Gönderen Konu: MILDEN (Milli denizaltı projesi)  (Okunma sayısı 45437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Ynt: MILDEN (Milli denizaltı projesi)
« Yanıtla #30 : 09 Ocak 2019, 16:51:34 »
Almanlar bize hiç bir şeyi iptal ettirmez.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #31 : 09 Ocak 2019, 22:07:58 »
Typ 214 antlasmasi 4 + 2 miydi?

Ben direk 6 diye hatirliyorum

Bazı yerlerde 4+2 bazı yerlerde 6 diyor. Bence 4+2'dir ama alınması garanti olduğundan 6 denme olasılığı var.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Kuvantum Seyrüsefer Cihazı
« Yanıtla #32 : 28 Eylül 2019, 09:19:48 »
Denizaltımız için bu cihaz neden olmasın ki !
Gerçi bu soruya cevap yazı da mevcut maalesef :(

Gerçekten şaşırtıcı ve süper bir yöntem.
ilk yazı Kuşların seyir yöntemleri ile ilgili diğer yazı ise bu yöntemin denizaltılar hayati önemi ve eleştirileri;

http://alarga.uskudar.biz/kemere/ku%c5%9f-ve-kuvantum.html

http://alarga.uskudar.biz/kemere/kedidir-kedi.html
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2019, 09:20:24 Gönderen: Afşar1 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #33 : 06 Ekim 2019, 17:09:27 »

İnşallah Milden bu konfigürasyonda olur. Aslında pek gündeme gelmiyor ama dünyada uzun menzilli aip teknolojili denizaltılar yükselişte bir kaç örnek göstereyim ;

İsveçli A-26 üç versiyonu var . Ocean-er versiyonu 80 metre uzunlukta Strling Aip kullanıyor 80 gün suda kalma ve 18 bin km menzili var. her biri 7 adet tomahawk taşıyabilen 3 vls'si var. (muhtemelen 3 adette slbm taşıyabiliyordur.)

Alman Type-216 90 metre 80 gün suda kalma ve 19300 km menzili var. isteğe göre 1,2,3 adet 6 lı vls 'ye sahip .

Ve bu alanın kralı Shortfin barracuda 97 metre 90 gün denizde kalma ve 30 000 km  menzil. Muhtemelen vls'si olacak tomahawklar için.

Bu da Korelilerin kss-3 denizaltısı 87 metre 18 bin km menzilli vls sistemine sahip.

Buda bizim idealab'ın vaadi. Yalnız burada bir nokta var. İdealab'ı bu vaadi 3.5 mw lık bir aip sistemi için yani type-214'lerde kullanılan tarzda bir modül. Yukarıdaki denizaltılarda genelde 7 mw ve 10 mw daha büyük modüller var. İdealabta 5-10 mw lık modüllerde tasarımlarında var. Zaten teknoloji demonstrasyonlarında idealab'ın aip'i bütün bu sistemlerden daha güçlü.

Ayrıca dikkat ederseniz idealab 90 gün su altında kalma vaad ediyor diğerleri endurance yani denizde kalma vaad ediyor. Ayrıca idealab'ın sistemi diğer denizaltıların 3-4 katı derinliğe inebiliyor. Ayrıca menzili'de su altından menzil gibi duruyor. Zaten nükleer'e eş bir sistem tutuluyor.

Açıkcası ben milden de 80-90 metre 30 bin km menzilli 90 gün su altında kalabilen en az 2  toplamda 12 nükleer başlık kabiliyetli gezgin veya 2 slbm taşıyabilen bir denizaltı bekliyorum. Piyasa böyleyken bizim gibi denizaltıcı bir kuvvete böyle birşey lazım.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #34 : 06 Ekim 2019, 17:17:07 »

Bu arada dizaynda üst üste beyaz 6 nokta  entegre zargana ve tork. Küçük ama güzel bir ayrıntı. Bu güvenlik sistemleri vls, menzil ve aip sessizliğiyle dünyanın en tehlikeli denizaltılarından birisi olabilir.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #35 : 06 Ekim 2019, 17:55:56 »
Güzel bir sunum yaptın. +1

Bir çok komponentlerin üzerinde araştırmalar meyvelerini vermeye başladı. Ne yazık amagnetik metalin birleşim hakkında halen yurtdışından  tedariğe bağlıyız. MilDen gündemden düşmesi beni ürkütüyor. AİP denizaltı gelecek yıllarda vazgeçilmez güç olarak yerini koruyacak.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #36 : 06 Ekim 2019, 18:06:43 »
Sayın Battlestar süper bir paylaşım. Çok önemli bilgiler içeriyor.
Benim naçizane ek önerimse:
6 adet reis denizaltısı bizim için şart. Büyük bir güç çarpanı olacak. Bunlara dün gibi ihtiyacımız var. Zaten en az 5 sene geriden geliyoruz. İlk denizaltının hizmete girmesi 2015 olacaktı.
Ben hatta diyorum ki acilen 4 adet Gür denizaltısını da, mümkünse, AIP modernizasyonuna tabi tutalım. Teknik açıdan mümkün olmayabilir. Ancak Yunan kendi type209 larına yaptı diye anımsıyorum.
4 AY sınıfını da modernize edip kullanalım. Sığ sularda Preveze ve Ay sınıfları işe yarayabilir. 18 denizaltı ile ısınan sularda herkesin korkulu rüyası oluruz.
MiLDEN lerin ne zaman hazır olacakları belli değil. Ay sınıfının yerine onları koyarız.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #37 : 06 Ekim 2019, 18:47:55 »
İlk denizaltı ne zaman envantere girecek ?
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #38 : 06 Ekim 2019, 21:38:28 »
Sayın Battlestar süper bir paylaşım. Çok önemli bilgiler içeriyor.
Benim naçizane ek önerimse:
6 adet reis denizaltısı bizim için şart. Büyük bir güç çarpanı olacak. Bunlara dün gibi ihtiyacımız var. Zaten en az 5 sene geriden geliyoruz. İlk denizaltının hizmete girmesi 2015 olacaktı.
Ben hatta diyorum ki acilen 4 adet Gür denizaltısını da, mümkünse, AIP modernizasyonuna tabi tutalım. Teknik açıdan mümkün olmayabilir. Ancak Yunan kendi type209 larına yaptı diye anımsıyorum.
4 AY sınıfını da modernize edip kullanalım. Sığ sularda Preveze ve Ay sınıfları işe yarayabilir. 18 denizaltı ile ısınan sularda herkesin korkulu rüyası oluruz.
MiLDEN lerin ne zaman hazır olacakları belli değil. Ay sınıfının yerine onları koyarız.

Gür sınıfı için bir aip modülü ve sub atmaca ve sub gezgin kabiliyeti çok mantıklı olur aip modül ve füzeler hazır olunca mutlaka düşünülür.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #39 : 15 Ekim 2019, 19:24:11 »
Alıntı
MİLDEN projesi resmen başlatıldı.

Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdür Yardımcısı Tuğamiral Sayın Mehmet SARI tarafından yapılan sunma göre, MİLDEN Projesi kapsamında ilk kadrolar atandı ve ilk görevlendirmeler yapıldı. Böylelikle MİLDEN Projesi, resmen başlatıldı.

MİLDEN Projesi kapsamında geliştirme faaliyetleri başlatılan Milli Denizaltı’ların, 2030’lu yılların ikinci yarısından itibaren Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine alınacağı tahmin ediliyor.
https://savunmasanayist.com/haberler/milden-projesi-resmen-baslatildi/amp/?__twitter_impression=true