Gönderen Konu: RADAR 2023 PROJESI  (Okunma sayısı 10761 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
RADAR 2023 PROJESI
« : 12 Ocak 2015, 11:35:10 »
RADAR 2023 PROJESI

Tübitak Bilgem ekibince yürütülen projenin amacı aşağıdaki gibi verilmiş.Muhtemelen TF-2000 ve FX radarlarının Ar-Gelerinin başlangıç noktası burası olacak.Sonrasında imalat aşamasında Aselsan devreye girecek.Ancak buradan daha başka radar projeleride çıkacaktır.

* AESA teknolojisinin kazanımı hedeflenmektedir. Bu amaçla S bandında Transmitter Receiver Module (TRM) temini ve tasarımı, geliştirilecek düzlemsel dizi antene entegrasyonu ve sayısal donanım geliştirme altyapısının kurulması,
* Monopulse radar teknolojisinde bilgi birikiminin sağlanması, X bandında Slotted Waveguide (SWG) monopulse anten geliştirilmesi, toplam ve fark sinyallerinden yön kestiriminin yapılmasıdır.

http://bte.bilgem.tubitak.gov.tr/tr/ice ... programlar
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2015, 15:45:24 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: RADAR 2023 PROJESI
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2015, 16:29:37 »
Yeni mi baslamis yoksa digerleri gibi bisey ortaya cikmak uzeremidir. Bizimkiler genelde basladiklarinda degilde bitmeye yakin yada isterleri tutturduklarinda basliyoruz diye cikiyorlar ortaya ;) Ne dersiniz...

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
ARMERKOM Gürültü Radarı.
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2021, 00:41:24 »
Alıntı
ARMERKOM Gürültü Radarı, yakalanma olasılığı düşük (YOD), aldatma ve karıştırmaya karşı dayanıklı ve radar frekans spektrumunda paylaşım baskısına maruz kalmadan kullanıcısına elektromanyetik manevra üstünlüğü sağlayan yeni nesil bir radar türüdür.

https://www.millisavunma.com/armerkom-gurultu-radari/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Silah Tespit Radarı.
« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2021, 20:57:37 »
Alıntı
T.C. Millî Savunma Bakanlığı @tcsavunma

Muayene ve kabul işlemleri tamamlanan Silah Tespit Radarı, Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın envanterine girdi.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
ASELSAN Silah Tespit Radarı.
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2022, 21:04:33 »
Alıntı
youtu.be/mLfgWX-mOnA
ASELSAN Silah Tespit Radarı.
🔸Yeni nesil AESA radar
🔸Havan, Top ve Roket mühimmatlarının tespiti ve atım/düşüm yerinin hesabıhttps://twitter.com/Defence_Turk/status/1488521642842206208?cxt=HHwWgMC5oYajpagpAAAA

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Kuantum Radar teknolojileri.
« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2022, 23:18:21 »
Alıntı
Kuantum Radar teknolojilerine yönelik Ar-Ge projesi başlıyor.

"GaN çekirdekte kullanılan bileşenlerin yerli olarak üretimi üzerinde çalıştığımız bir konu"

İTÜ SAVTEK tarafından gerçekleştirilen Savunma Teknolojileri Günleri 2021 etkinliğinde konuşan SSB Elektronik Harp ve Radar Sistemleri Daire Başkanı Ahmet Akyol, Türkiye’nin radar sistemleriyle ilgili yol haritası konusunda:

“Radarlar ile ilgili gelecek vizyonu anlatmak, paylaşmak gerekirse en önemli bileşenleri olan GaN çekirdekte kullanılan bileşenlerin yerli olarak üretimi üzerinde çalıştığımız bir konu.” demişti. Ayrıca “Çoklu Sensör Füzyonu, bu radarların multistatik kullanımı önemli bir konsept. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Bilişsel radarlar ve nihayetinde kuantum radarlar Türkiye’nin halen üzerinde çalıştığı ve önümüzdeki dönem geliştireceği sistemler olarak nitelendirilebilir.”
https://www.defenceturk.net/kuantum-radar-teknolojilerine-yonelik-ar-ge-projesi-basliyor

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2022, 08:27:55 »
S400'ü kendi radar ağımıza bağlayacağız yani.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2022, 10:50:17 »
Ne kadar mümkün bilmiyorum ama S-400 ün füzelerini de güdümleyebilecek şekilde sisteme entegre edebilirsek süper olur.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2022, 13:08:37 »
Ne kadar mümkün bilmiyorum ama S-400 ün füzelerini de güdümleyebilecek şekilde sisteme entegre edebilirsek süper olur.

Bir arkadaş bu S-400'ü bizim radar ağımıza bağlama meselesini ;
 " I Phone kablosunu Samsung telefona takmaya çalışmak" gibi demişti... Yani imkansıza yakın....