Gönderen Konu: HammerHead İHA  (Okunma sayısı 3180 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
HammerHead İHA
« : 03 Mart 2015, 21:05:59 »
HammerHead İHA

İtalyan Hava Kuvvetleri Altı HammerHead İHA Alıyor

İtalyan Hava Kuvvetleri, P.1HH HammerHead Orta İrtifa Uzun Dayanıklılıklı (MALE) İnsansız Hava Sisteminin ilk müşterisi olacak. Üretici Piaggio Havacılık 2016 yılı başında 6 hava aracı ve 3 yer kontrol istasyonundan oluşan üç insansız hava sistemini İtalyan Hava Kuvvetleri'ne teslim edecek.

Finmeccanica-Selex ES ortaklığı ile; istihbarat, gözetleme ve keşif görevleri için geliştirilen  P.1HH HammerHead insansız hava sistemi, şu anda İtalyan Hava Kuvvetleri'nin Trapani Birgi Hava Üssü'nde kapsamlı geliştirme ve sertifikasyon uçuş testlerinden geçiyor. P.1HH HammerHead, esasen Piaggio Havacılık'ın  P.180 ikiz turboprop uçakların bir türevidir. 20 yılı aşkın sürede 800.000'den fazla uçuş saati ile kendisini kanıtlanmış bir hizmet kaydına sahip P.180, yeni İHA için Güvenilir bir platform.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 14 Mart 2016, 13:02:07 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
P.1HH HammerHead Düştü
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2016, 17:03:40 »
P.1HH HammerHead Düştü

Piaggio Havacılık Sanayi, son teknoloji insansız hava aracı P.1HH HammerHead prototipinin Akdeniz'de düştüğünü duyurdu. 31 Mayıs 2016 sabahı Sicilya Trapani'deki  Vincenzo Florio Havaalanınn kalkan insanız uçak ile, uçuşun 20. dakikasında temas kesildi.

P.1HH HammerHead; Piaggio Havacılık Sanayi tarafından P.180 Avanti II ticari uçaktan geliştirilmiş, orta irtifa, uzun dayanıklılık (MALE) insansız hava aracı sistemidir. STANAG USAR 4671 standartlarına uygun şekilde tasarlanmıştır. Daha fazla ağırlık taşımak için, artan kanat açıklığı ile birlikte üç kaldırma yüzeyleri yapılandırması (3 LSC) ve yüksek boy oranı laminer kanatları ile tasarlanmıştır.

Uçağın kanat açıklığı  15.6m, uzunluğu 14,4 m ve toplam yüksekliği de 3.98 m. Maksimum kalkış ağırlığı 6,146 Kg'dır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Sipariş iptal oldu İHA'lar elinde kaldı
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2018, 14:44:30 »
Sipariş iptal oldu İHA'lar elinde kaldı

Avrupa'nın tek ticari askeri uçak üreticisi olan İtalya merkezli Piaggio Aerospace, Birleşik Arap Emirlikleri’nin 8 adet P1HH HammerHead İHA siparişini iptal etmesinin ardından zora girdi. Şirketin iflas ilan edebileceği konuşuluyor. Bu gelişmeler karşısında ortakların nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin devlet destekli savunma şirketi ADASI, 8 adet insansız hava aracı siparişini “programda gecikme ve başarısızlıkları” gerekçe göstererek iptal ettiğini duyurmuştu.

İptal edilen siparişin 400 milyon Euro (454 milyon dolar) olduğu öğrenildi. Sendika kaynaklarından yapılan açıklamada, Piaggio Aerospace 'in Albenga'daki fabrikasında İHA’ların dört tanesinin halihazırda üretildiği duyuruldu. Bu İHA’lar Piaggio’nun ilk üretim çalışmasıydı ve Ocak ayında BAE hava kuvvetlerine teslim edilmesi planlanıyordu.

Piaggio, hızla büyüyen sektörde ABD ve İsrailli firmaların tekelini kırmayı amaçlıyordu. Abu Dabi merkezli Mubadala’nın bir birimi olan Piaggio, ABD’nin General Atomic, Northrop Grumman ve Lockheed Martin’in yanı sıra İsrail’in Elbit Systems ELST.TA ve İsrail Havacılık Endüstrileri (IAI) gibi firmalarla rekabet ediyordu.

İnsansız hava araçları pazarı 2018’de 6 milyar ila 10 milyar dolar arasında bir büyüklüğe ulaşırken, bu rakamın on yıl içinnde keskin şekilde artacağı öngörülüyor.
Kaynak: uasvision

http://www.kokpit.aero/siparis-iptali-piaggioyu-zora-soktu

Çevrimdışı TR-Militarist

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
Ynt: HammerHead İHA
« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2018, 22:28:06 »
acaba tekeli kırdırtmamak için bae üzerinden firmaya oyun oynadılar öyleyse şaşırtmaz beni yapmadıkları şey değil