala =)
Hiram adlı yöneticimize de üst versiyonlarından birini aldık da :D.
Sağlam cihaz kim ne derse desin.Ama insan gibi kullanıyorsanız:D:D
Lapton alacaktık bizde son anda karar değiştirdik.Oyun oynanmaz diye.:D Biraz daha bekle o laptonda eskiyecek.Asus 3D lapton çıkardı daha kim bilir neler çıkacak.Eğer beklersen ekran kartı ile 3 tane monitörü birleştirebilirsin.1 monitörü 3 ekran bölüyor ve öyle bir oyun keyfi oluyor hiç sorma.:D Yazın böyle bir sistem kurmayı karar verdim.:D Grafik tasarım'da çok işe yarıyor film tasarım her türlü işi yapıyorsun.Para'ya kıyacaksın yoksa bir şey olmaz mezara götürecek halimiz yok demi.:D

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #28 : 15 Mayıs 2010, 17:06:13 »
Ben şimdi zaten onu yapıyorum ama 2 li haliyle.Bir laptop ekranı birde LCD ekran.Solda faceboo,defenceturk benzeri sürekli takıldığım siteler.Sağda bazen word,bazen excel bazende msn oluyor.Oyun denemedim bu durumda hiç.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #29 : 15 Mayıs 2010, 17:09:50 »
Adminim isterseniz siz o laptop ile devam edin.LCD varsa ve full HD ise XBOX 360 veya PS3 alabilirsiniz oyun konusunda Pc istiyorsanız konsol daha makul olabilir.Ama korsan oyunlar için pek olamaz.Xbox için korsan ile oynayabilirsiniz.Ps3 için ise Nette var bilgi.XBOX ve PS3 oyun için en az 5-6 sene gidiyor.Xbox'ta fare klavye seçeneğide var ama ps3'te yok galiba.