Gönderen Konu: F/A-18 HORNET  (Okunma sayısı 67163 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Evlerin üzerine F-18 düştü
« Yanıtla #50 : 07 Nisan 2012, 09:04:02 »

Binalar yandı, pilotlar kurtuldu
07 Nisan 2012 Cumartesi, 00:42:44
Evlerin üzerine F-18 düştü!

ABD'nin doğusundaki Virginia eyaletinde bir F-18 avcı uçağının evlerin üzerine düştüğü bildirildi.

Amerikan Deniz Piyade Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, savaş uçağının iki kişilik mürettebatının kendisini fırlatarak kurtulduğu belirtildi.

Amerikan CNN televizyonu da savaş uçağının düşmesi sonucu yerde bir kişinin alevlerin yarattığı dumandan etkilendiğini ve hastaneye kaldırıldığını duyururken, görüntülerde en az 4 binanın alevler içinde olduğu dikkat çekti.

AA
http://www.haberturk.com/dunya/haber/731778-evlerin-uzerine-f-18-dustu
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #51 : 07 Nisan 2012, 11:47:25 »
İşte TÜRK pilotlarıyla amerikan pilotları arasındaki fark biri evlerin üstüne düşürür pilotumuz ise kendini feda eder fakat asla korumakla yükümlü olduğu vatandaşının kılına zarar gelemesini engeller.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #52 : 07 Nisan 2012, 15:07:53 »
İşte TÜRK pilotlarıyla amerikan pilotları arasındaki fark biri evlerin üstüne düşürür pilotumuz ise kendini feda eder fakat asla korumakla yükümlü olduğu vatandaşının kılına zarar gelemesini engeller.
Evet bu fedakarlığı yapıp hayatını kaybeden pilotlarımız var  :( mekanları cennet olsun  lakin bazen  olaylar tamamen kontrolden çıkabilir  , afkanistanda  düşen helikopterimiz  2 katlı bir evin üzerine düştü  malesef  şehitlerimizle birlikte  sivillerde  hayatlarını kaybetti , kısacası bazen olaylar  kontrolümüzün dışında olabilir

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Avustralya'ya Yeni Hornetler
« Yanıtla #53 : 01 Mart 2013, 18:09:14 »
Avustralya'ya Yeni Hornetler

Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, 27 Şubat'da Yabancı Askeri Satış Kongresinin  Avustralya'ya ilgili ekipman, parça, eğitim ve  için lojistik desteğin da dahil olduğu, 3.7 milyar $ tahmini maliyeti olan olası 12 kadar F/A-18 E/F Super Hornet uçağı ve 12 EA-18G Growler uçağı satışını onalyladığını duyurdu.

Avustralya Hükümeti 12 adet F/A-18 E / F Super Hornet uçağı ve 12 adet EA-18G Growler uçağının yanı sıra, 54 adet F414-GE-402 motorları (48 adet yüklü ve 6 adetyedek), 35 adet AN/APG-79 Radar Sistemleri, 70 adet AN/USQ-140 Fonksiyonlu Bilgi Dağıtım Sistemi Düşük Hacimli Terminalleri (MIDS-LVT) veya RT-1957 (C) / USQ-190 (V) Müşterek Taktik Telsiz Sistemleri, 40 adet AN / ALQ-214 Entegre Önlemler Sistemleri, 24 adet AN/ALR-67 (V) Setler Alma 3 Elektronik Harp Önlemler, 72 adet LAU-127 Güdümlü Füze Lançeri, 15 adet M61A2 Vulcan Toplu, 32 adet AN/AVS-9 Gece Görüş Gözlüğü veya Gece Görüş Cihazı , 40 adet AN/APX-111 Kombine Interrogator Transponderler, 80 adet AN/ARC-210/RT-1990A (C) Haberleşme Sistemi, 100 adet KG-60 Dijital Yönetim Cihazı, 36 adet Hassas Navigasyon Sistemi, 30 adet AN/AYK-29 (V ) Dapıtımlı Hedefleme Sistemi, 4 adet AN/PYQ-21 DTS Görev Planlama sistemi, 24 adet AN/ASQ-228 Advance Targeting Forward Looking Infrared (ATFLIR) Podu, 40 adet AN/PYQ-10 Basit Anahtar Yükleyici, 80 adet KIV-78 Mod 4/5 Modül, 48 adet COMSEC Yönetimi İş İstasyonu (CMWS), 24 adet AN/ALE-47 Elektronik Harp Sistemi, 80 adet Ortak Kaska monteli işaretleme Sistemi (JHMCS), 400 adet AN/ALE-55 Fiber Optik Çekili Decoya da gereksinim duyuyor.

Ayrıca sistem entegrasyonu ve testi, alet ve test cihazları, destek ekipmanları, yedek ve onarım parçaları, yayın ve teknik doküman, personel eğitimi ve eğitim araçları, uçak nakli ve yakıt desteği de  ABD Hükümeti ve yüklenici teknik yardım ve diğer ilgili unsurları dahil lojistik ve program desteğine dahil.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: F/A-18 HORNET
« Yanıtla #54 : 05 Mayıs 2013, 15:56:07 »
Avustralya'nın F/A-18 Kararı

Başbakan Julia Gillard ve Savunma Bakanı Stephen Smith Avustralya'nın hava muharebe yeteneği güçlendirmek için attığı adımları açıkladı.

Hükümet Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) için geçiş dönemi boyunca Avustralya'nın hava muharebe yeteneği sağlamak için mevcut hava muharebe görevindeki mevcut 24 adet F/A-18F Super Hornet uçağından oluşan operasyonel filoyu korumaya karar verdi. Ayrıca bu 24 uçağın 12 adedini Growler konfigürasyonuna dönüştürmeyi ve 12 adet de yeni F/A-18G Growler uçağı almaya karar verdi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Geliştirilmiş SUPER HORNET Deneme Uçuşunda
« Yanıtla #55 : 30 Ağustos 2013, 10:10:58 »
Geliştirilmiş SUPER HORNET Deneme Uçuşunda

Boeing'in F - 15SE Silent Eagle uçağı çalışmasının F/A-18 uçağına uyarlanması ile geliştirilen "Gelişmiş Süper Hornet", 5 Ağustos'da deneme uçuşlarına başladı. Radar izini düşürmeye yönelik bazı değişikliklere sahip Gelişmiş Süper Hornet, üst kısmına yerleştirilen sökülebilir yakıt tankları ( CFT ) ve gövde altına merkeze yerleştirilen kapalı bir silah podu ( EWP ) ile uçuşunu gerçekleştirdi.

Uçuş videosu >> http://bcove.me/nee7lsts

Kapalı silah podu dahil gerçekleştirilen radar izi düşürme çalışmaları ile uçağın radar izi, şu an ABD donanmasınn kullanımında olan Süper Hornet uçaklarının %50'si seviyesinde. CFT kullanımı ile uçağa yaklaşık 3500 kg ek yakıt sağlanması sonucu şavaş yarı çapı da 130 deniz milinin üzerine çıkmış durumda. Gelişmiş Süper Hornette kullanılan CFT'ler birkaç küçük değişiklikle diğer Süper Hornetlerde de kullanılabilirler.

Boeing ve Northrop Grumman tarafından geliştirilen uçak, takım ortakları GE Aviation ve Raytheon sayesinde geliştirilmiş motor, dahili kızılötesi arama ve izleme ve de yeni nesil kokpite sahip.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2013, 10:28:05 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #56 : 01 Eylül 2013, 12:38:28 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #57 : 01 Eylül 2013, 12:40:02 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Finlandiya F/A-18 Uçakları Emekliliğe Yakın
« Yanıtla #58 : 21 Ekim 2014, 04:21:30 »
Finlandiya F/A-18 Uçakları Emekliliğe Yakın

F/A-18C/D HORNET (Finnish Air Force)

Finlandiya Savunma Bakanlığı, Finlandiya'nın gelecekte ne tür bir savunma sistemine ihtiyacı olacağını araştırmak için bir çalışma gurubu görevlendirdi. Finlandiya Hava kuvvetleri'nde 1995' yılından itibaren görev yapan artık yaşlanma sınırında olan F/A-18 uçaklarının önümüzdeki 10 yıl içerisinde değiştirilmesi gündemde. Bu değişimin maliyetinin yaklaşık 6 milyar Euro olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle mevcut filoların ömürlerinin uzatılması için bir modernizasyon gerçekleştirme seçeneği de araştırıyor.

Finlandiya Milli Savunma Bakanlığı'nda alımlardan sorumlu Lauri Puranen, "Bugün 30 yaşında bir Formula 1 aracı nasıl yarışamazsa, 30 ayşında bir savaş uçağının da görevini yapamayacağını anlamamız gerekiyor. Ön çalışma gurubu hangi tip uçakların kullanılacağı veya sayılarını araştırmıyor. Komşu Norveç yeni nesil F-35'i seçti. Yüksek fiyat etiketine rağmen yeni nesil savaş uçağı Finladiya'nın favori tercihi gibi görünüyor. Yeni savaş uçakları önümüzdeki on yıl içinde en pahalı savunma tedariği olacak ve 2030'da yerlerini alacaklardır"  dedi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kanada CF-18 Uçaklarının Ömrünü Uzatacak
« Yanıtla #59 : 23 Eylül 2015, 14:35:22 »
Kanada CF-18 Uçaklarının Ömrünü Uzatacak

Kanada Milli Savunma Bölümü, Harper hükümetinin yeni bir savaş uçağı ihalesi konusundaki başarısızlığı ve Amerikan Lockheed Martin F-35 stealth savaş uçaklarının büyük ölçekli üretimdeki gecikmeler nedeniyle mevcut CF-18 savaş uçaklarının ömrünü 5 yıl kadar daha uzatmak için çalışmalara başladı.

Bakanlığın Savunma Tedarik Rehberinin yeni yayınlanan sayısında "Kanada Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarının operasyonel yeteneklerinin devamılığını sağlamak amacıyla; Milli Savunma Bakanlığı CF-18 filolarının ömrünü 2025 yılına uzatmak için modernizasyon çalışmaları planlıyor" diyor. Bu modernizasyon çalışmalarının maliyetinin 250-499 milyon Kanada doları arasında olacağı tahmin ediliyor.

DefenceTurk.com