Gönderen Konu: Light Armed Helicopter/ LAH  (Okunma sayısı 2403 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Light Armed Helicopter/ LAH
« : 18 Mart 2015, 12:47:14 »
Airbus ile Kore Havacılık ve Uzay Sanayi Yeni Helikopter Anlaşması

Airbus Helicopters ve Korea Aerospace Industries, Güney Kore için askeri ve sivil helikopter geliştirme ve üretim anlaşmasında imza aşamasındalar. KAI'nin Güney Kore'deki Sacheon tesislerinde üretilecek olan helikopterler, Airbus'ın AS365B1 Dauphin, çift motorlu orta sınıf helikopterinin en son sürümüne dayalı H155 olarak adlandırılan helikopterler.

Yaklaşık değerinin 3 milyar ABD doları olduğu tahmin edilen anlaşmanın önümüzdeki 29 yıllık zamanı kapsayacağı düşünülüyor. Güney Kore için 214 hafif saldırı ve yaklaşık 100 kadar da sivil helikopter üretilecek. Sivil helikopterlerin 2020 yılında servise girmeye başlaması bekleniyor. Hafif saldırı helikopterlerinin de 2022 yılından sonra göreve başlamaları düşülüyor.

Airbus Helikopters ve KAI zaten şu an Güney Kore Ordusu ve hükümet kurumları için daha büyük olan KUH-1 Surion çift motorlu helikopterini gerliştirmek için ortak çalışıyorlar.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Light Armed Helicopter/ LAH
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2015, 19:13:08 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimiçi fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: Light Armed Helicopter/ LAH
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2019, 13:00:38 »
Hafif Silahlı Helikopter İlk Kez Uçtu

Kore Havacılık ve Uzay Sanayii (Korea Aerospace Industries/ KAI), Hafif Silahlı Helikopter (Light Armed Helicopter/ LAH) prototipinin ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Kore Cumhuriyeti Ordusu (Republic of Korea Army/ RoKA) için geliştirilen rotor platform 20 dakikalık bir deneme uçuşunun ardından testi tamamladı.

Helikopter, Safran Helicopter Engines ve Hanwha Techwin’in ortaklaşa geliştirdiği ve ürettiği iki adet Arriel 2L2 turbo şarjlı motorla destekleniyor. 200’den fazla LAH’a ihtiyacı olan RoKA, 2022-2023 yıllarında helikopterleri envanterine katmayı planlıyor.

Airbus H155 (eski adıyla EC155 B1) çift motorlu platform çerçevesinde geliştirilen LAH, roket podu taşımak için öngörülmüş saplama kanatları, yanı sıra burun monteli elektro-optik / kızılötesi sensör, gövde ve kuyruk füze uyarı alıcıları ile donatıldı. Burun altındaki taretli 20 mm Gatling tipi silah, LAH’ın temel özelliği olarak belirtiliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/hafif-silahli-helikopter-ilk-kez-uctu/8327/1