Gönderen Konu: F/A-18 HORNET  (Okunma sayısı 24197 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +315/-47
ABD savaş uçağı düştü
« Yanıtla #90 : 12 Kasım 2018, 09:35:10 »
ABD savaş uçağı düştü

Amerikan donanmasına ait F/A 18 jeti Filipin Denizi'ne çakıldı, uçaktaki pilotların ikisi de kurtuldu. Reuters haberi 'son dakika' koduyla verdi.

Reuters haber ajansı, ABD savaş uçağının düştüğünü bildiriyor.

Amerikan donanmasına ait F/A 18 jeti Filipin Denizi'ne çakıldı, uçaktaki pilotların ikisi de kurtuldu.

Resmi açıklamaya göre, savaş uçağında mekanik bir problem yaşandı.

ABD donanması, Pazartesi günü gerçekleşen kazanın ardından soruşturma başlattı.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-abd-savas-ucagi-dustu-dunya-2776361/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +315/-47
ABD uçakları Japonya açıklarında çarpıştı
« Yanıtla #91 : 06 Aralık 2018, 08:46:43 »
ABD uçakları Japonya açıklarında çarpıştı

ABD Deniz Piyadelerine ait iki askeri uçağın Japonya açıklarında çarpıştığı bildirildi.

Deniz Piyadeleri Komutanlığından yapılan açıklamada, Japonya'nın Iwakuni Deniz Piyadeleri Hava Üssünde konuşlu KC-130 tipi tanker uçağı ile F/A-18  tipi savaş uçağının eğitim uçuşu sırasında çarpıştığı ve uçakların düştüğü  belirtildi.

Açıklamada "6 Aralık'ta (Japonya saatiyle) 02.00'de Japonya'nın 200  mil açıklarında kazaya karışan ABD Deniz Piyadeleri uçaklarına yönelik arama  kurtarma çalışmaları devam ediyor. Kazada yaralanan bir personel Japon Deniz  Savunma Kuvvetleri tarafından kurtarıldı." ifadesine yer verildi.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-abd-ucaklari-japonya-dunya-2790366/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +315/-47
Ynt: F/A-18 HORNET
« Yanıtla #92 : 06 Aralık 2018, 12:43:15 »
Bu kazada 7 kişi kaybolmuş. Birini bulmuşlar ve hastaneye kaldırmışlar. Diğerlerini aramaya devam ediyorlar.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +91/-9
  • DefenceTurk.com
Avustralya’nın F/A-18’lerini Kanada aldı
« Yanıtla #93 : 22 Şubat 2019, 19:54:23 »
Kanada’nın uzun süren savaş uçak arayışları bütçeye takılmıştı. Kanada F-35 almak yerine farklı bir yola başvurdu. Avustralya ile anlaşma yapan Kanada, hizmetten çıkartılan F/A-18’in ilk serisi olan A modeline talip oldu. İlk iki uçak geçtiğimiz gün Kanada topraklarına ulaştı.

Kanada ve Avustralya arasında yapılan anlaşma kapsamında Avustralya Hava Kuvvetleri’nde görev yapan 18 adet Hornet uçağı Kanada’ya verilecek. Uçakların Kanada’da gerekli incelemeleri ve bakımları sonrasında Kanada Hava Kuvvetleri’nin F/A-18 filosunda görev yapmaya hazır hale getirilecek.

TESLİMAT 2021’DE TAMAMLANACAK

Avustralya’dan Kanada’ya F/A-18 Hornet teslimatlarının 2021 yılında sonlanması planlanıyor. Kanada’nın Cold Lake Hava Üssü’ne inen uçakların Avustralya Hava Kuvvetleri renklerinde olduğu görülürken, uçakların çalışmaların tamamlanmasının ardından Kanada renklerinde görev yapacağı öğrenildi.

F/A-18 DAHA EKONOMİK ÇÖZÜM

Projede uçaklara Kanada toplam 90 milyon dolar ödeyecek. Ancak bu uçaklar Kanada’da büyük bakım ve modernizasyondan geçirilecek. Toplam bütçenin 500 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Kanada bu uçakları 20 yıl daha kullanmayı hedefliyor.

http://www.kokpit.aero/kanada-ikinci-el-savas-ucagi