Gönderen Konu: Türkiye'nin Gizli PAK-FA Ortaklığı  (Okunma sayısı 20868 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Türkiye'nin Gizli PAK-FA Ortaklığı
« Yanıtla #20 : 26 Ağustos 2020, 23:58:25 »
Kendimiz yapalım yapmasına da , onu yapana kadar acil ihtiyacımızı olabilecek en iyi şekilde giderebilecek işbirliklerine kapıyı kapatmayalım. Bence Su-57'yi birlikte üretelim derlerse, ki pek ihtiaml vermiyorum,  ben kesinlikle evet derim. Ruslara güvenilmez vs hikaye bunlar. Müttefiklere güvendik de ne oldu senelerdir. Bize karşı desteklemedikleri ülke, terör örgütü vs kalmadı. Ortağı olduğumuz silah projesinden bile çıkardılar. Senelerdir hep gizli ve açık ambargolar uyguladılar. Ülke yönetimini ele geçirmek için devlet içerisinde gizli örgütler yerleştirdiler, darbeler yaptılar vs.  Say say bitmez yedikleri haltlar. Bugün de korsanlık peşindeler.

Kimse kusura bakmasın, ne AESAradarlı F-16, ne henüz ortalıkta görünmeye MİUS, ne de maketinden başka birşeyi olmayan TF-X bu konudaki acil ihtiyacımızı giderecek çözümler değiller. Elinde şu an kullanımda stealth uçağı bulunan ülkelerin caydırıcılığının yerini tutturamazlar.

« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2020, 00:05:20 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 27 Ağustos 2020, 07:17:32 »
MMU dışında hiçbir uçak alımına olumlu bakmıyorum.
ABD başkanlık seçimleri sonrası F-35,S-400 ambargosu ,F-35'lere verdiğimiz paranın ne olacağı konusu kesinliğe kavuşur ona göre de vaziyet alırız...
Her halükârda teslim edilecek  F-35'ler ya da alınacak ek F-16'lar bizim ABD ile yapacağımız son savaş uçağı alışverişi olacaktır...

"Yeni bir Dünya kurulu ve Türkiye orada yerini alır"

ABD kucağından inip Rus kucağına oturmaya gerek yok.

Çok tartıştık , çok kavga ettik ,3-5 radikal görüş hariç mevcut uçaklar,iha'lar ve olası ek F-16 alımıyla bu MMU'ya geçiş sürecini atlatmamız gerektiğine karar vermiştik diye hatırlıyorum...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #22 : 27 Ağustos 2020, 08:42:47 »
MMU dışında hiçbir uçak alımına olumlu bakmıyorum.
ABD başkanlık seçimleri sonrası F-35,S-400 ambargosu ,F-35'lere verdiğimiz paranın ne olacağı konusu kesinliğe kavuşur ona göre de vaziyet alırız...
Her halükârda teslim edilecek  F-35'ler ya da alınacak ek F-16'lar bizim ABD ile yapacağımız son savaş uçağı alışverişi olacaktır...

"Yeni bir Dünya kurulu ve Türkiye orada yerini alır"

ABD kucağından inip Rus kucağına oturmaya gerek yok.

Çok tartıştık , çok kavga ettik ,3-5 radikal görüş hariç mevcut uçaklar,iha'lar ve olası ek F-16 alımıyla bu MMU'ya geçiş sürecini atlatmamız gerektiğine karar vermiştik diye hatırlıyorum...

ABD seçimlerinden sonraki durumun iyiye gideceğine dair pek kimsenin umudu yok. Hayal içerisinde yaşamaya da bizim zamanımız yok.

Her zaman diyorum ki sahip olmadığımız teknolojiler konusunda, bu teknolojilere sahip olanlarla işbirliği yolları aramalıyız. Önümüze gelen fırsatları aptalca bahanelerle tepersek daha çok bakarız, trene bakar gibi. Tonla para harcarız, ama başarılı olamayabiliriz. Öngöremediğimiz pek çok sorunla karşılaşırız. Günümüzde pek çok örneğini yaşadığımız gibi.

İhtiyaçlarımız için, özellikle de acil olanları için işbirliğine girişmek asla birinin kucağından inip diğerinin kucağına binmek değildir. Ha siz şimdiye de buna alışkın olduğunuz için hep böyle olacağını düşünebilirsiniz o ayrı mesele. İşbirliği karşılıklı olur. İşin başında oturur anlaşırsınız. Karşı tarafın kuralları olduğu gibi kendi kurallarınızı da karşı tarafa kabul ettirirsiniz. Ettiremezseniz işbirliği zaten olmaz. Her şey karşılıklı çıkar ilişkisi içerisinde gerçekleşir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 27 Ağustos 2020, 09:07:44 »
Hocam MMU belli değil, F-35 belli değil şuan elinden oyuncak alınan çocuk gibiyiz hiç bir şeyimiz yok. F-16'lar ve sihalar var birde hürjet durum cidden çok karışık. Ya hürjeti adam edip oradan ilerleyeceğiz yada tek MMU. Ben bütün parayı mmu basarım diğerleri bir şey olacağı yoktur.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #24 : 27 Ağustos 2020, 09:22:59 »
Hocam MMU belli değil, F-35 belli değil şuan elinden oyuncak alınan çocuk gibiyiz hiç bir şeyimiz yok. F-16'lar ve sihalar var birde hürjet durum cidden çok karışık. Ya hürjeti adam edip oradan ilerleyeceğiz yada tek MMU. Ben bütün parayı mmu basarım diğerleri bir şey olacağı yoktur.

Tamam da MMU ne zaman hazır olacak? MMU'nun yapım amacı F-16'ların yerini alacak yerli bir savaş uçağımız olması. Ancak ömürlerini dolduran F-4'lerimiz var. Çoktan emekli olmalıydılar. F-35'ler onların yerini alacaktı ama olmadı! Olacak gibi de görünmüyor. Bu boşluğu SİHA'larla doldurmaya çalışıyoruz. İşe yarıyor. Ancak ne dereceye kadar yarayabilir! Gelişmiş hava savunma sistemlerine sahip ordularla mücadele etmeye kalktığımızda bu avantajımız yeterli olacak mı? Yoksa bir anda kanatlarımızı kırılabilir mi?

Bize acil olarak yeni nesil bir uçak lazım.

Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz. Kendi sistemlerimizi yapalım. Tamam yapalım, kimse buna karşı değil! Ama bizde olmayan teknolojileri geliştirmemiz için olanlarla işbirliği şart.  Yoksa o projelerin çoğu uzadıkça uzar. Bazıları tıkanır ve iptal olur. İhtiyaç ne kadar bekleyebilir?

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 27 Ağustos 2020, 09:27:55 »
Hocam merak ediyorum hangi ülke 5. Nesil uçağını hizmete aldı ben söyleyeyim bir Amerika. Ruslar desen daha motor sorunu para sorunu üretim sorunu çin desen onlarda motor sorunu.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 27 Ağustos 2020, 09:29:48 »
Kaç kere yazdık, tartıştık şu S-400'leri almasaydık hala F-35'lerin bize verileceğini sananlar varya çok şaşırıyorum cidden. İsrail bölgede kendinden başka hiçbir ülkede böyle bir gelişmiş savaş uçağının olmasını istemedi - istemiyor. Ayrıca Amerikan Kongresi ve Senatosu'ndaki çoğunluk yoğun bir şekilde Türkiye karşıtı. Avrupa'da bize karşı takınılan tutum da belli. Kiminle işbirliği yapacaksın kendi yapamadığın silah sistemleri konusunda? Ya Ruslar, ya Çinliler ya da Pakistan'la. Başka  seçeneğimiz varmı sizce?

Rus silah sistemleri alıyoruz diye bizi suçlayıp eleştirenler aynı silah sistemlerini onlardan istediğimizde ya bize vermiyorlar ya da istediğimiz yerde kullandırtmıyorlar asıl bu iki yüzlülük ve çifte standarttır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #27 : 27 Ağustos 2020, 09:43:08 »
Hocam merak ediyorum hangi ülke 5. Nesil uçağını hizmete aldı ben söyleyeyim bir Amerika. Ruslar desen daha motor sorunu para sorunu üretim sorunu çin desen onlarda motor sorunu.

Ruslar Çinliler seri üretime başladı. Yakında servise girecek.
Yalnız bizim için tehdit sadece ABD, Rusya ve Çin değil!  İsrail de 5. nesil uçaklar kullanıyor mesela. Yakın tarihte Yunanistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri vs  gerilimli olduğumuz ülkeler de sahip olabilirler! O zaman maça 3-0 yenik başlarız!

Motor sorunu olan ülkeler bile bizim için bir fırsattır aslında. Bizim de motor sorunumuz var. MMU ve diğer pprojeler için ihtiyacımız var. Ama tecrübemiz yok. Görüşelim, motoru birlikte geliştirelim diyelim. Mülkiyet hakkına ortak olalım. Teknolojimiz gelişsin.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 27 Ağustos 2020, 09:47:29 »

Yalnız bizim için tehdit sadece ABD, Rusya ve Çin değil!  İsrail de 5. nesil uçaklar kullanıyor mesela. Yakın tarihte Yunanistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri vs  gerilimli olduğumuz ülkeler de sahip olabilirler! O zaman maça 3-0 yenik başlarız!

Motor sorunu olan ülkeler bile bizim için bir fırsattır aslında. Bizim de motor sorunumuz var. MMU ve diğer pprojeler için ihtiyacımız var. Ama tecrübemiz yok. Görüşelim, motoru birlikte geliştirelim diyelim. Mülkiyet hakkına ortak olalım. Teknolojimiz gelişsin.

Hocam J-20 seri üretime başladı evet Çinliler ile motor sorununu çözeriz onlarda alt yapı var hem finans para da bol. Ama işte J-20 bize uygun mudur vb en iyisi şöyle olmalı uçağı direk alsak motor ile birlikte sonra elektronik altyapı radar vb biz koysak füzeler de zaten yerli nasill olurdu acaba

Çevrimiçi Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 27 Ağustos 2020, 12:56:15 »

Hocam J-20 seri üretime başladı evet Çinliler ile motor sorununu çözeriz onlarda alt yapı var hem finans para da bol. Ama işte J-20 bize uygun mudur vb en iyisi şöyle olmalı uçağı direk alsak motor ile birlikte sonra elektronik altyapı radar vb biz koysak füzeler de zaten yerli nasill olurdu acaba
J-20 bize uygun olsa bile Çin'in J-20'yi başka ülkeye satmayacağına dair haberler çıkmıştı. Ama çakma F-35 J-31'i satarlar diye düşünüyorum ki yanlış hatırlamıyorsam Çin J-31'i başka ülkelerede ihraç etmek için geliştirdi.