Gönderen Konu: F/A-18 HORNET  (Okunma sayısı 67164 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
F/A-18 Düştü
« Yanıtla #60 : 22 Ekim 2015, 21:42:39 »
F/A-18 Düştü

ABD Deniz Piyadeleri'ne ait bir F/A-18C Çarşamba günü İngiltere'de düştü. Uçağın plotu Binbaşı Taj SAREEN hayatını kaybetti. Uçak Ortadoğu'da görev yaptıktan sonra eve dönme yolunda olan altı F / A-18C uçaından biriydi. Bahreyn'den Kaliforniya Miramar'a kadar sürecek yolculuk için uçakların rotası İngiltere üzerinden geçmekteydi.

RAF Lakenheath'dan 10:30'da kalkışından kısa süre sonra Shippea Hill yakınlarındaki Kırmızı Göletler bölgesine düştü. Bir görgü tanığına göre uçak, düşmeden önce yakınlardaki binalara çarpmamak için manevralar yapmaya çalışıyordu. Kazada hayatını kaybeden  Binbaşı Taj SAREEN'nin cansız bedenini kızkardeşi teşhis etti. Neredeyse 11 yıldır ABD Deniz Piyadeleri bir pilot oldu olan SAREEN bir kız çocuk babasıdır.

Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor. Diğer beş uçak, İskoçya'da RAF Lossiemouth yönlendirildi.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kuveyt Gözünü Yeni Hornet'lere Dikti
« Yanıtla #61 : 26 Ocak 2016, 13:00:32 »
Kuveyt Gözünü Yeni Hornet'lere Dikti

Kuveyt, Washington'un uzayan onay sürecine rağmen yaşlanan uçaklarının yerine yeni F/A-18E/F Super Hornet uçakları almak istiyor.

Kuveyt Hava Kuvvetleri Komutanı Abdullah Al Foudari, "Süper Hornet bizim için en iyi çözümlerden biridir" dedi. 2030-240 yılları arasında ömürlerini dodurmaya başlayacak olan eski F-18 uçaklarının yerine bir çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

ABD sanayi yöneticileri ve askeri yetkililere göre  28 Boeing F/A-18E/F savaş uçağı Kuveyt'e  yaklaşık 3 milyar dolara mal olacak. Stratejistlere göre Suudi Arabistan ve İran'ın neden olduğu bölgesel gerilimlerin ortasında kalan Kuveyt'in önemi giderek artıyor. Kuveyt ayrıca Suudi Arabistan öncülüğündeki Yemen'deki oluşuma karşı gerçekleştirilen koalisyonun bir üyesi.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: F/A-18 HORNET
« Yanıtla #62 : 26 Ocak 2016, 13:40:02 »
Kuveyt borsası, bu satışın kaderini belirleyecek. Mazallah iner, çıkar, çöker...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Finlandiya'nın F/A-18C Uçakları Emekliliğe Hazırlanıyor
« Yanıtla #63 : 27 Nisan 2016, 00:13:21 »
Finlandiya'nın F/A-18C Uçakları Emekliliğe Hazırlanıyor

Finlandiya, yaşlanan F/A-18C uçaklarının önümüzdeki 10 yıl içerisinde yerini alacak uçağı seçiyor.

Finlandiya Hava Kuvvetleri şu an 50 kadar F/A-18C uçağı ile uçuyor. Finlandiya'nın Savunma Kuvvetleri Lojistik Bölümü; mevcut F / A-18 filosu yerine yeni uçakların satın alınması için Bilgi İsteği (RFI) gönderdi. Finlandiya Savunma Bakanlığı; bilgi isteğinin Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İngiltere ve İsveç savunma yetkililerine gönderildiğini duyurdu. RFİ gönderilen firmaların bu yıl sonuna kadar uçak, aviyonikler,  silah ve servis hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi içeren cevaplarını vermeleri bekleniyor. Finlandiya hükümeti bu bilgileri temel alarak 2018 yılında teklifleri değerlendirmeyi ve 2021 yılında seçimini gerçekleştirdiği uçak için sözleşme imzalamayı düşünüyor. H-X Projesi olarka adlandırılan bu tedarik çalışmasındna sonra teslimatların 2025 yılında başlaması planlanıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Ynt: F/A-18 HORNET
« Yanıtla #64 : 27 Nisan 2016, 23:16:25 »
Finler büyük ihtimal yine çift motorlu güçlü uçak alacak malum silah kısıtlaması var soviyetlerle yapılan anlaşmadan dolayı,Typhoon için İngilizlerle baş vurmuşlar buda ilginç ben Almanlara yakın zannederdim onları demek değilmiş
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İki savaş uçağı havada çarpıştı
« Yanıtla #65 : 27 Mayıs 2016, 00:22:15 »
AA
26 Mayıs 2016 - 20:34Son Güncelleme : 26 Mayıs 2016 - 21:24

ABD'de iki savaş uçağının deniz üzerinde çarpıştıktan sonra düştüğü bildirildi.

ABD Sahil Güvenlik yetkilileri, F/A-18 tipi savaş uçaklarının Kuzey Carolina'nın 25 deniz mili açığında Atlas Okyanusu'na düştüğünü, her iki uçakta toplam 4 pilot bulunduğunu belirtti.

Pilotların bir balıkçı teknesi yardımıyla denizden çıkarılarak helikopterle hastaneye götürüldüğü açıklandı. Pilotların durumu hakkında bilgi verilmedi. Amerikan medyası, pilotların hafif yaralı olduğunu bildirdi.

Uçakların düştüğü yerin Oceana Donanma Hava Üssü'nde konuşlu jetlerin sıkça eğitim uçuşu yaptığı bir bölgede olduğu ifade edildi. Uçakların neden düştüğü hakkında henüz açıklama yapılmadı.

http://www.hurriyet.com.tr/iki-savas-ucagi-havada-carpisti-40109517

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
BİR GÖSTERİ UÇAĞI DAHA DÜŞTÜ
« Yanıtla #66 : 03 Haziran 2016, 08:50:49 »
BİR GÖSTERİ UÇAĞI DAHA DÜŞTÜ

ABD'de gösteri uçuşlarında kullanılan bir savaş uçağının düşmesinden (http://www.defenceturk.com/index.php?topic=43.new#new)  iki saat sonra bir gösteri uçağı daha düştü.

Tennessee eyaletinde bu hafta sonu gösteri yapmaya hazırlanan ABD Donanmasına ait "Mavi Melekler" (Blue Angels) adlı hava gösteri ekibinde yer alan F/A-18 tipi bir savaş uçağının, Smyrna kentinden prova için kalktıktan kısa süre sonra düştüğü bildirildi.

Uçağın düşüş nedeni hakkında henüz açıklama yapılmazken, olayda bir kişinin öldüğü belirtildi. Ölen kişinin kimliği hakkında bilgi verilmedi. Ekipteki diğer uçakların havaalanına güvenli şekilde indiği ifade edildi.

ABD Hava Kuvvetleri Akademisinin mezuniyet töreninde gösteri yapan Hava Kuvvetlerine bağlı "Thunderbirds" adlı akrobasi ekibinin bir uçağı da Colorado Springs kentinde düştü. Törendeki gösteriyi tamamladıktan sonra kentin birkaç kilometre dışına düşen uçağın pilotunun kendisini uçaktan fırlatmayı başardığı açıklandı.

Mezuniyet törenine ABD Başkanı Barack Obama da katıldı. Obama'nın uçağın düştüğü sırada törende olduğu bildirildi.
http://www.hurriyet.com.tr/toren-sirasinda-ucak-dustu-40112537

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Deniz Piyadelerine Ait F/A-18 Düştü
« Yanıtla #67 : 31 Ekim 2016, 16:54:49 »
Deniz Piyadelerine Ait F/A-18 Düştü

ABD Deniz Piyadelerine ait bir F/A-18 Hornet savaş uçağı, bu uçaklarla yaşanan kazaların ardından savaş uçağı güvenliği ile ilgili soruların yükseldiği bir dönemde, Kaliforniya'da bir hava üssünde düştü ve yandı.

Olay Salı günü gerçekleşti. Hornet pilotu, Twentynine Palms'da bulunan Deniz Piyadeleri Hava Yer Savaş Merkezi'ne acil iniş yapmak isterken kaza gerçekleşti. Uçak, Güney Carolina'daki  Deniz Piyadeleri Hava Üssü Beaufort Marine 31. Uçak Grubuna aitti. Los Angeles'in yaklaşık 140 mil doğusunda bulunan bu ana üs, genellikle ABD genelindeki askeri pilotların eğitimi için kullanılmaktadır. Askeri yetkililere göre pilot küçük yaralarla hastaneye kaldırıldı.

Bir F/A-18 savaş uçağının yaklaşık maliyeti 58 milyon dolar ve ABD Deniz Kuvvetlerine göre ABD havacılık birimlerinde bulunan diğer uçaklara göre uçuş saati başına daha az maliyeti bulunuyor. Ancak kazaların artması savaş pilotu eğitiminin sorgulanmasına yol açtı. Ekim 2014 ve Nisan 2016 tarihleri arasında, ABD Deniz Kuvvetleri Donanma Emniyet Merkezi tarafından açıklanan verilere göre, savaş uçağı kazası sonucu oluşan hasar kaybı  1 milyar $'a ulaştı.

ABD Donanması'nın Mavi Melekler hava akrobasi ekibine ait bir F/A-18 Hornet savaş uçağı Haziran ayında düşmüş ve bir pilot hayatını kaybetmişti. Deniz Piyadelerine ait bir AV-8B Harrier East Coast'da düşmüş ve 62.800 milyon dolar zarara neden olmuştu. Mayıs ayında ABD Deniz Kuvvetlerine ait iki F/A-18 Hornet havada çarpışıp düşmüştü.

Deniz Piyadeleri komutanı yardımcısı General John Paxton, finansman yetersizliği nedeniyle Amerikan pilotlarının ciddi seviyede yetersiz eğitim aldıkları uyarısında bulunmuştu.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #68 : 10 Kasım 2016, 08:26:59 »

DHA10 Kasım 2016 - 01:59Son Güncelleme : 10 Kasım 2016 - 07:16

ABD’de eğitim sırasında iki savaş uçağı havada çarpıştı. Pilotlardan biri, uçağı kazaya rağmen askeri üsse indirdi.

ABD’nin California eyaletine bağlı San Diego kenti açıklarında, Pasifik Okyanusu üzerinde eğitim uçuşu yapan iki F/A 18 savaş uçağı havada çarpıştı.

Uçaklardan biri, kazaya rağmen uçağı North Island üssüne indirmeyi başardı. İkinci uçaktaki pilot ise fırlatma koltuğu ile kendini kurtardı. Arama kurtarma çalışmaları sonucu bulunan pilotun durumunun iyi olduğu açıklandı.

Miramar Üssü’nden eğitim uçuşu için havalandıktan sonra havada çarpışan uçakların kazası ile ilgili inceleme başlatılacağı belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/iki-savas-ucagi-havada-carpisti-40273549?_sgm_source=40273549&_sgm_campaign=scn_a0046116293a0000&_sgm_action=click

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kuveyt'e Yeni F/A-18E/F Uçakları
« Yanıtla #69 : 18 Kasım 2016, 17:11:58 »
Kuveyt'e Yeni F/A-18E/F Uçakları

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı 40 adet F/A-18E/F Super Hornet savaş uçaklarının Yabancı Askeri Satışlar Programı aracılığıyla satışını onayladı. Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı (DSCA) 10.1 milyar dolar tahmini değeri bulunan olası satışın onaylandığı 17 Kasım 2016'da duyurdu.

Kuveyt Hükümetinin talebiyle onaylanan satış şunları içeriyor;

32 adet F/A-18E F414-GE-400 motorlu savaş uçağı,
8 adet F/A-18F F414-GE-400 motorlu savaş uçağı,
8 adet yedek F414-GE-400 motor
24 adet motor modülü,
41 adet AN / APG-79 Aktif Elektronik Tarama Dizi (AESA) Radarı;
44 adet M61A2 20mm Silah
45 adet AN/ALR-67 (V) 3 Radar Uyarı Alıcısı;
240 adet LAU-127E /A Güdümlü Füze Lançeri;
45 adet AN/ALE-47 Karşı Önlem Dağıtım Sistemi;
12 adet AN/AAQ-33 SNIPER İleri Hedefleme Podu;
48 adet Kaska Monteli İşaretleme Sistemi (JHMCS);
45 adet AN/ALQ-214 Radyo Frekansı Karşı Önlem Sistemleri; ,
45 adet AN/ALE-55 Çekili Hedef;
48 adet Link-16 Sistemi;
8 adet Konformal Yakıt Deposu;
14 adet AN / ASQ-228 ATFLIR Sistemi,
ARC-210 telsizler;
Dost veya DüşmanTanımlama  (IFF) sistemleri;
AN/AVS-9 Gece Görüş Gözlükleri (NVG);
Lançerler (LAU-115D / A, LAU-116B / A, LAU-118A);
Havadan yere AGM-88 füzeleri için Komuta Fırlatma Bilgisayar (CLC);
ANAV/MAGR GPS Navigasyon;
Ortak Görev Planlama Sistemi (JMPS);
Uçak yedek parçaları; Uçak Silahlanma Donanımı (AAE); Destek ekipmanları; Hava aracı / bakım eğitimi; Yüklenici mühendislik teknik servisi; Lojistik teknik hizmetler; Mühendislik teknik hizmetleri; Diğer teknik yardım; Yüklenici lojistik desteği; Uçuş test hizmetleri; Depolama ve koruma; Uçak nakli; Tamir Edilebilir (RoR) Onarımı; Destek sistemleri ve ilişkili lojistik; Eğitim yardımcıları ve cihazları; yedek parçalar; Teknik veriler Mühendislik Değişim Önerileri; Aviyonik yazılım desteği; yazılım; Teknik yayınlar; Mühendislik ve program desteği; ABD hükümeti ve yüklenici mühendisliği; Teknik ve lojistik destek hizmetleri...

DefenceTurk.com
DSCA resmi İnternet sitesinden alınmıştır.