Gönderen Konu: Haberler  (Okunma sayısı 14588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Haberler
« : 20 Mart 2015, 13:01:19 »
Tübitak Bilgem'den hakikaten çok gerekli bir radar.Hava alanları ve hava trafiğinin takibi gittikçe zorlaşırken bu alanda yerli bir ürün iyi oldu.1000 hava izini takip kapasitesi ile yurtdışından da talibi olacaktır.Hayırlı olsun...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ile TÜBİTAK BİLGEM işbirliği ile 2010 yılında başlatılan “Kuş Radarı  (KUŞRAD) Ar-Ge Projesi” kapsamında geliştirilen Milli Gözetim Radarı,  ICAO ve EUROCONTROL tavsiye ve standartlarına uygun olarak tasarlandı.

Dünyada yaygın olarak kullanılan PSR (Primary Surveillance Radar- Birincil Gözetim Radarı)’ın tüm teknik özelliklerine sahip bulunan Milli Gözetim Radarı,  aynı anda 1000’e kadar hedefin takibini yapılabilme özelliği ile dikkat çekiyor. Milli Gözetim Radarının, ihtiyaç duyulan havalimanlarına kurulması ve ardından da yurtdışına pazarlanması planlanıyor.

SİVİL VE ASKERİ AMAÇLI KULLANILABİLİYOR

Sivil veya askeri hava trafik kontrolü ve yağış durumunu belirlemeyi amaçlayan temel gözetim radar (PSR) sistemi,  bir S-bant katı hal Doppler darbe radarı özelliğine sahip.

Radar ile eşevreli ileri sayısal işaret işleme yöntemleri ile farklı hava koşullarında 60 deniz mili menzilde hava taşıtlarının tespiti ve takibi gerçekleştiriliyor. Bu sistem ile hassasiyet zaman kontrolü (STC) uygulaması, adaptif kargaşa haritası ve Doppler süzgeçleri ile hareketli hedef tespiti (MTD) ve kargaşa azaltma işlemleri gerçekleştirilmekte, aynı anda 1000’e kadar hedefin takibi yapılabilmekte. Ayrıca, sistemdeki yağış kanalı ile 4°’ye 2 deniz mili çözünürlükte 6 kademeli yağış şiddeti bilgisi ve yağış bölgelerinin 2 boyutlu konumu elde edilebilmektedir.

AR-GE PROJELERİNE YURTDIŞINDAN İLGİ VAR

Diğer hizmet alanlarında olduğu gibi ARGE’de de önemli atılımlar gerçekleştiren DHMİ, bu konuda TÜBİTAK SAGE ile birlikte çalışıyor. Projeler, uluslararası teknoloji fuarlarında büyük ilgi uyandırıyor, beğeni topluyor.

Son olarak İspanya`nın başkenti Madrid’de açılan Hava Trafik Yönetimi (ATM) Dünya Havacılık Fuarı (World Exhibition)'da sergilenen Kuş radarı, ATC Simülatör, Hava Aracı takip sistemi ve Hava Trafik Kontrolörü seçme yazılımı ve Uçuş Bilgi Sistemi ARGE Projeleri, DHMİ standını gezenler tarafından ilgi ile incelendi.

http://kokpit.aero/milli-gozetim-radari-hazir

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Hava savunma sisteminde devrim gibi proje...
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2016, 09:32:59 »

Türk hava savunma sisteminde devrim gibi proje!
Türk ordusu, dünyanın en gelişmiş coğrafi yer tabanlı hava savunma sistemine geçiyor. Yerli yazılımların kullanılacağı sistem için ihale süreci başlıyor. Sistem arama kurtarma çalışmalarında da önemli rol oynayacak.
http://kokpit.aero/hava-savunma-sentetik-sistem

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Haberler...
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2016, 12:08:35 »
cabatli_53

Aselsan new radar projects:

-Serdar 4M Coastal watch radar
-Serdar 7M Coastal watch radar
-Naval 3D serach radar (Hazar)
-Kalkan-G Air Defence Radar (2017)
-Counter Battary radar (2019) (Cobra equivalent)
-Early Warning Long range Air Defence Radar projects (2020)
-CAFRAD complex (~2020)
-Gokturk-3 SAR
-F-16 SAR Pod Radar project (~2017)
-Air Traffic radar
-F-16 AESA (2019-2020)
-TF-X AESA (2022-23)

Serdar 7M.

Sar Pod.

Kalkan G.

Aselsan CBR.

Combat-Master said:
I remember Gokturk-3 was expected to be launched in 2019.

Cabatli_53
In time line, It seems around 2020's. Most probably, Launching of G-3 will delay a little bit.

http://defence.pk/threads/turkish-radar-ew-programs.77790/page-21

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Haberler...
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2016, 16:41:02 »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Haberler...
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2016, 13:51:20 »

Hava Savunma Telsiz Ağı Projesi başarıyla ilerliyor.

Onur Mühendislik, Hava Savunma Telsiz Ağı Projesi kapsamında gerçekleştirilen kabul testlerini tamamladığını açıkladı.

Onur Mühendislik tarafından yapılan açıklamada, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ile imzalanan sözleşme kapsamında 21 Mart 2012 tarihinde başlayan Hava Savunma Telsiz Ağı Projesi’nin Fabrika Kabul Testinden sonra en önemli adımlarından biri olan, 1’inci Grup Mevziler için Mevzi Kabul Testleri 10 Mart tarihinde başarı ile tamamlandı.

Bu aşamanın tamamlanması, Hava Savunma Telsiz Ağı Sisteminin, Hava Kuvvetleri tarafından kullanıma alınmasının ilk aşamasını oluşturuyor.

Hava Savunma Telsiz Ağı Projesi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan telsiz sistemlerinin, “noktadan noktaya” şeklinde olan mevcut entegrasyon yapısının ağ temelli bir konfigürasyona dönüştürülmesini amaçlıyor.

www.savunmaveteknoloji.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Haberler
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2016, 15:04:00 »
Bu iyi haber işte,bu tür bir sistemi satabilme başarısı göstermek gerçekten zordur.Muhtemelen Pakistan plase Azerbaycan diyorum,adet olarak sanırım 10-12 adet civarı bir miktardır.Hayırlı olsun tebrikler Aselsan.

Alıntı
Aselsan'dan 25 Milyon Dolarlık İmza

ASELSAN, bir yurt dışı müşteri ile ASELPOD Elektro Optik Hedefleme Sistemi entegre edilmesine ilişkin 25 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.

ASELSAN, bir yurt dışı müşteri ile ASELPOD Elektro Optik Hedefleme Sistemi entegre edilmesine ilişkin 25 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.

ASELSAN'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada bir yurt dışı müşteri ile ASELPOD Elektro Optik Hedefleme Sistemi entegre edilmesine ilişkin 25 milyon dolarlık anlaşma imzalandığı bildirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "ASELSAN ile bir yurt dışı müşteri arasında hava platformlarına ASELPOD Elektro Optik Hedefleme Sistemi entegre edilmesine yönelik olarak 10.06.2016 tarihinde 24.964.000,- ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalanmıştır".

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2016, 15:40:52 »
Hayırlı olsun.
Not: Plase??
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2016, 16:02:17 »
Plase:Pakistan değilse Azerbaycan olabilir demek :)

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2016, 21:23:44 »
Hayırlı olsun😀 Pakistanı bilmiyorum ama eğer Azerbaycan ise aselpod rus uçağına takılmasının önünde bir engel yok demektir. Öyleyse milli güdümlü mühimmatların Azerbaycan uçaklarına entegresi mümkün müdür?
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #9 : 13 Haziran 2016, 22:24:16 »
Muhtemelen Azerbaycan değil...