Gönderen Konu: J-31 Gyrfalcon  (Okunma sayısı 19370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Pakistan Stealth Uçak Peşinde
« Yanıtla #10 : 13 Ocak 2015, 01:53:05 »
Evet beyler bu konuda son durum ne. Kardes Pakistan seathl ucak konusunda ne karar verdi. Bellimi acaba. Bu arada J31 gövde ici silah tasıma yükü ne kadar. Pakistan icin en iyisi J31 almak gibi sanki.

Pakistan zaten kararını vermiş durumda arkadaşım. Bu uçağı istiyorlar, haberde de belirtildiği şekilde. Çin ile anlaşabilirlerse sahip olabilirler. J-31'in teknik özellikleri henüz pek bilinmiyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
J-31 Gyrfalcon
« Yanıtla #11 : 11 Ekim 2015, 15:52:28 »
Çin J-31 Uçağını Satmayı Düşünüyor

Çinli sanayi kaynaklarına göre Çin'in önde gelen uçak üreticisi geliştirmekte olduğu beşinci nesil savaş uçağını ihraç etmenin eşiğinde. Çin Havacılık Sanayi A.Ş. (AVIC) halen uçağı test ediyor olsa bile, uluslararası havacılık fuarında teknik özelliklerini sergilemesi, onu pazarlamak istediği şeklinde değerlendirildi.

Eylül ayı ortalarında Pekin'de düzenlenen ve dört gün süren Aviation Expo China 2015 fuardında AVIC; J-31 Gyrfalcon beşinci nesil savaş uçağının büyük ölçekli bir modelini sergiledi. Devlete ait bir kurumun henüz geliştirme çalışmaları tamamlanıp seri üretime geçmemiş bir yeni nesil askeri uçağı tanıtmak için ilk defa bu kadar çaba göstermesi uzmanlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Adının açıklanmasını istemeyn bir yetkilinin China Daily gazetesine verdiği demeçte AVIC'in, J-31 Gyrfalcon hazır olana kadar potansiyel müsterilere uçak hakkında bilgi vererek beşinci nesil savaş uçağı pazarından pay almayı planladığını belirtti. AVIC ve genel müdür yardımcısı Li Yuhai de Kasım ayında verdiği bir demeçte; J-31'in gelişiminin başlangıcından bu yana hedeflerinin, beşinci nesil savaş uçağı konusunda bazı yabancı ülkelerin egemenliğini sona erdirmek için uçağın çeşitli türlerini pazarlamak olduğunu belirtmişti.

PLA Hava Kuvvetleri Komutanlığı Enstitüsü'nde görevli Profesör Xu Bangnian da, J-31'in beşinci nesil gizli uçağı isteyen gelişmekte olan ülkeler için tek seçenek olduğu ve bu nedenle uçak için uluslararası talebin beklediğini söyledi. Uçağın beşinci nesiy savaş uçağı piyasasındaki en büyük rakibi olan F-35 uçağının sadece ABD'nin müttefiki ülkelere satılacağı düşünülürse, J-31 savaş uçağı için talebin yüksek olması kaçınılmaz görünüyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2015, 13:18:36 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: J-31 Gyrfalcon
« Yanıtla #12 : 11 Ekim 2015, 16:05:25 »
Yanlış hatırlamıyorsam Pakistan bu ucakla ilgileniyordu. Gerci su 35 ede göz kırpmışlardı. Bakalım bu ucagın potansiyeli ve satışı nerelere dogru olacak...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
FC-31 Dubai Airshow'da
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2015, 22:24:50 »
FC-31 Dubai Airshow'da

İlk uçuşunu 2012 yılında gerçekleştiren Çin'in Stealth Savaş uçağı J-31 Bu seneye kadar pek fazla bilgi verilmiyordu. Geçen sene Kasım ayında gerçekleşirilen Zuhai Airshow'da ilk defa uçarken görülen uçakla ilgili detaylar Eylül ayında gerçekleştirilen Aviatian Expo China 2015 fuarında ortaya çıkmaya başlamıştı.

Bu hafta gerçekleştirilen Dubai Airshow'da uçağın bir modeli sergilendi. Ayrıca FC-31 Gyrfalcon tasarımcısı Lin Peng bir basın toplantısı düzenledi. Hava savunma/saldırı, keşif/gözetleme, düşman hava savunmasını bastırma, yakın hava desteği gibi pek çok görevin üstesinden gelebilecek bir uçak olan FC-31'in sistemleri hakkında video slaytları gösterildi.

Uçağın harici 6 silah istasyonu bulunuyor. Buna ek olarak 4 dahili silah istasyonuna da sahip. 8000 kilogram faydalı yükün 2000 kilogramı uçağın iç istasyonlarında taşınabiliyor. Uçağın azami kalkış ağırlığı 25000 kilogram ve dahili silahlarla birlikte uçağın savaş yarıçağı 120 km.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #14 : 14 Kasım 2015, 21:56:27 »
Satıcakları biliniyordu zaten bu uçağı potansiyel müttefiklerinin alacağıda kesin gibi mesela Pakistan kesin gözüyle bakılabilir bu uçağı alacaklarına dair en ufak kuşku yok. Ancak bence uçakda bazı eksiklikler var bu tasarım faktörleri güncellenmeli gibi mesela Auxiliary İnternal Weapon kapasitesi gibi..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
J-31 Fuarda Sergileniyor
« Yanıtla #15 : 04 Eylül 2016, 12:10:45 »
J-31 Fuarda Sergileniyor

Çin'in yeni stealth savaş uçağı Shenyang J-31 (aynı zamanda "gyrfalcon" olarak da bilinir), Liaoning eyaletindeki Shenyang'da gerçekleştirilen 15. Çin Uluslararası Ekipmanları İmalat Fuarında sergileniyor. Fuar yarın sona erecek.

Shenyang J-31 (F-60) beşinci nesil, çok rollü, çift motorlu stealth savaş uçağı Çin Havacılık Endüstrisi Kurumu iştiraki (AVIC) olan Shenyang Aircraft Corporation tarafından Halk Kurtuluş Ordusu Hava Kuvvetleri (PLAAF) için imal ediliyor. Çin'in J-20'den sonra yerli olarak  gelişen ikinci stealth savaş uçağı.

J-31 savaş uçağı yakın hava desteği, bombardıman ve hava Tecrit operasyonlarında gelişmiş savunma yeteneklerini sağlamak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda düşman hava savunmasını bastırabilir ve uçak gemilerine bir taşıyıcı tabanlı avcı olarak kullanılabilir. Uçağın ilk operasyonel kabiliyeti 2020 yılında kazanması bekleniyor.

J-31 prototipi (31001), ilk uçuşunu 31 Ekim 2012'de gerçekleştirdi. Kasım 2012'de gerçekleştirilen Çin Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarının Zuhai'deki Hava Şovunda ilk defa sergilendi. Kasım 2014 yılındaki Zhuhai Air Show sırasında bir test uçuşu gerçekleştirdi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 23 Kasım 2016, 12:12:08 »
J-31 F-35 in rakibi olduğuna göre sizce pasifikteki bir karşılaşmada sonuç ne olabilir üstatlara soruyorum benim görüşüm F-35 in gelişmiş radarları sayesinde alıcağı yönünde
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 26 Ocak 2018, 23:17:15 »
Ustadlar bu J-31 in harekat yaricapi sadece benim mi ilgimi cekiyor yoksa sizde benim gibi 5. Nesil bir savas ucagi nasil olur da bu kadar dusuk bir harekat yaricapina sahip olur diyorsunuz.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 26 Ocak 2018, 23:57:48 »
Ustadlar bu J-31 in harekat yaricapi sadece benim mi ilgimi cekiyor yoksa sizde benim gibi 5. Nesil bir savas ucagi nasil olur da bu kadar dusuk bir harekat yaricapina sahip olur diyorsunuz.

Yine de F-35`in 3 modelinden daha uzun harekat yarıçapına sahip.  ;)

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #19 : 27 Ocak 2018, 11:30:43 »
J-31 MTOW'una göre harekat yarıçapı gayet normal hatta iyi bile denebilir.

Yine de F-35`in 3 modelinden daha uzun harekat yarıçapına sahip.  ;)

Neye göre bunu söyleyebiliyorsunuz...J-31 o harekat yarıçapını yaparken ne kadar silah taşımış nereye kadar taşımış bunları ne kadar biliyoruz.

F-35 sanılanın aksine görece uzun menzilli bir uçaktır şuan elimizdeki bulunan uçakların menzilini düşününce bizim için çok büyük bir sıçrama olacak.

Bakın bu 6 ay önce yayınlanan rapor'dan

http://www.f-16.net/forum/download/file.php?id=25039

Hava-hava yüküyle...
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2018, 11:33:31 Gönderen: chngr »