Gönderen Konu: F/A-18 HORNET  (Okunma sayısı 68569 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
Ynt: F/A-18 HORNET
« Yanıtla #120 : 16 Mayıs 2020, 14:41:15 »
Uygun fiyatliysa bir bakalim derim. F4 filosu hasat oldu.

Soyle az kullanilmis bir 200 adet...

200 adetten ne olur canim ?

400 olsun.

O kadar pilot cikarabilecek misin?

F-18 ler karsi mesafeli degilim. MMU´larin envantere girmesine kadar F-4 lerin yerine cift motorlu olarak iyi alternatif olur. 200 adet bana biraz ucuk geldi veyahut 200 adeti alalim 70 tanesini operasyonel duruma getirelim. Geri kalanlar yedek ünite olarak kalsin.

Körfez savasinda Hornetler bir arada süperstar olmuslardi.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #121 : 16 Mayıs 2020, 14:59:24 »
Türkiye ya F-16 alır ya da hiçbir uçak almaz...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #122 : 16 Mayıs 2020, 15:00:30 »

Neden?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #123 : 16 Mayıs 2020, 15:13:09 »
Biz 200 F-18 parasıyla (yarı fiyata verseler bile) MMU'yu bitiririz Uyvar hocam.
Siz benden iyi biliyorsunuz ki bizimkiler bu uçakları alırsa iyice gevşer , rahatlar MMU , HÜRJET projesini iyice öteler...

Önceden de çok yazdım ; kim bu saatten sonra MMU'nun yapılmasını engeller , iptal ederse en büyük vatan haini , emperyalist uşağıdır...

Afedersin ama zor bitirirsin. Motoru amerikan degil mi o herzenin?! Cift f16 motorlu ucak hayalleri kuruyorsunuz. O da Tai ne kadara mal ederse. Ve emin ol hic ucuza mal edemez!

Bae'ye 10'da 1'i fiyatina mrap satti bu adamlar. Ayni fiyata f18 satsinlar 1 dakka dusunmem. Bana vatan haini diyenin de alnini karislarim!

Yeter artik, bu devlet beyaz turklerin arpaligi degil!!!

Hocam size vatan haini diyen mi oldu  :D :D :D
Yerli savunma sanayine sahip olmamızı istemeyenler için kullandım o sözü... Sakın yanlış anlamayın... Yahu lafımı nerden alıp nereye götürdünüz ...

200 F-18 yerine 36 F-16V'yi parasıyla satsın yeter...

J 20 verelim abime.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #124 : 16 Mayıs 2020, 15:37:35 »

Neden?

Hocam paramız  yoktu , artık hiç yok da ondan...

Başka tip bir uçak için ( F-18 ) altyapı,pilot eğitimi,simulasyon,yedek parça stoğu,teknisyen eğitimlerini karşılayacak para yok. Olsa zaten MMU,Hürjet hızlanır...

Alt yapı , pilot  eğitimi (simulasyon vb) , tecrübe , yedek parça vb. olarak tamamen hakimiz hatta kendi mühimmatımızı bile koyabiliyoruz... Bu özelliklere sahip 21. yüzyıla uygun tek uçağımız F-16. 

Yapılacak EN AKILLICA şey F-4'lerin yükünü bir süre daha çekecek sayıda F-16 almak

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #125 : 16 Mayıs 2020, 16:15:52 »

Neden?

Hocam paramız  yoktu , artık hiç yok da ondan...

Başka tip bir uçak için ( F-18 ) altyapı,pilot eğitimi,simulasyon,yedek parça stoğu,teknisyen eğitimlerini karşılayacak para yok. Olsa zaten MMU,Hürjet hızlanır...

Alt yapı , pilot  eğitimi (simulasyon vb) , tecrübe , yedek parça vb. olarak tamamen hakimiz hatta kendi mühimmatımızı bile koyabiliyoruz... Bu özelliklere sahip 21. yüzyıla uygun tek uçağımız F-16. 

Yapılacak EN AKILLICA şey F-4'lerin yükünü bir süre daha çekecek sayıda F-16 almak
Bende uçak alınacaksa F-16V alınması taraftarıyım ama F-18'ler de 2. El uçaklar. Ucuz alternatif diye alınır zaten alınsa. Yoksa sıfır F/A-18 Super hornet birim maliyeti 100 milyon civarı. Sıfır uçak için dediğin doğru.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #126 : 16 Mayıs 2020, 17:12:48 »
F-4’ün görevini başka bir uçağa verme hususunda biraz obsesif davranıyor olabilir misiniz?! Acaba bu kadar SİHA üretilmesinin sebebi bu boşluğu doldurmak olabilir mi?

Ayrıca MMU konusunda Amerikanın o motor ürettirmez üretemeyiz yau deyip alternatif olarak Amerikan uçağı alma fikri de çok farklı değil sanki. Ayrıca böyle spesifik şeylerde maliyet hesabı çok aranılmaz. Yılda 500 uçak üretip kullanan bir ülkesindir ve elinde motor seçenekleri vardır seçersin o ayrı ama biz konuya son kompartımandan biniyoruz. Amerikadan daha pahalıya üretsek de olur. Amerikaya güvenip uçak siparişi vermeyi gördük. F-35’lerimiz adamların elinde ve gık çıkaramıyoruz. Yarın savaşa girsen uçakların Amerikada. (Ha bu yüzden motor konusunda Amerikan F-110 yerine Rollsroyce motorunu tercih ederdim ama kimse bana sormuyor 😁)

F-18 konu başlığını da kirlettik. Ben MMU yapımına yetkililerin zorlanması amacıyla yüklü bir siparişe karşıyım.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #127 : 16 Mayıs 2020, 17:33:13 »
EJ-200 motoru 20200ibf / F-110 motoru 29000ibf gücünde...
RollsRoyce'un elindeki motorlar bizim güç isteklerimizi karşılamıyor...

Parasını verip abd'den F-16 almak başka birşey F-100 motorunu kopyalamak başka birşey...Sen olsan izin verir misin?

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #128 : 16 Mayıs 2020, 18:56:55 »
EJ-200 motoru 20200ibf / F-110 motoru 29000ibf gücünde...
RollsRoyce'un elindeki motorlar bizim güç isteklerimizi karşılamıyor...

Parasını verip abd'den F-16 almak başka birşey F-100 motorunu kopyalamak başka birşey...Sen olsan izin verir misin?

RollsRoyce'un Yeni bir motor tasarımı hakkında da girişimi vardı diye biliyorum. Önemli olan elimize bu motorun fikri haklarını verebilecek bir firma. Kalemotor’un %51 hissesinin olması önemli bir emareydi.

Parasını verip F-16 almak ile F-110 motorunu kopyalamak ayrı şeyler. Sana parasını verdiğin uçağı vermeyen adam projeye dair haklarını almadığın F-110 motorunda da aynı şeyi yapabilir. Amerika şu an tok satıcı modunda ahkam kesiyor. İngiltere o kadar değil.

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #129 : 16 Mayıs 2020, 20:21:55 »
RR yerine abd motoru seçimi aciliyetten oldu galiba. yoksa RR daha mantıklı bir partner, ortam üretim , kısıtlama yok, 3. ülkelere satabilirsin. lakin motorun gücü bizim isterlere göre düşük. yeni motor geliştirme süreci ve maliyeti bizi etkileyecekti.