HOBİLERİNİZ, TASARIM VE DİĞER KONULAR > Bilgisayar Oyunları

Oyun için Hangisi sizce ? Para-Performans değerlenidirmesi ?

(1/10) > >>

Felix:
Bayaaaa bir araştırmadan sonra elimde sistem kurmak için ik seçenek kaldı.Yaz sonuna kadar bekleyip piyasada büyük bir değişklik olmazsa birinden birini alacağım.Size de bi sorayım dedim ::) ::).

Seçenek 1 :
Anakart:
AMD Gigabyte MA790FX DS4 AM2
İşlemci Desteği : AMD Phenom FX/ Phenom/ Athlon 64 FX/Athlon 64 X2 Dual-Core işlemciler
Bellek Desteği : DDR2 Dual Channel
Bellek Kapasite : 8 GB
Ayrıntılar : 1 Ultra Dayanıklı Anakart tasarımı
Fiyatı   : 195 TL
RAM modülü:
Kingston 2 GB DDR2 - 800 x 2 = 4 GB RAM
104 TL
Ekran Kartı:
ATI Radeon PCI express 1x Sappgire H03859 1GB
172 TL
İşlemci:
AMD Athlon X2 Dual 5200 2.70 Ghz S-40 işlemci
115 TL

TOPLAM:586 TL

Seçenek 2 :
Anakart:
Asus P5Q-SE S.775 DDR2
Bellek Desteği : 16 GB (4x Dual DDR2 1200/1066/800/667 MHz )
İşlemci Desteği : Intel Core2 Quad, Core2 Extreme, Core2 Duo (45nm)
216 TL
RAM Modülü:
Yukarıdakıyle aynı: 104 TL
Ekran Kartı:
Nvdia Zotec 98000GT 1GB
238 TL
İşlemci:
Intel Core2 Duo E7300 2.66GHz 1066MHz İşlemci
223 TL
TOPLAM : 781 TL

Hangisi sizce ? Sizce Yanlış parçalar var mıdır? Uyumsuzluk yaratacak parçalar var mıdır?

RekarnO:
Bu islerden pek anlamam ama cok guclu bırsey ıstemessen ve en azından oyunlarda ya da baska gorsel dosyalarda rahat bır performans ıstersen ben olsam secenek 1. ı alırdım.

Bu aralar bende dusunuyorum da  ;D nerdeyse aynı sıstemı arastırıyordum.

benım kafama bırıncı secenek yattı. ama dedıgım gıbı bu ısın uzmanı degılım ama herkez gıbı dusunursem 1 daha yakın bana...

Felix:
Öncelikle fiyat olarak 1. seçeneğin + 1 i var.Ama şimdiye kadar hiç AMD bazlı bir sistem kullanmadım,önceki iki bilgisayarımda asus bazlıydı.AMD nin oyun performansı zaten dillere destan.AMD olacak gibi.

AMD olursa slay denilen bir olay var.Çift ekran kartı.Onu yapabilecek + paraya sahip oluyorum.Yani 2 gb ekran kartı oluyor.

Ancak AMD bazlı olan bir sistemin eksileri var mıdır ? Onu merak ediyorum.Sanırım uyumluluk Sorunu da yaşamayacağım,Kingston RAM belki uyuşmayabilir.Oda Gördüğüm her AMD ye uyum sorunu çıkartmamış durumda.Bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

AVCI:
Bana uğra yardımcı olurum  ;)

SÜVARİ:
Abi ta... Ankara'da ;D

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git