Gönderen Konu: Mig-23/27 Flogger  (Okunma sayısı 3575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mig-23/27 Flogger
« : 27 Ocak 2015, 23:28:55 »
Mig-23/27 Flogger

Hindistan Mig-27 Savaş Uçağı Düştü

Hindistan Hava Kuvvetleri'ne ait bir Mig-27 savaş uçağı Rajasthan Eyaletindeki Barmer bölgesi yakınlarında düştü. Rutin bir eğitim uçuşu sırasında düşen uçaktaki pilot uçağı terk ederek yara almadan kurtuldu. Yerel saatle 15:10'da düşen uçağın bazı parçaları yakınlarda bisikletle ilerleyen birinin hafif yaralanmasına neden oldu. Bunun dışında herhangi bir yaralanma veya can kaybı meydana gelmedi. Hava Kuvvetleri'nin arama kurtarma ekipleri derhal bölgeye giderek göreve başladı. Kaza hakkında soruşturulma başlatıldı.

Bu kaza bu ay Hindistan Hava Kuvvetleri'nin yaşadığı ikinci kaza. 9 Ocak'ta aynı bölgede bir insansız hava aracı düşmüştü.

Sovyet yapımı yer saldırı uçağı olan Mig-27'ler artık sadece Hindistan, Sri Lanka ve Kazakistan tarafından kullanılıyorlar. Hindistan Hava Kuvvetleri 2012 yılında yaptığı duyuru ile son 40 yılda gerçekleşen 482 Mig kazasında 200 personelin hayatını kaybettiğini açıklamıştı. Zaman içerisinde bu uçakları bazı modernizasyon çalışmaları ile hizmet süreleri uzatıldı. Hindistan Hava Kuvvetleri Mig-27 uçaklarını 2018 yılında servisten çekmeyi planlıyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2016, 14:18:39 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Bir Mig-27 Daha Düştü
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2016, 12:39:55 »
Bir Mig-27 Daha Düştü

Hindistan'da Jodhpur yakınlarında MiG-27 Flogger yer saldırı uçağı düştü. Olayda uçakta bulunan iki pilot uçağı terk ederek güvenle yere indiler. Ancak uçağın düştüğü bölgedeki hasar gören iki evde yaşayan üç kişi yaralandı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

MiG-27,  MiG-23BM uçağına dayalı bir tam optimize savaşçı-bombardıman uçağı olarak geliştirildi. Mikoyan MiG-27 (NATO rapor adı "flogger-D / J")  Sovyetler Birliği döneminde Mikoyan tasarım bürosu tarafından inşa edilen bir değişken geometrili yer saldırı uçağıdır. Ayrıca Hindustan Aeronautics tarafında Hindistan'da Bahadur ("Yiğit") adıyla lisans altında üretilmiştir. Su-17 ile birlikte, MiG-27 Taktik İleri Havacılık ordularının saldırı gücünün dayanak yarısını oluşturdu. 1991 - 1994 yılları arasında Rusya'da iki tip de hizmetten çekildi.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Suriye'de savaş uçağı düştü
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2016, 14:18:24 »

Hürriyet Haber 01 Temmuz 2016 - 13:14Son Güncelleme : 01 Temmuz 2016 - 14:04

Suriye'nin başkenti Şam'ın kuzeyindeki Kalamun'da Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait MiG-23 tipi savaş uçağı düştü.

Reuters'ın haberine göre Suriye'nin başkenti Şam'ın kuzeyindeki Kalamun bölgesinde Suriye ordusuna ait Rus yapımı MiG-23 tipi savaş uçağının düştüğü bildirildi.

Merkezi Londra'da bulunan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Şam'ın Kalamun bölgesinde Esad yönetimine ait bir savaş uçağının düştüğünü duyurdu. Teknik bir sebeple düştüğü belirtilen uçağın pilotunun sağ olarak kurtulduğu ancak muhaliflerin eline esir düştüğü kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/suriyede-savas-ucagi-dustu-40124743

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Mig-23/27 Flogger
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2018, 08:25:39 »
! No longer available

Hindistan'da dün bir mig-27 daha düşmüş. Pilotlar iyi durumdalar...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Hindistan’da MiG-27 tipi savaş uçağı düştü
« Yanıtla #4 : 31 Mart 2019, 17:52:38 »
Hindistan Hava Kuvvetleri (IAF)’ne ait MiG-27 tipi savaş uçağı Rajasthan eyaletine bağlı Jodhpur şehrinde düştü. Pilot fırlatma koltuğu ile kurtulurken, uçağın boş bir araziye düştüğü ve can kaybı yaşanmadığı bildirlidi. Uçağın Barmer’deki Utarlai Hava Üssü’nde rutin görev uçuşu nedeniyle havalandığı bildirildi.

Hava kuvvetlerinden yapılan açıklamada MiG-27UPG tipi uçakta motor arızası yaşandığı, kazayla ilgili soruşturma başlatıldığı bilgisi verildi.

http://www.kokpit.aero/hindistan-peru-mig-kaza

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 31 Mart 2019, 17:59:58 »
Bu uçaklar emekli olmadan düşe düşe tükenecekler galiba...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 04 Kasım 2019, 19:29:06 »
Bir Dönemin Sonu

Değişken ok açılı kanatlara sahip MiG-23’ün (NATO kodu: Flogger) hava yer görevleri için modifiye edilmiş varyantı olan MiG- 27 bombardıman ve yer taarruz uçakları, Hindistan Hava Kuvvetleri’ndeki (Indian Air Force/ IAF) yaklaşık 30 yıllık mazisini dolduruyor. Sovyetler Birliği’nin ürettiği platformun, 1984 yılında Hindistan’a satılmasına karar verildi. Sonrasında MiG-27 M Bahadur adıyla Hindistan’da lisans altında üretimine başlanan uçaklar, Jodhpur Hava Üssü Rajasthan'dan son uçuşunu yaptıktan sonra, bu yılın sonunda hizmet dışı kalacak.Bu yıl Şubat ayında Pokhran yakınında ve Mart ayında Jodhpur yakınlarındaki iki kazada, Hindistan iki adet Mig-27 uçağını kaybetmişti.

Hindistan’ın platformu hizmet dışına çıkarmasıyla birlikte, envanterinde MiG-27 bombardıman ve yer taarruz uçağı bulunan tek ülke Kazakistan kalacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/bir-donemin-sonu/8911/1

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 30 Aralık 2019, 20:51:37 »
Bahadur Devri Kapandı

Hindistan Hava Kuvvetleri (Indian Air Force /IAF) envanterinde bir devir sona erdi. Sık sık kaza / kırım olayları ile gündeme gelen IAF'ta Bahadur dönemi kapandı.

1985'ten bu yana görev yapan Hint MiG-27ML (NATO Kodu: Flogger)'leri geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir törenle emekliye ayrıldı. Kuvvette bu uçağı kullanan son birim ise ülkenin batı kesiminde konuşlu bulunan 29 No' lu Akrep Filosu oldu.

İlk uçuşunu 20 Ağustos 1970'te gerçekleştiren ve Hindistan'da konuşlu HAL tesislerinde üretilen modelleri "Bahadur" olarak da anılan MiG-27'ler, değişken ok açılı kanat yapısına sahip. Toplamda 165 adeti Hint envanterine giren uçaklar, ok açılarını ortam koşulları ve sürate göre 16 ila 72 derece arasında değiştirebiliyor. Tek motorlu olan platformlardan bir filoyu daha Hindistan, Aralık 2018'de görevden çıkarmıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/bahadur-devri-kapandi/9123/1