Gönderen Konu: Cobra Havanı  (Okunma sayısı 2647 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Cobra Havanı
« : 20 Mart 2015, 12:36:32 »
Cobra Havanı

İsviçreli savunma şirketi RUAG, yeni hava sistemi olan Cobrayı tanıttı. 120 mm'lik hava sistemi yarı otomatik doldurucu ile donatılmış durumda. Sistemin ayrıca elektronik sürücüler, vur ve kaç yeteneği, çoklu cephane özelliği ve balistik bilgisayarı da bulunuyor. Sistem herhangi bir hafif araca entegre edilebiliyor. Yeni nesil akıllı mühimmat da dahil farklı türlerdeki cephaneyi kullanabilen havanın menzili 5,6 mil.

Sistem ilk kez, geçtiğimiz ay Birleşik Arap Emirlikleri'nde gerçekleştirilen savunma fuarında sergilendi.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 20 Mart 2015, 16:01:37 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
Ynt: Cobra Havanı
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2015, 14:49:43 »
Bizdeki çakma 120 lik havanlar bile 10 km+ menzile sahip. Belkide çoklu cephane özelliği barut hakkını kısıtlıyor.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Cobra Havanı
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2015, 16:02:26 »
Bizdeki çakma 120 lik havanlar bile 10 km+ menzile sahip. Belkide çoklu cephane özelliği barut hakkını kısıtlıyor.

Oradaki birim mil, yanlış yazmışım yine. ;D ;D

Yani yaklaşık 9 km.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com