Gönderen Konu: MILDEN (Milli denizaltı projesi)  (Okunma sayısı 45463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: MILDEN (Milli denizaltı projesi)
« Yanıtla #20 : 19 Kasım 2018, 12:56:12 »
Dediğinizi bütün kalbimle katılıyorum dediğiniz tip her denizaltıya ihtiyacımız var güç çarpanına büyük destek olur
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 19 Kasım 2018, 13:03:08 »
Çınar çakmak demişken , birde 300 tonluk bir cep denizaltısı çizimi vardı kendisinin, sığ sularda cep denizaltıları çok büyük süpriz etkisi yapabilir değilmi... Ben 300 tonluğu savunma ve stratejik analizler diye bloğunda görmüştüm blog silindi deniyor web e yazdığımda ... Ne oldu acaba, bilen varmı?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 19 Kasım 2018, 13:23:20 »
Dediğinizi bütün kalbimle katılıyorum dediğiniz tip her denizaltıya ihtiyacımız var güç çarpanına büyük destek olur

Ben her zaman Nükleer taakatli nükleer füze kabiliyetli denizaltı = Bağımsız devlet olmak. Olarak bakan biriyim.
Bizim şu an nükleer takatli denizaltı yapmamız biraz zor. Hem siyasi sonuçları olacaktır hemde mali ve bu denizaltının sığ sularda kullanılması sıkıntı yaratabilir.

Amma velakin ;

Bizim kesinlikle abd ye submerged dediğimiz şekilde ulaşabilme kabiliyeti olan ve buna ek aynı şeyi genelde batık olarak kızıldeniz ve basra körfezi çevresinde kurduğumuz kuracağımız üslere ulaşabilecek denizaltılara ihtiyacımız var çünkü buralardan ülkemize çok ciddi bir tomahawk saldırısı başkent dahil yapılabilir ve süveyş kapalı olursa ki emin olun olur biz bunlara müdahalenin en kolay olacağı denizaltından müdahale yapamaya biliriz.

O yüzden bizim 25-30 bin km menzilli ve mümkünse vl gezgin kabiliyetli bir araca ihtiyacımız kesinkes var. Tam güvenlik ve tam bağımsızlık için bunlardan 4 adeti bile 80-100 gezgin taşımaya yeter. diesel aip olarak sessizce okyanusta ilerleyip Türkiyeye kötü amellerle halkını karşısına alacak şekilde saldırabilecek bir düşman topraklarına 1 gezgin düşmesi ve bunun nükleer başlıklı olabilme ihtimalini (uzun vade bir ihtimal) kaldıramaz bence.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 29 Kasım 2018, 20:20:21 »

Milden'in olması gereken klasmanda konseptler artmaya devam ediyor.

Orjinal büyük foto hali : http://www.hisutton.com/images/SWS_cutaway_large.jpg

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 27 Aralık 2018, 00:09:39 »

İdelab'ın milli aip yol haritası. Cabatlıya göre firma ssb kordinatörlüğünde çalışmalara devam ediyormuş.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 09 Ocak 2019, 15:30:49 »
Gölcük tershanemiz bu güne kadar bir sürü denizaltı yapmış ve tamir etmiş buna ek en son 11 type-209 denizaltısı üretmiştir. Buna ek 4+2 tanede type-214 üretecektir.

Burda büyük bir kabiliyet söz konusudur. Acaba diyorum Type-214 projesinin son +2 opsiyon kısmını iptal edip onun yerine +2 tane Stm Ts-1700 Aip denizaltısımı üretsek . Prevezenin ilk iki denizaltısı içinde +2 adet üretip Son iki preveze ve gür sınıfı yerine de  Milden sınıfı daha ağır bir denizaltı yapsak nasıl olur acaba.

Geminin istatistikleri çok iyi type-214 le aynı bazı noktalarda daha iyi . 8x Akya ve 6x Gezgin + 2x Atmaca yüküyle Akdeniz için çok başarılı bir denizaltı olabilir.

Şu an ki sayı korunacaksa (ki hiç sanmıyorum.) envanter şöyle olabilir ;

İç deniz donanması ;

4x Type 214
4x TS-1700

Açık deniz Donanması ;

6x Milden

Denizci devletlerin Aip-SSBN tandemini idealabın milden için hazırlayacağı sistem sayesinde sağlarız.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 09 Ocak 2019, 15:53:55 »
Gölcük tershanemiz bu güne kadar bir sürü denizaltı yapmış ve tamir etmiş buna ek en son 11 type-209 denizaltısı üretmiştir. Buna ek 4+2 tanede type-214 üretecektir.

Burda büyük bir kabiliyet söz konusudur. Acaba diyorum Type-214 projesinin son +2 opsiyon kısmını iptal edip onun yerine +2 tane Stm Ts-1700 Aip denizaltısımı üretsek . Prevezenin ilk iki denizaltısı içinde +2 adet üretip Son iki preveze ve gür sınıfı yerine de  Milden sınıfı daha ağır bir denizaltı yapsak nasıl olur acaba.

Geminin istatistikleri çok iyi type-214 le aynı bazı noktalarda daha iyi . 8x Akya ve 6x Gezgin + 2x Atmaca yüküyle Akdeniz için çok başarılı bir denizaltı olabilir.

İç deniz donanması ;

4x Type 214
4x TS-1700

Açık deniz Donanması ;

6x Milden

Denizci devletlerin Aip-SSBN tandemini idealabın milden için hazırlayacağı sistem sayesinde sağlarız.

Gayet güzel olur
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 09 Ocak 2019, 15:57:25 »

İç deniz donanması ;

4x Type 214
4x TS-1700

Açık deniz Donanması ;

6x Milden

Gayet güzel olur

Ben açıkcası ts-1700'ün milden'den daha fazla müşterisi çıkacak bir platform olabileceğini düşünüyorum. Ne kadar erken envantere alırsak Türk donanması gibi bir donanmanın kullanması ihracat şansını %50 arttırır.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #28 : 09 Ocak 2019, 16:46:34 »
Typ 214 antlasmasi 4 + 2 miydi?

Ben direk 6 diye hatirliyorum

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 09 Ocak 2019, 16:47:01 »
TS-1700 üretimin öne alıp +2  Type 214 opsiyonu iptal ile ,komşumuz lehinde olan AIP platform sayısınıda ancak yıllar sonra zeten başabaş gelmemiz demek . Böyle bir durumda TS-1700 platformu'da yeni ve denememiş bir platform olduğundan proje tamamlanma süresinin sarkma olasılığı yüksek .yani yıllar sonra zeten aleyhte olan durumu kapatıp ,uzunca bir süre de bu şekilde durumu idame etmemiz söz konusu. ''Konunun bu açıdan irdelenmesinde yarar olduğu kanısındayım''

Gerek Type 214 gerekse TS-1700 daha iri platformlar olduğundan ,sığ sularda kullanabileceğimiz eldeki kücük platformların iyi durumda olanlarının bir kaçını  elden geçirmek de belki ayrı bir geçici bir çozüm olarak da düşünülebilir.