Gönderen Konu: Murad Bayar'a ne oldu?  (Okunma sayısı 7584 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Murad Bayar'a ne oldu?
« : 04 Mart 2015, 12:35:48 »
Waff'ta actigim basligi burada da acip tartismak istiyorum.

Bilindigi gibi eski savunma sanayi mustesari Murad Bayar gorevden alindi (hatta bazi haberlere gore Katarda fuardayken gorevden alindigini ogrendi) ve yerine Ismail Demir atandi.

Simdi Hukumet istedigini gorevden alir istedigini atar tartismalarina girmek istemiyorum, sadece nedenleri ogrenmek amacim.

Benim gozumde (ve cogumuz boyle dusunuyoruz bence) gelmis gecmis en iyi SSM mustesari gorevden alindi ve maalesef ismini bile hatirlamakta zorluk cektigim Ismail Demir atandi (yigit yaptigi seylerle taninir, hatirlanir). Demek ki Ismail Demir'in (muhakkak ki degerli biridir, tartismak istemiyorum) bende pek hatirlanacak isler yapmis intibasi birakmamis ki ismini hatirlamakta zorluk cekiyorum.

Peki ne oldu da Murad Bayar gibi hizmeti herkez tarafindan takdir edilen, savunma forumlarinin fenomeni haline gelmis bir mustesar gorevden alindi? Ne yapiyor simdi, yoksa bircok degerli adam gibi pisi pisine harcaniyor mu?

Konu tartismaya acilmistir

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
Ynt: Murad Bayar'a ne oldu?
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2015, 15:29:50 »
Habere göre Murat bayar CHP den aday olmak istemiş.
Mevcut Ak parti tarafından SSM na atanmış birinin Chp adaylığı belkide bir GÖNÜL KOYMA olarak algılayabiliriz. Keşke müsteşar olarak kalsaydı. Eğer bir takım entrikalara kurban gittiyse üzülürüm. Başarılı ve kariyerli kişilerin maalesef düşmanı da çok oluyor.

http://www.yenisafak.com.tr/gundem/burokrat-adaya-davutoglu-freni-2072568
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2015, 16:04:45 »
Yaziklar olsun! Politik ve partizanlik ugruna degerli insanlar leblebi gibi harcaniyor.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2015, 16:38:33 »
Mesela Murat bayar görevden alındığında ilk izlenimim herhalde başarılı bir müsteşarı daha büyük görevler için alı koyuyorlar diye düşünmüştüm.

Normal olması gereken bu kimse böyle yetenekli bir bürokratı elinden kaçırmaz. Bunun partizanlıkla alakası yok. Ak parti cenahının adamıydı. SSM da taze kanı oldu. Yeni hizmet binası ve çalışma düzeni organizasyonunda çok emeği var. Ya birinin tekerine taş koydu ya da kendi veya emir altındaki biri dönen bir filme aktör oldu. Bu sektörde dünyanın parası dönüyor.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2015, 17:01:26 »
Daha buyuk gorev derken, nerede bu daha buyuk gorev? Kimse ne yaptigini bilmiyor.

Bir ulke degerli fertlerini harcamamali, adam CHP taraftaridir olabilir demokrasi de yasiyoruz. Bir burokrati harcamak cok aptalca birsey, hele hele boyle basarili yonetiyorsa.

Ote yandan CHP mesela secimleri kazansa THY CEO'su Temel Kotil (bildigim kadariyla iliklerine kadar AKP'ci) yerinde kalmali, adam THY'yi inanilmaz basarili bir sekilde yonetiyor. Partizanlik degil yetenek on planda olmali

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2015, 17:33:21 »
Mesela ben Bayarı milli savunma bakanı olarak görmek isterdim.İşin yalnız mutfak kısmında değil aynı zamanda servis kısmını da hakim olurdu.
Yada Başbakan baş danışmanı.. Adamda vizyon misyon boy endam vs var oğlu var. Diğer taraftan bir ara 2011 de Danıştay'dan Savunma Sanayi Müsteşarı Bayar'a soruşturma izni falan filan bir takım manipülasyonlar dönmüştü. (Aktif karbon dil döküp duruyordu)

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2015, 20:08:15 »
Başbakanlık Başmüşavirliği görevi nedir bilmiyorum , ne yer ne içer, ne is yapar bilemicem
ama politik nedenlerden görevden alinmis olsa yine dogrudan basbakana karsi sorumluluk içeren bir göreve getirilmesi mantikli gelmiyor bana.
Geçen 20 subat, savunma sanayi mustesar yardimcisi Sedat Ilhan Guldogan gorevden alindi
Muhtemelen onada yeni görev verilecek, en azindan onunda CHP den adaylik durumu oldugunu sanmiyorum.
Ben ilk önce parelel cenahla bir baglanti çikar mi diye düsünmüstüm nitekim söz ettigim müstesar yardimcisida paralel örgütün dinledigi kisiler arasinda ismi yer alanlardandi.
Komplo teorisi yaparsak bu iki ismin dikkat çekmeden ayri ayri görevden alinip gizli bir göreve getirildikleri olanaksizmi. Murad Bayar in harcandigini düsünmekten iydir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2015, 21:01:35 »
Esasen kurumlar kişilere değil, en verimle ürün veya hizmet sağlayacak sistemlere bağlı olmalı. Ancak özellikle kamu kurumları mevcut hükümetin siyasi tercihlerine göre yönetildiği için bu tarz şeylere çok rastlanıyor. Başarılarıyla hep göz önünde olan Sayın Bayar'ın görev değişikliğinden sonra sırra kadem basarak forum alemlerini bile merakta bbırakması her zaman ratladığımız bir durum değil. Eskiden başarılı olan bürokratlar, siyasete katılarak ülkeye daha fazla hizmet etmek için çaba sarfederlerdi. Artık devir değişti. Ülkenin en tepesindeki adam tüm vatandaşlarına eşit mesafede olması gerekirken tam tersine açık bir şekilde "taraf olmayan bertaraf olur" diğerek önüne geleni açık bir şekilde tehdit etmekte. Diğer yandan da başörtüsüydü, darbeydi vs demokrasi masalları ile milleti uyutmaya devam etmekte. Bu kadar şakşakçının olduğu yerde böyle şeylerle karşılaşmamız kaçınılmaz haliyle.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2015, 21:06:38 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #8 : 04 Mart 2015, 21:09:18 »
İlgili muşteşarın ya akp'den ya da chp'den aday olacağına neredeyse kesin olarak bakıyorum. İstifa edip etmediğini bilemem. Ettiyse kesin adaydır ondan eminim.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #9 : 04 Mart 2015, 23:15:04 »
Sorun o ya, istifa etmedi gorevden alindi. Hatta gecen sene Katar'da fuarda iken ogrenmis (eger gazeteler dogru yaziyorsa)