Gönderen Konu: SpaceX  (Okunma sayısı 6009 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: Falcon Roketi
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2020, 14:10:45 »
Adamların özel şirketleri bile uzaya adam yolluyor biz devlet olarak bir uçak motoru yapamadık...

Offff offf yine efkârlardım...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
SpaceX'in uzay görevinde 'UFO' uyarısı
« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2021, 12:25:44 »
SpaceX'in uzay görevinde 'UFO' uyarısı

SpaceX'in kapsülü ile ISS'ye taşınan astornotların bu yolculuk esnasında bir kaza riski ile karşı karşıya kaldıkları ortaya çıktı.

Milyarder girişimci Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX'in NASA astronotlarını Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) cumartesi günü başarıyla ulaştırdığı Crew-2 görevinden ilginç detaylar geldi.

23 Nisan günü gerçekleşen tarihi fırlatmanın hemen ardından mürettebat için kırmızı alarm verildiği ortaya çıktı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, kalkıştan hemen sonra yetkililer tarafından UFO (Unidentified flying object - tanımlanamayan uçan nesne) saptandı.

Aynı habere göre, söz konusu nesnenin astronotları ISS'ye taşıyan Crew Dragon kapsülüne beklenmedik bir şekilde yaklaşması, SpaceX yetkililerini alarma geçirdi.

Hemen konu ile ilgili astronotlar bilgilendirildi ve olası bir çarpışma ihtimaline karşı standart prosedür uygulandı.

Bu kapsamda SpaceX yetkilileri astronotlara 'Derhal uzay kıyafetlerini giyin ve kendinizi koltuklara bağlayın' komutunu verdi.

Türkiye saatiyle 20.44’te gerçekleşen karşılaşmanın astronotlara ve uzay aracına zarar vermediği, söz konusu objenin korkulandan daha uzak bir mesafeden geçtiği bilgisi paylaşıldı.

SpaceX Falcon 9 roketiyle fırlatılan Crew Dragon uzay aracı ile ISS'ye giden 4 astronot burada altı aylık bir bilim görevi yürütecek.

ISS EN KALABALIK GÜNLERİNİ YAŞIYOR

Mekiğin ISS'ye ulaşması ile birlikte uzaydaki astronot sayısı 11’e yükseldi. Uzay'daki en kalabalık nüfus ise 13 kişi ile 2011 yılında olmuştu.

ISS'deki bu tarihi anı espirili bir dille değerlendiren Japon Uzay Ajansı Başkanı Hiroshi Yamakawa 'Buradaki kalabalığın dünyadaki bu zor durumda, hepimiz için cesaret ve umut getirdiğine inanıyorum' dedi.

NASAdan tarihi adım: Marsta oksijen ürettiNASA'dan tarihi adım: Mars'ta oksijen üretti
SpaceX daha önce Crew Dragon mekiği ile ISS'ye "Demo-1" adı verilen bir insansız test uçuşunu gerçekleştirmiş, ardından Mayıs 2020'de "Demo-2" adı verilen insanlı test uçuşu ile iki astronotu istasyona taşımıştı.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/spacexin-uzay-gorevinde-ufo-uyarisi-41797088
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com