Gönderen Konu: SSM 2008 Faaliyet Raporu ve Savunma Sanayii Sektörü Performans Sonuçları  (Okunma sayısı 4016 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
SSM 2008 yılı için hazırlanan faaliyet raporu kamuoyu ile paylaşıldı.Raporda ilgi çekici ve sevindiren konular var.Üzerinde durulması gereken ve önemli bir doküman olduğuna inanıyorum.

http://www.ssm.gov.tr/TR/duyurular/kurumsal_duyurlar/Pages/2008faaliyetraporu.aspx

« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2009, 19:48:16 Gönderen: AVCI »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Bu iki tabloda belirtilen Türk tipi hücumbot-milli torpido-Elektronik harp keşif podu-support jammer projeleri ve Pakistan ile korvet cezayir ile telsiz,arabistan ile mini iha ve gemi çalışmaları gelecekteki savunma sanayimiz açısından önemli göstergelerdir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Pakistan ile korvet?
Milgem mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Evet Milgem olmalı.Milgem'in Pakistan ihtiyaçları için tadil edilmiş bir versiyonu da olabilir tabi.Pakistan donanmasının ihtiyaçları ve kullanım alışkanlıkları bizim DKK'nınkilerden farklı olabilir.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Rapordan bazı bölümler:

*Devlet Kalite Güvencesi (DKG) faaliyetleri:
Polonya Hükümeti’nin ASELSAN ile yürütmekte olduğu ARS2000 projesi kapsamında Müsteşarlığımıza yapılan Devlet Kalite Güvencesi
talebi doğrultusunda, ASELSAN’da görevli bir personelimiz projeye DKG Temsilcisi olarak atanmıştır.

*Müsteşarlığımızca ASELSAN ve HAVELSAN İş Ortaklığı ile yürütülmekte olan MİLGEM Savaş Sistemleri Projesi kapsamında ASELSAN’ın alt
yüklenicisi olarak görev yapan RAMSYS firmasına atanmak üzere Almanya Hükümeti’ne DKG talebinde bulunulmuştur.

*SSM tarafından yürütülen ve 2008 yılı içerisinde sözleşmesi imzalanmış 11 tedarik projesinin toplam
1.412.843.052 TL olan sözleşme bedelinin proje modellerine göre dağılımı aşağıda verilmektedir.

Yurtdışından Alım %21
Orta Üretim        %25
Yurtiçi Geliştirne  %54