Gönderen Konu: BAYKAR  (Okunma sayısı 36367 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: BAYKAR
« Yanıtla #10 : 09 Şubat 2016, 13:03:05 »
Islak yatırma yöntemiyle kompozit malzemeler kullanılarak imal edilen hafif gövde. MRTP'ler de bu şekilde yapılıyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #11 : 10 Şubat 2016, 16:56:47 »
Diğer forumlarda verildiğine göre buraya koymakta sıkıntı olmaz sanırım,bahsettiğim Turbofan çalışmasına ait görsel.

Not:Görseller Savunma ve havacılık dergisinin 171.sayısından.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2016, 07:59:00 Gönderen: AVCI »

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #12 : 11 Şubat 2016, 16:34:08 »
Baykar makina övgüleri hak ediyor. Tainin karizması maalesef yerlerde sürünüyor. Tainin elindeki imkanlar ile Baykar makinayı karşılaştırmak bile mantıksız.
Heyecan ile Baykar makinanın projelerinin bitmesi bekleyeceğiz.  Rekabet her zaman iyidir. 

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #13 : 11 Şubat 2016, 18:20:36 »
Kafamda 2 sorubelirdi:Yalıçapkını nedir?Mam-c cirit üzerinden mi geliştiril-di/ecek?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #14 : 12 Şubat 2016, 11:46:33 »
Kafamda 2 sorubelirdi:Yalıçapkını nedir?Mam-c cirit üzerinden mi geliştiril-di/ecek?

Yalıçapkını silahlı TB-2 ye verilen isim.Üzerinde iki adet MAM-L veya dört adet MAM-C taşıyabiliyor.

MAM-L=Umtas üzerinden geliştirilmiş roket motoru bulunmayan 22,5 kg ağırlığında 8/10 kg harp başlığına sahip ve bırakıldığı irtifaya bağlı olarak 8 km ve üzeri menzile sahip lazer güdümlü bir mühimmattır.
MAM-C=Cirit füzesi ürerinden geliştirilen 8.5 kg ağırlığında 2,5 kg harp başlığına sahip roket motorsuz ve yarı aktif lazer güdümlü bir mühimmattır.Yine bırakıldığı irtifaya göre 8 km civarında menzillere ulaşabilir.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #15 : 12 Şubat 2016, 14:31:20 »
Teşekkür ederim üstad.

Mam-c ile ilgili olarak ,8,5 kglık bombanın üzerindeki atalet düşük olacaktır diye tahmin ediyorum(yanılıyor olabilirim,üstadlar daha iyi bilir) ve muhtemelan fazla salınım yapar,bu burumda cirit üzerindeki ufak finler yeterli olur mu sizce?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #16 : 12 Şubat 2016, 15:57:59 »
Mühimmat gövdesi değil Cirit üzerinden geliştirilen,elektronik birim ve güdüm sistemi.Gövde Umtas yapısı üzerinden ve muhtemelen aynı uçuş kumanda yüzeyleri (Finler) kullanılarak yapılmıştır.MAM-L ve MAM-C arasındaki iki temel fark,ağırlık ve güdüm sistemi.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #17 : 12 Şubat 2016, 17:00:50 »
Teşekkür ederim üstad

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Baykar...
« Yanıtla #18 : 14 Şubat 2016, 22:41:39 »

Bayraktar buyuk dusunuyor. Kesinlikle desteklenmeli. Tai ise Tfx olsun,tisu,atak, olsun direk o islerle yogunlasabilir.

http://monch.com.tr/TR,817/baykar-makina-male-iha-ve-mius-konsept-tasarimlarini-ta-.html
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2016, 22:43:19 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #19 : 15 Şubat 2016, 03:00:49 »
Mühimmat gövdesi değil Cirit üzerinden geliştirilen,elektronik birim ve güdüm sistemi.Gövde Umtas yapısı üzerinden ve muhtemelen aynı uçuş kumanda yüzeyleri (Finler) kullanılarak yapılmıştır.MAM-L ve MAM-C arasındaki iki temel fark,ağırlık ve güdüm sistemi.

Bahsettiğim fin durumunu Thales FF LMM'de kendini net göstermiş,bu durumda tahminen  Mam-c de bunun gibi birşey olacaktır...