Gönderen Konu: RADAR 2023 PROJESI  (Okunma sayısı 10754 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: RADAR 2023 PROJESI
« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2022, 14:52:42 »
Ne kadar mümkün bilmiyorum ama S-400 ün füzelerini de güdümleyebilecek şekilde sisteme entegre edebilirsek süper olur.

Bir arkadaş bu S-400'ü bizim radar ağımıza bağlama meselesini ;
 " I Phone kablosunu Samsung telefona takmaya çalışmak" gibi demişti... Yani imkansıza yakın....

O arkadaş dünya gerçeklerinden bihabermiş!

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2022, 21:05:25 »
Ne kadar mümkün bilmiyorum ama S-400 ün füzelerini de güdümleyebilecek şekilde sisteme entegre edebilirsek süper olur.

" I Phone kablosunu Samsung telefona takmaya çalışmak" gibi demişti... Yani imkansıza yakın....

Doğu sistemlerine ve bu sistemlerin kodlarına nasıl ulaşım sagladikta bati-dogu sentezi yapabiliyoruz bu biraz anlaşılması güç bir konu.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 27 Nisan 2022, 01:06:49 »

Doğu sistemlerine ve bu sistemlerin kodlarına nasıl ulaşım sagladikta bati-dogu sentezi yapabiliyoruz bu biraz anlaşılması güç bir konu.
Bizimkiler sallıyorlar, Rusya izin verirse olur o iş. Sözleşmede öyle bir izin var mı bilmiyoruz. Abartıyorum, Usb ile mi takıp bağlayacaksın sisteme ;D
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2022, 01:08:19 Gönderen: baryshx »

Çevrimiçi serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 27 Nisan 2022, 08:49:51 »

Sorun ne o zaman? Bizim Nato radarlarından gelen verileri S-400'e mi aktaramıyoruz?

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 27 Nisan 2022, 23:52:55 »
Hayır s 400 deki verileri bizim sistemlere aktarmak için yapılan bir çalışma.yani tek yönlü gibi bir aktarım.eger sen veri bağını karşılıklı kurarsan ruslara bu sefer tum kapıları açmış olursun.bizdeki radnet verisini.once güvenilir bir ortama sonrada s 400 sistemine aktararak hedefleri ağ merkezli harp yapiyormuscasina bütünleşik bir savunma ile imhaya calisacaklar.yani direkt bağlantı yok.s 400 lere kontrollü bilgi akışı sağlayıp kontrollü bilgi alışı yapacaklar

Çevrimiçi serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 28 Nisan 2022, 10:32:28 »
Radar ağımıza bağlantısı problem , sıcak çatışma bölgelerindeki performansı problem , yayılmacı politika izleyen dışlanmış bir ülke üretimi olması problem...

Yahu "attığın taş ürküttüğün kuşa değmez" derler ya bu S-400 işi tam da bu durumu yansıtıyor...

Hoca milleti inatçı olur derlerdi de inanmazdım.Bu ne inat kardeşim . Ellerine yüzlerine bulaştırdıklarını biliyorlar yine de ısrar ediyorlar...

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 28 Nisan 2022, 10:49:17 »
Radar ağımıza bağlantısı problem , sıcak çatışma bölgelerindeki performansı problem , yayılmacı politika izleyen dışlanmış bir ülke üretimi olması problem...

Yahu "attığın taş ürküttüğün kuşa değmez" derler ya bu S-400 işi tam da bu durumu yansıtıyor...

Hoca milleti inatçı olur derlerdi de inanmazdım.Bu ne inat kardeşim . Ellerine yüzlerine bulaştırdıklarını biliyorlar yine de ısrar ediyorlar...
Çok doğru!
Olacak ve yapılacak tek şey; tüm füzelerin iç elektronik sistemlerini yerlileştirip kendi radar sistemimize bağlayıp kullanarak verilen paraların bir kısmını kurtarmak; Hedef ve takip radarlarını da açıp inceleyip, kullanabileceğimiz teknolojileri kullanıp, sistemi çöpe atmak.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 28 Nisan 2022, 10:59:49 »

Çok doğru!
Olacak ve yapılacak tek şey; tüm füzelerin iç elektronik sistemlerini yerlileştirip kendi radar sistemimize bağlayıp kullanarak verilen paraların bir kısmını kurtarmak; Hedef ve takip radarlarını da açıp inceleyip, kullanabileceğimiz teknolojileri kullanıp, sistemi çöpe atmak.

Donanımsal olarak S-400'ün radarlarından elde edilecek kayda değer bir teknolojileri olduğunu düşünmüyorum. Olsa olsa yazılımsal incelikleri vardır. Donanımı inceleyerek, yazılımın inceliklerini elde etmek ise güç iş.

Bir de füzelerdeki yakıt kompozisyonu değerli olabilir. Oraya da kendi ar-ge çabamızla pek yakında ulaşırız. En uzun menzilli füzeleri de vermediler diye biliyorum.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2022, 11:01:12 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimiçi serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 28 Nisan 2022, 13:53:04 »
2. S-400 sistemini de almak tam olarak tüy dikmek olacaktır...

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
RADAR 2023 PROJESI
« Yanıtla #19 : 10 Eylül 2022, 23:37:23 »
Alıntı

SSB EH ve Radar Sist. Daire Başk. Ahmet Akyol'un sunumunda örnek bir AESA radarlı "erken ihbar ve deniz gözetleme" senaryosu. Yeşil daireler İHA'ları temsil ediyor. Akyol, hava konuşlu AESA radarın entegrasyon ve test sürecinin devam ettiğini yineledi.
📋https://youtu.be/LHOOGUak9Ls